Imię dla dziecka. Jakie imię dla chłopca, jakie imię dla dziewczynki?

Wysłane przez annabaranska 

annabaranska (offline)

02-04-2009 12:16:46

Pomysłowość rodziców przy wyborze imienia dziecka często zatruwa mu potem życie. Już w przedszkolu musi stawić czoła docinkom. W szkole szyderstwa nasilają się.

czytaj więcej

imdobramama (offline)

14-04-2009 12:27:47

Zgadzam się. Imię może być oryginalne, ale nie może sprawiać dziecku kłopotu. Dzieci, szczególnie te wczesnoszkolne, nie przepuszczą okazji do tego, żeby dokuczyć koledze czy koleżance i świetnym pretekstem do tego jest dziwaczne imię. Moja koleżanka z dzieciństwa do dziś (a jest dorosłą i atrakcyjną kobietą) nigdy nie akceptowała swojego imienia - Tatiana. Nie lubiła żadnych zdrobnień - Tania, Taniusia. Mówiła mi ostatnio, że do dziś nie lubi się przedstawiać. Nadając dziecku imię, trzeba pamiętać, że ono będzie mu towarzyszyło już zawsze, a więc co z tego, że Idzi, Marita, Jowita czy Barnaba wydają się rodzicom ładne i niezykłe? Myślicie, że dziecko w podstawówce doceni to, że ma takie oryginalne imię, czy też będzie się czuło, że ta oryginalność dokucza?

toja51 (offline)

15-04-2009 19:50:47

Kraków
No i wazne, żeby nie zapominać o nazwisku, które dziecko nosi. Do prostego polskiego nazwiska jak dodamy wymyślne imię, to powstanie dysonans. Czasem i smiesznosc, bo o pretensjonalnosci nie wspomne. Tatiana - no coz imie ladne smiling smiley) W POlsce rzadkie, ale nie powiedzialabym, ze udziwnione. Moja ciotka miala na chrzcie dane imie Stanislawa a w zyciu doroslym zmienila je na Barbare. Nawet z wyborem imienia nie zawsze dziecku dogodzisz smiling smiley). Co nie znaczy, zeby nazywac blizniaki Ryba i Frytka! To juz patologia!

Samantha (offline)

18-04-2009 08:35:34

Ja również zgadzam się, co do imion. Ludzie tak strasznie udziwniają je i chcą być oryginalni i zauważeni. Ale nie zdają sobie sprawy z tego, co potem będzie czuło dziecko, gdy pójdzie do przedszkola lub szkoły i będzie wyśmiewane właśnie z powodu swego imienia.
Ja np znam chłopaka, który ma na imię Ariel. Zawsze się wyśmiewali z niego. Porównywali do proszku do prania. Albo jest u mnie na osiedlu dziewczynka o imieniu Werindiana. Jest malutka. Ale jak dla mnie to zbyt wymyślne imię.
Gdy rodziłam w sali był chłopczyk, dostał imię Ithaan...
Ale są gusty i guściki.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

oskardmowski (offline)

14-01-2010 12:46:41

Również się zgadzam, od zawsze było tak w szkole, że każde dziecko jeśli usłyszy dziwne imię swojego kolegi lub swojej koleżanki zaczyna tej osóbce dokuczać..powstają od razu różne nie miłe rymy do imienia i tak sobie dzieci jedynie sprawiają przykrość...zamiast się integrować i zaprzyjaźniać...Trzeba zwracać uwagę na to jakie się daję imie dziecku, nie patrzeć na to czy się to imię NAM podoba, tylko patrzeć na to jak inni będą je odbierać i dziecko które będzie je nosić...Imię dziecka musi być łatwe do zapamiętania i wymówienia, bo dzieci naprawdę lubią przekręcać.niestety.


Sylwia mi mówcie hehesmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

monix (offline)

16-01-2010 08:58:07

Zgadzam się w 100 %. Przy wyborze imienia trzeba pamiętać o tym, że nasze dziecko będzie kiedyś chodzić do przedszkola potem do szkoły, a dzieci bywają bardzo pomysłowe. Słyszałam o chłopcu, któremu rodzice dali na imię Denis. Kiedy dziecko poszło do szkoły koledzy szybko wymyślili drugi człon jego imienia, który z DENISEM idealnie się rymował winking smiley.


