Gorączkowe historie? Rozdaliśmy nagrody za najciekawsze wypowiedzi

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

08-12-2014 11:51:13

Temperatura u dziecka rośnie, przekracza 38 stopni C, zbliża się do 39 stopni… Brrr, żaden rodzic nie lubi takich historii, nawet jeśli rozumie, że niewielka gorączka świadczy o obronnych reakcjach organizmu. Nikt nie lubi gorączki, i nikt nie lubi gorączkowych historii!

czytaj więcej

donnavito (offline)

09-12-2014 13:22:18

Iława
Po pierwsze:nie panikować, gorączka to przecież pozytywna rzecz, świadczy o tym, ze organizm walczy z infekcją, nie jest bierny
Po drugie: nieco rozebrac dziecko, jeśli nie narzeka , że mu zimno
Po trzecie: okłady na czoło, rączki lub nózki (naprzemiennie), ale nie zimne, chłodniejsze niz ciało
Po czwarte: mierzymy gorączkę, jeśli nie spada mimo punktu 2 i 3 i utzrymuje się na niepokojącym poziomie powyżej 38, daję paracetamol w czopku
Po piąte: gdy nie działa paracetamol, właczam ibuprofen,wyjatkowo pyralginę (jeśli wiem, ze dizecko nie jest uczulone, wczesniej konsultacja z pediatrą), z okładów nie rezygnuję
Po szóste: dbam o nawadnianie, dziecko muzi pić, maleńkie ilosci, ale często
Te metody zawsze działaly w mojej rodzinie. Punkt pierwszy jest szczególnie ważny, chore dziecko potrzebuje spokoju, a nie atmosfery pełnej nerwowości, dorosły musi się przy dziecku opanowaćsmiling smiley

pasia24 (offline)

09-12-2014 19:39:02

Kanada
Goraczka u nas traktowana jest od 38,5C niech organzzm walczy. Potem zaczynam od syropu z IBUPROFENEM jest p goraczkowy ale i p zapalny, w nocy w pogotowiu czekaja czopki, na przemian podaje leki z PARACETAMOLEM, kiedy toczylismy walke na wysokosci 39 - 40C byly zimne oklady, lub kapiele. Maluchy maja pod reka wode, no i wyjatkowo podaje im soki by przekupic ich do wiekszego picia.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

09-12-2014 21:00:29

Tarnów
Gorączka to oznaka że organizm dziecka broni się przed chorobą, ale jeżeli temperatura jest wyższa niż 38 stopni należy zacząć działać. W pokoju nie powinno być cieplej niż 20 stopni a dziecko najlepiej ubrać w ciuszki z naturalnego materiału najlepiej bawełny. Jeżeli odzież jest mokra - spocona należy ją zmienić. Ja mierzę synkowi temperaturę termometrem na podczerwień który bardzo polecam z uwagi na fakt że bardzo dokładnie mierzy temperaturę i można bez problemu to robić nawet gdy maluch śpi. Widziałm że są też do kupienia smoczki z termometrem - Fajny pomysł. W przypadku wyższej temperatury polecam ciepłą ( letnią) kąpiel która obniży temperaturę dziecka. NIE WOLNO kąpać dziecka w chłodnej wodzie ponieważ może dojść do szoku termicznego. Bardzo ważne jest też aby dziecko dużo piło najlepiej mało a często. Z doświadcznia wiem że dziecko gorączkujące woli mieć lekko przygaszone światło ponieważ gorączka powoduje osłabienie i nerwowość dziecka. Jezeli chodzi o leki to można stosować czopki lub syrop na obniżenie temperatury, Zawsze trzeba przestrzegać zaleconej dawki leków. W przypadku noworodków i bardzo maleńkich dzieci ja osobiście bezzwłocznie skontaktowała bym się z lekarzem ponieważ gorączka u bardzo małego dziecka jest bardzo niebezpieczna. Na koniec życzę wszystkim mamom i ich dzieciom aby nie chorowały i o gorączce tylko na E BOBAS czytałychłopiec w łóżeczku

misiak (offline)

09-12-2014 21:26:20

Pomimo, że zdajemy sobie sprawę, że gorączka jest reakcją obronną organizmu na czynniki chorobotwórcze i oznacza, że dziecko walczy sam w sobie z nimi, to u mnie zawsze powoduje strach i obawę, czy nie rozwinie się w coś poważniejszego. Nie potrafię wtedy skupić myśli na żadnej czynności i cały czas jestem przy dziecku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy widzi się osłabionego, leżącego całymi dniami malca, który na co dzień jest żywym srebrem i nie ma mowy o położeniu się choćby na minutę. Temperaturę mierzę bezdotykowym termometrem do czoła lub ucha, bardzo wygodny przy małym dziecku, szczególnie sprawdza się, gdy dziecko śpi, bez niepotrzebnego wybudzania łatwo i bardzo szybko można kontrolować poziom temperatury. Gdy temperatura sięga poziomu ok 38,5st. podaję czopek z ibuprofenem, wolę tą formę podania, gdyż moje dziecko nie lubi łykać syropów, potrafi wypluć część lub wszystko, a tak mam pewność, że cała podana dawka zostanie wchłonięta. Po ibuprofenie gorączka dość szybko u Jasia się zbija, jeśli wraca, podaję zamiennie paracetamol. Stosuję też letnie okłady na kark, czoło, nadgarstki, dziecko osłabione przez temperaturę bez oporów poddaje się tym zabiegom. Pozwalam mu spać tyle, ile tego potrzebuje, pilnuję tylko, żeby przebrać ubranko na suche, kiedy zauważę, że się spoci. Zazwyczaj kiedy synek ma temperaturę, nie ma apetytu, dlatego cały czas mam pod ręką przegotowaną letnią wodę lub herbatkę z lipy, która ma działanie napotne, żeby chociaż popijał w miarę możliwości jak najwięcej. Zazwyczaj gorączka po trzech dniach mijała na dobre.


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

MAMA (offline)

10-12-2014 12:28:28

Warszawa
Cieszymy się z waszych komentarzy, ale w artykule podany jest link do specjalnej strony z Gorączkowymi historiami - wpisy należy umieszczać na tej właśnie stronie. Umieszczone tu zwiększają wasze szanse na nagrodę w akcji "Komentuj i wygrywaj", ale nagrody w postaci pluszaka nie przyznamy.


donnavito (offline)

24-12-2014 23:19:53

Iława
Ja wlasnie przeczytałam w czasopismie Pani , ze gorączka według najnowszych badan zmniejsza szanse na wystąpienie nowotworu, bo niszczy go jakoś, nawet pacjentom onkologicznym wywolywano ja specjalnie. To tak dla ciekawostki.

grejfrutowa (offline)

07-01-2015 12:50:20

Jelcz-Laskowice

Na_Tayla (offline)

31-01-2015 20:13:48

Ostrzeszów
Dziękujemy za nagrodzenie ! Bardzo sie cieszę i synek z pewnością tez będzie szczęśliwy kiedy nagroda do nas dotrze smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

PATRZĄC Z BLISKA WIDZISZ NAJMNIEJ!

ZAUFANIE - WCHODZI PO SCHODACH, ZJEŻDŻA WINDĄ.

basic2008 (offline)

02-03-2015 11:25:05

Ośno Lubuskie
Dziękujemy. I wszystkim maluszkom zyczymy jak najmniej doswiadczen i goraczkowych historii Dużo zdrowia!

agatka130790 (offline)

05-03-2015 21:23:04

Białystok
wszystkim szcerze gratuluje winking smiley

Modzelka8 (offline)

31-03-2015 17:03:09

Biała Piska
Wow zupełnie się nie spodziewałam! Ale miła niespodzianka smiling smiley Dziękuję smiling smiley

mysia83 (offline)

01-05-2015 18:04:19

Rzeszów
Bardzo dziękujemy smiling smiley

jpiotrowskaa (offline)

02-05-2015 21:02:01

Szczecin
Bardzo dziękuję, fotki kiedy należy przesłac?

donnavito (offline)

06-05-2015 23:49:15

Iława
szkoda, ze juz nie można drugi raz nic dodacsmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548610, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 40556.