Naucz malucha zdrowo jeść

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

27-02-2009 13:08:26








Jeśli od małego przyzwyczaimy dziecko do zdrowego odżywiania się, będzie zdrowo jadło w dorosłym życiu. Być może dzięki temu uniknie nadciśnienia, miażdżycy, nowotworów, cukrzycy czy innych chorób, które są następstwem stosowania niewłaściwej diety.






czytaj więcej

halina2159 (offline)

25-09-2014 11:01:57

Skoczów
świetny artykuł smiling smiley zgadzam się bo czym skorupka za młodu nasiąknie .... nasze dzieci mają teraz 3 i 6 latek nie piją nic gazowanego i nie znają smaku coli i sami mówią że to niedobre i nie wolno tego pić tak samo jak nie dostaja chipsów itp. wolą zjeść owoce czy bakalie np. uwielbiają orzechy czy rodzynki i jestem z tego bardzo zadowolona smiling smiley wiem ze trudno wyeliminowac całkiem z diety dziecka (szczególnie kilkulatka) pewne produkty ale mozemy sie starać i sami dawać przykład swoim dzieciom a wspólna zdrowa kuchnia i wspólne gotowanie jest świetna zabawą smiling smiley przyjemne z pożytecznym polecam smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

08-12-2014 14:04:53

u mnie jak narazie tylko mleko mamy jest podawane, ale sama stosuje zdrowe odzywianie by pokarm był treściwy i dawał dziecku jak najwięcej potrzebnych składników. Gdy będzie strasze na pewno zadbam o zdrowe odżywianie

wojtaszek (offline)

13-12-2014 17:51:02

Tarnów
To prawda że dzieci nas naśladują nawet w kwestii żywienia. Mój synek jest maleńki ale ja już zastanawiam się jak nauczyć go zdrowego odżywiania się. Mam to szczęście że bardzo lubię gotować i robić przetwory których co roku mam pełną piwnicę. Tego roku już z myślą o synku zrobiłam dużo kompotów owocowych i dżemów. Polecam wszystkim mamom zrobienie dla własnego dziecka nutelli z masła i kakao i orzechów( jeżeli dziecko nie jest na nie uczulone). Zamiast słodkiego kupnego ciastka można upiec placek marchewkowy.

donnavito (offline)

25-01-2015 23:16:21

Iława
Rodzice muszą sami jeśc zdrowo, dac dobry przykład, a nie tak ,ze dziecku słoiczek z marchewka i obiadkiem, a sobie zupke chińską, bo nie ma czasu na normalny obiad. Dziecko wbrew pozorom widzi wszystko i naśladuje.

joani (offline)

02-02-2015 22:56:32

Uczmy malucha od początku zdrowo jeść i sami czytajmy etykiety- kaszka manna z wielką ilością cukru... pyszne zdrowe gruszki ze słoiczka- z cukrem.. i tych przykładów moznaby mnożyć. A jeszcze jak widzę dziecko jedzące 3 razy dziennie parówki i popijające słodkim soczkiem z palstikowej butelki... samo takiego nawyku nie wyrobiło- ktoś mu w tym pomógł i to skutecznie.

donnavito (offline)

16-02-2015 22:22:27

Iława
Zgadzam się joani, o pomstę do nieba wołaja niektóre dania dla dzieci ze sklepu

Modzelka8 (offline)

17-02-2015 12:25:44

Biała Piska
Ja na szczęście najpierw podałam synkowi warzywa, dopiero po jakimś czasie owoce, dlatego nie wzbrania się przed smakiem warzywek smiling smiley

mikaa997 (offline)

04-03-2015 09:58:21

Wrocław
Ja stawiam zdecydowanie na gotowanie na parze, czasem przyrządzę też coś w piekarniku np. rybkę. Jeśli chodzi o słoiki to mój synek lubi wszystkie smaki i o dziwo woli obiadki niż deserki winking smiley

leicester21 (offline)

06-03-2015 16:01:01

Opole
Zdecydowanie gotowanie na parze jest zdrowsze od zwykłego gotowania. Dobrze wprowadzić dziecku do codziennej diety owoce i warzywa, i dawać dobry przykład samemu zdrowo się odżywiając.


Dobry [link widoczny po zalogowaniu] z [link widoczny po zalogowaniu] powinien mi pomóc w naprawie.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546480, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 112, Posty: 53252.