Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wypady do krain westernu

Indiański bakcyl

Zatańczyć indiański taniec przy ognisku, założyć gwiazdę szeryfa i dumnie wkroczyć do saloonu, zarzucić lasso na dzikiego mustanga – marzenie wielu dzieci, by choć raz poczuć się jak na Dzikim Zachodzie łatwo ziścić.

I w Polsce dzieci mogą znaleźć się w krainie Indian.

Fot. iStockphoto

I w Polsce dzieci mogą znaleźć się w krainie Indian.

 

Jeszcze więcej westernu

Miejsc, w których można się poczuć kowbojem jest w Polsce wiele. Oto kilka dodatkowych propozycji. Zacznijmy od słynnego z pikników country Mrągowa, w którym znajduje się Mrongoville – miejsce stanowiące odwzorowanie typowego XIX-wiecznego miasteczka z Dzikiego Zachodu. Najciekawsze są tutaj: wioska indiańska, pokazy kaskaderskie oraz Rancho Farmera z parkiem zwierząt. Pod Grudziądzem swoją siedzibę ma Rancho Kansas City – interesujący skansen prezentujący obyczaje i codzienne życie pierwszych osadników. Goście Kansas City stają się obserwatorami napadu na bank wzorowanego na słynnym napadzie w Tombstone z 1881 roku. Są także pokazy tańca country oraz rewia Buffalo Billa – tresura konna, jazda zręcznościowa i pokaz dżigitówki.
Z kolei Kraina Westernu w Sarnowej Górze to przede wszystkim miejsce dla miłośników jazdy konnej. Są tam piękne tereny, duże ujeżdżalnie i instruktorzy z międzynarodowym doświadczeniem. Najmłodsi doskonale bawią się w mini zoo. Ośrodek jest całoroczny, a latem ożywa dodatkowo miasteczko westernowe z wioską indiańską.

Informacje

Western City
Ściegny k/Karpacza
tel. (75) 761 95 60

Muzeum Kultury Indiańskiej im. Sat Okha
Wymysłowo 5
Tuchola 89-500
tel. (52) 334 32 19

Mrongoville
ul. Młynowa 50
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 02 82

Rancho Kansas City
tel. (56) 46 523 49
Rudnik 18
86-300 Grudziądz

Kraina Westernu
Sarnowa Góra 11
06-430 Sońsk
tel. 693 464 753
 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

Mleko matki najlepiej zastępują preparaty z mleka modyfikowanego.

Mleko modyfikowane

Najbardziej odpowiednie dla noworodka i niemowlaka jest karmienie mlekiem mamy do szóstego miesiąca życia, a przez następne sześć miesięcy kontynuowanie go i uzupełnianie diety (warzywa, zupki, kleiki, kaszki).

czytaj

Wstyd jest naturalną, pozytywną emocją, pozwala funkcjonować w społeczeństwie.

Kiedy dziecko się wstydzi

Dziecko uczy się poczucia wstydu najczęściej od rodziców czy opiekunów, którzy mówią mu jak należy się zachowywać, jakie powinno być. Bywa, że rodzice sami są wstydliwi i nieświadomie przenoszą swoje emocje na dzieci.

czytaj

Żeby żółtaczka fizjologiczna szybciej minęła, noworodek jest naświetlany w inkubatorze specjalnymi lampami.

Żółtaczka u noworodka. Przyczyny, objawy, powikłania

Żółtaczka noworodków nazywana jest fizjologiczną, co najlepiej wskazuje, że nie jest chorobą. Występuje z różnym nasileniem u około 70 proc. noworodków. Objawy żółtaczki noworodków to żółtawy kolor skóry i gałek ocznych u maluszka.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj