Co robić, kiedy dziecko nie chce spać?

Wysłane przez Jaga 

Jaga (offline)

16-04-2009 11:48:06

Wiele z nas ma problem z usypianiem dzieci. Moja córka już od 2. roku życia nie chciała spać w swoim łóżeczku. Ceremonia usypiania trwała co najmniej 1,5 godziny! Co robicie, kiedy Wasze dziecko nie chce spać?

jmijeczka (offline)

16-04-2009 20:59:07

Wlkp
Hm
Ja jak miala 3 miesiace zastosowalam metode troche wg Tracy Hogg.
Zostawialam w lozku (do 6 miesiaca spala ze mna), wychdozilam. Pierwszego dnia ryczala 20 min. Zagladalam, podawalam smoka, nie odzywalam sie nic, wychdozilam. Drugiego dnia juz tylko 10 min, trzeciego 5 min, a 4 dnia polozona do lozka zasypiala sama. Jak jej sie chcialo spac to w sekunde, jak nie to bawila sie smokiem, patrza w sufit az w koncu w spokoju zasypiala. Drastyczne to ale sie sprawdzilo. Musialam byc jednak pewna ze: 1) jest najedzona, 2) ma sucho 3) nic ja nie boli. Jesli te 3 warunki zostaly spelnione moglam sobie pozwolic na to by plakala. Teraz od 6 miesiaca wyladowala w swoim lozeczku. I nie byl ozasdnego problemu. Pozostawiona w lozeczku, spiewa sobie, obraca sie na wszystkie strony az w spokoju zasypia. Fakt ze od 3 dni chyba mamy zabkowe sprawy to czasem pomarudzi. Wtedy wezme, przytule, opowiem bajke i odkladam, zasypia. W zasadzie jak klade po jedzeniu do lozeczka, zaczynam czytac bajke to po 3 min zasypia.

Angelikangel (offline)

17-04-2009 15:14:18

Bielsko - Biała
Ja na szczescie nie mialam takiego problemu bo moj maly gdzie sie polozyl tam zasnal i to obojetne czy sam czy ze mnasmiling smiley A najlepsze jest to ze raz spi z nami w łóżku a raz w swoim lozeczku,szczerze mowiac roznicy mu to nie robi.


[link widoczny po zalogowaniu]
Moje malutkie szczęście...
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Pinezka (offline)

17-04-2009 16:05:09

Radom
Ja też nigdy nie miałam problemów z usypianiem Oli. Przeważnie zasypia przy jedzeniu, a jak jej się nie uda to kładę ją do łóżeczka daję smoka i misia, chwile się pobawi, czasami nawet poskacze po łóżeczku, a gdy się zmęczy grzecznie zasypia.
Słyszałam, że dobrym sposobem jest zmęczenie dziecka przed snem, ale znowu innym razem, że przed snem trzeba koniecznie dziecko wyciszyć i na wieczór zaplanować łagodnie. Obydwa sposoby wykluczają się wzajemnie.
Moim zdaniem to co proponuje jmijeczka jest najlepszym rozwiązaniem


[link widoczny po zalogowaniu]

krzyk_ciszy (offline)

21-04-2009 19:36:47

No tak, ale ze starszakami już tak łatwo nie jest.
Mój mlody też się buntował, a ja jestem zdania że dwulatek powinien jeszcze spać w dzień, wbrew pozorom to jeszcze małe dziecko i powinno jakoś się wyciszyć i odpocząć po nadmiarze wrażeń. Czasami jest tak że tego wszystkiego jest zbyt dużo i dziecko zasnąć nie może.
Ważny jest rytuał - codziennie ta sama godzina drzemki, poprzedzona jakąś stałą czynnością.
Mój synek od 13 do 14 idzie spać i nawet słowa protestu nie słyszę(może dlatego że jeszcze nie mówiwinking smiley ). Dodam że do grzecznych dzieci nie należy, ale tego akurat już się nauczył. Pół godziny wcześniej mówię do niego "obejrzysz teraz bajkę i pójdziemy spać" Przy bajce się wycisza potem szybko zasypia.


[link widoczny po zalogowaniu]

anulka102 (offline)

28-04-2009 16:10:51

Lubin
Dziewczyny mam książkę "Uśnij wreszcie" którą chętnie wyślę Wam mailem, jeśli chcecie. Jest tam kilka dobrych porad na temat usypiania dzieciaczków. Oprócz tego mam jeszcze "język niemowląt" w formacie pdf - świetna książka winking smiley. Jak chcecie to piszcie.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

malgorzatap (offline)

03-05-2009 13:21:52

Hjørring
anulka102 ja poprosze o ta pierwsza na : doktorekmalgosia@tlen.pl


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

jmijeczka (offline)

03-05-2009 15:52:23

Wlkp
Ja w zasadzie tez poprosze. jmija@wp.pl

itka (offline)

08-05-2009 07:26:49

Ja daje malemu maskotke- ma takiego Reksia ulubionego potarmosi go potarmosi possie nochala troche zamiast smoka i usypia z Reksiem na głowie smiling smiley Aha i kołysanki kołysanki są najwazniejsze.


[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

08-05-2009 08:58:53

Wlkp
Moja ostatnio zakrywa sie kocem zeby jej nikt nie widzial i zasypia grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546410, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 87, Posty: 1596.