Znamiona pod lupą

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 16:00:11

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia. Rodzice powinni jednak je obserwować, a raz do roku pokazywać specjalistom.

czytaj więcej

Samantha (offline)

21-03-2009 14:26:34

Moja malutka urodziła się ze znamionami. Jedno ma w okolicy krzyżowej, a drugie na karku. Bałam się tego, ale każdy lekarz, z którym rozmawiałam o tym i widział te znamiona powiedział, że one zejdą. Będzie to trwało kilka lat, ale zejdą.
Na początku były mocno bordowe, a teraz już zjaśniały bardzo i jaśnieją. Ale wiadomo, cały czas trzeba obserwować, czy nie dzieje sie z nimi coś niepokojącego.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Pinezka (offline)

27-03-2009 12:12:12

Radom
Moja Ola ma jedną mocno bordową plamkę w okolicach jednego żeber, wygląda jak pieprzyk tylko ten kolor mnie niepokoi. Ostatnio na jej ciele pojawiło się tak jakby przebarwienie skóry, na karku ma ją lekko ciemniejszą, wygląda tak jakby się w tym miejscu pobrudziła,


[link widoczny po zalogowaniu]

Anna_26 (offline)

02-01-2011 21:08:45

Bierutów
Mój synek ma plamkę nad prawym kolankiem ona mu rośnie i jest koloru kawy z mlekiem na 4 stycznia jestem umówiona do dermatologa mam nadzieje ze to nic złego sad smiley

sisi2011 (offline)

01-02-2012 16:08:10

Turek
Witam Aniu
Mam pytanie odnośnie twojego synka i jego plamki nad kolankiem. Mojej córeczce pojawiła się dość spora palma też w kolorze kawy z mlekiem, zaczyna się od okolic pępka a kończy na prawej nóżce, na chwilę obecną jest dość blada ale zauważalna. Pediatra kiedyś mi powiedział, że to znamię i niektóre dzieci tak mają, ale ja mam wrażenie , że to się powiększa. Moja córeczka ma 9 miesięcy a ta plama zaczęła się pojawiać od około 4 miesiąca. Jestem umówiona do dermatologa ale wizyta dopiera na 28 marca w związku z czym chciała bym się Ciebie podpytać co powiedział Ci dermatolog na temat tej zmiany skórnej i z perspektywy czasu jak ta plamka na dzień dzisiejszy wygląda? Czy rośnie wraz z Twoim synkiem czy pozostała tak a sama? Bardzo Cię proszę o odpowiedź bo bardzo się niecierpliwie.

martynka002 (offline)

06-12-2014 15:19:02

u nas żadnego nie zauważyłam jeszcze

joannaeich (offline)

17-12-2014 10:37:17

Gniezno
u nas znamiona synek nie ma zobaczymy jak będzie z druga córką

donnavito (offline)

06-01-2015 11:36:09

Iława
Jeśli znamie sie powiększa, zmienia kolor itp, trzeba iśc do dermatologa koniecznie, natomiast gdy nic się nie dzieje, nie przesadzajmy, znamiona w odkrytych miejscach trzeba tylko smarowac kremem z filtrem, nawet w zimę, by ochronic przed słońcem.

martynka002 (offline)

11-01-2015 14:39:59

kuzyn mial znamie tzw,naczyniaka z tylu na plecach czerwona plamka w kształcie podobnych do ust

mysia83 (offline)

12-01-2015 08:05:37

Rzeszów
Córa miała naczyniaka na udzie. Konsultowaliśmy sie z lekarzem, który stwierdził, żeby na razie czekać, ze powinno zniknąć. Na początku wraz z jej wzrostem naczyniak się powiększał, a ok 2 roku życia zaczął znikać. W tej chwili córa ma 2,5 roku i nie ma śladu po naczyniaku.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546052, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 48920.