publiczne czy prywatne ?

Wysłane przez luzmaria14 

luzmaria14 (offline)

08-09-2009 16:18:16

doły
Hej MAMY
jakie macie opinie o przedszkolach publicznych?
jest taka strona dobre-przedszkole pe el ale nie ma opinii ktore sa lepsze
szukalam w google na forach i zdania sa podzielone
ludzie mowia ze publiczne sa gorsze bo wiadomo jak sie placi ma sie lepiej....

Sympatyczna (offline)

08-09-2009 16:24:04

luzmaria - za przedszkole publiczne też się płaci i też można wymagać smiling smiley ja decyzję o wyborze przedszkola podejmę za rok i jeśli wybiorę prywatne to chyba tylko dlatego, ze mam najbliżej i placówka ma bardziej elastyczne godziny pracy, a to by mi pasował, ze względu na charakter mojej pracy. z tego, co się orientowałam to w kosztach, jak dla mnie wychodzi podobna suma...




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

luzmaria14 (offline)

08-09-2009 16:25:12

doły
sa jeszcze kaciki malucha... ale nie mam pojecia na czym polegaja
kolezanka moja msc placi za przedszkole 1000 zl

ptysiowa_mama (offline)

12-09-2009 17:34:08

Warszawa
Kąciki malucha, kluby malucha są przeznaczone dla młodszych dzieci (młodszych niż 3 lata - to jest granica wieku przedszkolnego, w przedszkolach publicznych mlodszych dzieci nie przyjmują, dla mlodszych są żłobki). To takie skrzyżowanie prywatnego żłobka z prywatnym przedszkolem, bo często przyjmują również trzylatki które teoretycznie moglyby pojsc do grupy przedszkolnej.


marlena09 (offline)

24-09-2009 15:50:21

Warszawa
Ja sie własnie zastanawiam .Ale teraz to jedyny wybór jaki mi pozostaje to prywatne przedszkole.

Olga (offline)

05-10-2009 00:20:58

Ośniki (05-155)
Często chyba nie ma wyboru.
A jakość w mojej opinii w większości zależy od pani opiekunki grupy do której dziecko trafi.

Kamila chodzi do prywatnego przedszkola bo:
a) u nas nie ma państwowego i musimy jeździć gdzieś
b) o przyjęciu do państwowego przedszkola decyduje głównie kryterium dochodowe i miejsce zamieszkania - oba spychają nas na koniec listy.

Czy jest lepsze niż państwowe nie wiem - na pewno w grupie dwulatków jest tylko ośmioro dzieci i dwie panie, jest czynne od 7 do 19-tej choć za ostatnią godzinę płaci się dodatkowo, oferuje dla chętnych cały zestaw zajęć dodatkowych dla dzieci - takich hobbistycznych (malowanie, tańczenie, szachy, itd.), ale i takich ułatwiających życie w razie potrzeby typu gimnastyka korekcyjna, konsultacje logopedy, ew. ćwiczenia z logopedą. I jest takie bardziej kameralne, bo po miesiącu już z widzenia zna się prawie wszystkie dzieci i rodziców. A 13 października mamy pierwsze zebranie smiling smiley ciekawa już jestem jak będzie wyglądać smiling smiley


Pozdrawiam
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

marlena09 (offline)

06-10-2009 20:53:29

Warszawa
Cytuj
Olga
Często chyba nie ma wyboru.
A jakość w mojej opinii w większości zależy od pani opiekunki grupy do której dziecko trafi.

Kamila chodzi do prywatnego przedszkola bo:
a) u nas nie ma państwowego i musimy jeździć gdzieś
b) o przyjęciu do państwowego przedszkola decyduje głównie kryterium dochodowe i miejsce zamieszkania - oba spychają nas na koniec listy.

Czy jest lepsze niż państwowe nie wiem - na pewno w grupie dwulatków jest tylko ośmioro dzieci i dwie panie, jest czynne od 7 do 19-tej choć za ostatnią godzinę płaci się dodatkowo, oferuje dla chętnych cały zestaw zajęć dodatkowych dla dzieci - takich hobbistycznych (malowanie, tańczenie, szachy, itd.), ale i takich ułatwiających życie w razie potrzeby typu gimnastyka korekcyjna, konsultacje logopedy, ew. ćwiczenia z logopedą. I jest takie bardziej kameralne, bo po miesiącu już z widzenia zna się prawie wszystkie dzieci i rodziców. A 13 października mamy pierwsze zebranie smiling smiley ciekawa już jestem jak będzie wyglądać smiling smiley


Dokładnie jest tak jak piszesz.Ale u mnie tez opowiadania znajomych o państwowych przedszkolach przewazyły za tym ze to bedzie jednak przedszkole prywatne.
A jaki jest koszt takiego przedzkola u Ciebie?

Valerin (offline)

14-10-2009 17:57:22

uśmiechMój synek zaczął chodzić do publicznego bo na prywatne po 1 mnie nie stać a po 2 nie mam w okolicy tutaj blisko a nie opłaca mi sie wozic dziecko kilkanaście km i męczyć go w aucie

marlena09 (offline)

30-10-2009 16:01:07

Warszawa
No wlasnie , czasami mam wrazenie ze w małych miastach jest wieksza szansa na dostanie sie do przedszkola niz w duzych.A tu wyjsciem awaryjnym sa wlasnie prywtanie przedszkola.

gbdarecka (offline)

07-11-2009 20:03:38

Mój synek ma 2 latka, chodzi do państwowego przedszkola. W sumie wyboru nie mieliśmy, bo prywatnego nie ma winking smiley Ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Wczoraj podglądałam z babcią synka na spacerze winking smiley Jak już babcia zadowolona z zachowania pań i spokojna o wnuczusia, to już dobrze hihi. Nie wszystko zależy od pieniędzy, o losie... Dużo zależy od pań przedszkolanek i rodziców dzieci z grupy. A czy dziecku dobrze, można szybko po dziecku poznać smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546330, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 53, Posty: 370.