Bezpieczny dom dla dziecka

Wysłane przez renatabaranska 

renatabaranska (offline)

07-08-2009 16:02:26

Każde dziecko ciekawe jest świata i to właśnie ciekawość pcha je we wszystkie zakamarki mieszkania. Zabranianie mu wszystkiego, co je ciekawi, nie jest ani dobrą, ani skuteczną metodą wychowawczą. Lepiej mu pomagać poznawać otoczenie, starając się, by było dla niego jak najbardziej przyjazne.

czytaj więcej

mysia83 (offline)

13-11-2014 15:39:37

Rzeszów
Zawsze warto zadbać o bezpieczeństwo malucha i warto zakładać płotki, osłony, itp. ale prawda jest taka, że nawet z tymi wszystkimi zabezpieczeniami, nawet pod naszym czujnym okiem dziecko może zrobić sobie krzywdę....ja sama zakładałam gumowe nakładki na meble, zabezpieczałam kontakty....tymczasem córa po prostu raczkując uderzyła w podłogę i złamała sobie ząbka sad smiley Myślę, ze to jest tak, ze można ochronić przed 99 niebezpieczeństwami, a to jedno na 100 i tak sie przydarzy...niestety

kasztanka2 (offline)

20-11-2014 11:05:49

Bartłomiejowice
Mimo zabezpieczenia całego domu w dostępne na rynku gadżety, blokady, bramki, zabezpieczenia moim zdaniem nie da się całkowicie uchronić malca przed wypadkiem. Mój synek np był bardzo ruchliwy i często, gdy uczył się chodzić przewracał się, uderzał, niejednokrotnie głową, a to o podłogę a to o ścianę, łóżko. Cały dom musiałby być zrobiony z pluszu, żeby maluch nigdy nie zarobił żadnego siniaka.

martynka002 (offline)

15-12-2014 16:27:54

blokady zawsze się przydadzą bo zmniejszają ryzyko wystapienia nieszczęścia ale opieka zawsze musi być tym bardziej gdy dziecko staje się już aktywne trzeba mieć oczy dookoła głowy

mikaa997 (offline)

09-01-2015 12:07:52

Wrocław
Cieszę się, że w dzisiejszych czasach jest dużo różnych zabezpieczeń dostępnych na rynku. Mój synek wyjątkowo interesuje się gniazdkami. Wszystkie konktakty mają oczywiście zaślepki jednak mimo to za każdym razem upominam synka, że nie wolno się do nich zbliżać.

wojtaszek (offline)

15-01-2015 19:14:52

Tarnów
Zabezpieczenia sa bardzo potrzebne jeżeli w domu mamy małe dziecko i zawsze należy sie zastanowić co zrobić aby nasza pociecha która codzinnie odkrywa nowe możliwości, poznaje każdy zakamarek domu była w nim bezpieczna. Nawet zwykłe środki czystości powinny być w miejscu do którego niemowlak nie sięgnie, leki koniecznie na górnej półce a jeszcze lepiej w zamykanej szafce lub szufladzie. Zawsze trzeba wziąć pod uwagę fak że pomysłowość dziecka jest nieograniczona i potrafi wymyśleć różne nie zawsze bezpieczne zabawy.

donnavito (offline)

25-01-2015 23:14:03

Iława
Leki także trzeba trzymac pod kluczem lub wysoko, niektóre syropki i tabletki wygladają zachęcajaco do spróbowania.

moniaijulka (offline)

07-02-2015 22:55:48

Nowe
Teraz jest dostępnych tyle przeróżnych zabezpieczeń że dom staje się o wiele bardziej bezpieczny niż kiedyś. Oczywiście żadne zabezpieczenie nie zastąpi czujnego oka rodzica i opieki. Wiadomo że w 100% nie da się uniknąć wypadków ale można je złagodzić, lub zniwelować zagrożenie, chowając noże, ostre przedmioty, blokując szafki, itd. Jeżeli dziecko nabije sobie guza o ostry kant z osłonką a nie rozetnie głowy to już jest dobre, ale jeżeli rodzic w odpowiednim momencie złapie dziecko zanim się uderzy to jest rewelacyjnie smiling smiley

Modzelka8 (offline)

24-02-2015 09:55:22

Biała Piska
Wspominając ostatnią historię dziecka, które połknęło skuwkę to aż strach pomyśleć co takim maluchom przychodzi do głowy. Choćbyśmy nie wiadomo jak ich pilnowali to nie da się w 100% zapewnić im bezpieczeństwa. Ale oczywiście trzeba zrobić wszystko, żeby choć w pewnym stopniu dom był dla dziecka bezpieczny

mikaa997 (offline)

03-03-2015 12:07:37

Wrocław
Pamiętajmy o zabezpieczeniu przede wszystkim kontaktów elektrycznych, uważajmy na gorące napoje i niestety musimy mieć zawsze oczy do okoła głowy
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545992, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 112, Posty: 53203.