Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

02-09-2009 16:57:16

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj więcej

toja51 (offline)

22-09-2009 15:14:09

Kraków
No masz, nie wiedziałam, że sikanie w łóżko częściej dopada dzieci rodziców moczących się w dzieciństwie. Ja robiłam siusiu do łóżka jeszcze w wieku sześciu lat. Pamięć o tym pozwoliła mi mieć dużo cierpliwości do młodszego syna, który sikał do łóżka niemal regularnie do 6. roku. Wyszłam z założenia, że skoro nie ma niepokojących przyczyn tego "rytuału", to w dobie pralek automatycznych, to nie problem. Wystarczy podłożyć coś nieprzemakalnego pod prześcieradło. Jak mu się udało przespać na sucho noc, wszyscy się z tego cieszyliśmy. Jak się nie udało, zmieniałam pościel. No i w końcu wyrósł z tegosmiling smiley).

Sympatyczna (offline)

05-10-2009 22:29:32

masz jeszcze jakieś pomysły??




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

halina2159 (offline)

23-09-2014 11:37:20

Skoczów
Nocne siusianie do łóżka jest dla dziecka trudna sprawą tym bardziej takiego 4-5 latka czy starszego wie że powinien się obudzić i iść do toalety ale czasem twardy sen czy chłód sprawiaja że dziecko zmoczy łóżko ważne by nie strofować wtedy dziecka i nie wyśmiewać nasz synek ma 3 latka i czasem się zdarzy że obudzi się z mokrym prześcieradłem ( bałam się że z powodu operacji spodziectwa bedzie miał problem z sisianiem ale na szczęscie mało która noc jest mokra ostatnio chyba coś mu się śniło albo zimno mu było bo się odkrył) i wiem że jest mu przykro wtedy staram się powiedzieć że nic się nie stało i zmieniam pościel ale znam przypadek gdzie chlopczyk 4 letni często rano miał mokre łóżeczko jego tata wysmiewał go na szczęście mama poszła z nim do lekarza wyniki były ok jak się okazało to ze tata się z niego śmiał powodowało stres i ponowne zmoczenie nocne po rozmowach udalo się i problem znikł a chłopaczek teraz już gimnazjalista radzi sobie dobrze dlatego podejście i pomoc rodziców jest bardzo ważna a czasem warto zrobić badanie moczu kontrolne smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

27-12-2014 16:06:10

znam przypadki gdzie ze stresu jaki dziecko przechodziło w przedszkolu moczyło rodzicom w nocy

donnavito (offline)

15-01-2015 11:14:56

Iława
Najwazniejsze to nie robic z tego afery w domu, zeby dziecka dodatkowo nie zestresowac, przydałby się za to kontakt z psychologiem, jesli przyczyną nie jest choroba.

martynka002 (offline)

15-01-2015 16:42:39

dokładnie , również jestem tego zdania ze nie wywoływac afery. Bo to tylko może pogorszyc sytuacje. A w takich przypadkach nalezy byc ostroznym

donnavito (offline)

18-01-2015 23:29:29

Iława
Rodzicom takich dzieci polecam zakup podkładów w aptece, kosztują ok. 1 - 2 zł, zabezpiecza materac przed zmoczeniem i zaoszczędza stresu dziecku w nocy zwiazanego ze zmianą pościeli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-18 23:29 przez donnavito.

jarzebina (offline)

25-04-2019 10:39:12

Leszno
Podkład ochroni materac, ale problemu nie rozwiąże.

Podbijam temat, bo i u nas pojawiły się kłopoty z moczeniem. Córka poszła do przedszkola i zaczęła się moczyć w nocy. Nie codziennie, ale tak pewnie 1-2 razy w tygodniu się zdarzy, nie wiem czy to od nadmiaru wrażeń może? Jakieś badania powinnam jej zrobić? Iść do specjalisty?

Tanika (offline)

28-04-2019 21:57:04

Katowice
A ile córka ma lat? Może to jest problem chwilowy i sam się rozwiąże, ale obserwuj. Zerknij sobie też na stronę suchyporanek.pl tam znajdziesz np. informację, jak przygotować się do takiej ewentualnej wizyty u lekarza.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546052, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18544.