Aktywność fizyczna przed ciążą

Wysłane przez lady_blue 

lady_blue (offline)

05-08-2009 09:48:20

Południowa Wielkopolska
Ważne dla kobiety, która planuje dziecko są w szczególności mięśnie znajdujące się przy kręgosłupie oraz mięśnie pleców, brzucha, pośladków oraz krocza. Jeżeli kobieta będzie ćwiczyć przed ciążą uniknie w czasie jej trwania skrzywień kręgosłupa, bólów stawów. Problemy jeśli kobieta nie ćwiczy przed ciążą pojawiają się ponieważ w czasie ciąży zmieniają się proporcje oraz stabilność ciała.

Ciężarna kobieta zmuszona jest do licznych odchyleń ciała w tył, szerszego rozstawienia nóg. Jeżeli kobieta uprawia sporty skraca to również czas porodu dziecka. Sporty, które są zalecane przed i w trakcie trwania ciąży to pływanie, gimnastyka, jogging. Bardzo ważne jeżeli kobieta już jest w ciąży by ćwiczyła umiarkowanie bez nadmiernego zmęczenia i aby ćwiczenia nie spowodowały żadnych urazów, nawet najdrobniejszych.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

moje aniołki [*][*]


[ebobas.pl]

Mamina (offline)

18-09-2010 08:02:51

Mądre słowa. Trzeba pamietac, że zdrowie mamy odbije sie tez na zdrowiu dziecka

serenka (offline)

28-10-2010 10:21:51

Ja chodziłam na fitness przed ciążą. Tam nam instruktorka mówiła, że ważne jest, żeby przed ciążą wzmocnić mięśnie ud i brzucha, bo potem poród jest łątwiejszy i szybciej wraca się do formy. I powiem, że miała rację, ale w ciąży raczej nie ćwiczyłam, trochę się bałam.

alebazi (offline)

22-11-2010 20:30:40

Raciborz, München
ja tez cwiczylam przed ciaza - w trakcie sie balam...nio zobatrzymy jak u mnie bedzie porod przebiegal...
ale musze powiedziec ze nie mam jakis tam boli kregoslupa, nie mecze sia az tak bardzo chociaz to juz praktycznie sama koncoweczka - ja znosze ja rewelacyjnie








[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546410, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 45, Posty: 387.