[link widoczny po zalogowaniu]

karra (offline)

22-01-2011 20:51:51

Kraków
Witam:-) tez jestem tego zdania co Wy. zastanawiam się czy imię Tosia jest odpowiednie i czy nie skrzywdzi to mojej córeczki która już za pare dni będzie po tej stronie brzuchasmiling smiley pomóżcie mi

doma240 (offline)

05-06-2011 13:04:13

KOSZALIN
Karra Tosia to piękne imię i na pewno nie ośmieszy twojej córci.Ja osobiście też jestem za nadawaniem dzieciom imion,które w przyszłości przez nie , nie będą wyśmiewane czy poniżane.Moja córcia odziedziczyła imię po prababci,Zosia.LOL




[link widoczny po zalogowaniu]

ula25 (offline)

23-08-2011 18:17:54

gniezno
hejka!
Zgadzam się z Wami dziewczyny jak najbardziej! Imię może prześladować dziecko przez całe życie dlatego postanowiliśmy z mężem-myśliwym dać naszemu synkowi imię Hubert,a jeśli będzie dziewczynka będzie Nikola. Zawsze podobało mi się imię Nicole tak z angielskiego, ale postawiliśmy na polską wersję. I będzie Hubercik albo Nikki! Zosia też śliczne ale mamy już w rodzince Zosieńkę!
Pozdrawiam smiling smiley

maxim16 (offline)

23-08-2011 20:20:24

Łomianki / Warszawa
My też postawiliśmy na nie udziwnione choć niezbyt popularne imię Gabriela smiling smiley bardzo nie podoba mi się jak ktoś łączy imię zagraniczne z typowo polskim nazwiskiem to brzmi czasami śmiesznie typu Brajan Nowak... moja siostra cioteczna ma np imię Claudia przez C nie przez K bo nie urodziła się w polsce ale tu mieszka i chodzi do szkoły i ma problemy bo wszyscy jak słyszą od razu piszą przez K i musi poprawiać każdego...


Gabrysia urodzona 7.09.2010 o godzinie 16:05, waga 4220g, wzrost 57 cm.
Antosia urodzona 3.07.2012 o godzinie 1:14, waga 3695g, wzrost 53 cm.

mariaiwa (offline)

27-10-2011 12:32:02

Kraków
Moja siostrzenica ma w klasie kolegę Edgara i sposób uniknąć sytuacji, w których inne dzieci naśmiewają się z niego z tego powodu. Trzeba bardzo uważać przy wyborze imienia dla dziecka, bo choć nam wydaje się atrakcyjne, po latach może naszym dzieciom zatruwać życie, a nie chcielibyśmy, by miały do nas o to żal, by mówiły, że to rodzice tak je skrzywdzili. Uważajcie też na inicjały, aby nie wyszło np. W.C.

Sympatyczna (offline)

29-10-2011 21:30:01

Wojciech Cejrowski na swoich inicjałach zrobił karierę grinning smiley czytałam niedawno, że nadawanie dziwacznych imion, zawierających "niepolskie" litery to domena rodziców ze środowisk niezbyt wykształconych i biednych, które chcą "światowym" imieniem zrekompensować dzieciom pewne ewidentne braki




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Lotta (offline)

12-11-2011 10:45:18

Poznań
Również nie podobają mi się imiona brzmiące obco nadawane polskim dzieciom. Jednak nie widzę nic złego w nadawaniu imion mało popularnych. Dodam, że moje imię jest zwyczajne, a dzieci w przedszkolu czy w szkole i tak potrafiły wymyślić nieprzyjemne rymowanki, więc nie jestem przekonana, że dając dziecku na imię Jakub czy Julia uchronię je przed tym. Myślę, że warto popatrzeć z innej strony. Czy dziecko będzie zadowolone, jeśli w klasie będzie 5 innych dzieci o tym samym imieniu? Pamiętam, że gdy byłam w szkoły podstawowej uczęszczał do niej Cypis i wszyscy go znali bo nie było innego Cypriana w okolicy. Nikt mu jednak nie dokuczał. W szkole średniej poznałam Askana. Choć imię nie uważam za ładne nie pamiętam, aby miał z powodu imienia jakieś nieprzyjemności. Jedno jednak łączy tych dwóch chłopców. Dzięki ich imionom zapadli mi w pamięcismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

09-12-2014 11:48:29

my wybierając imię również patrzeliśmy by córka nie miałam później problemów z jego powodu i nie było dziwaczne

donnavito (offline)

23-01-2015 23:36:13

Iława
Powinno sie ladnie zdrabniac i nie dac się zrymowac do brzydkich rzeczy.

joanka106259 (offline)

04-02-2015 15:22:46

Lublin
Ja jestem bliska poglądom użytkownika Lotta. Czy dzieci zawsze będą się wyśmiwały z kolegi czy koleżanki o rzadkim imieniu? Nie wydaje mi się... Moim zdaniem dzieci po prostu potrafią genialnie wyczuć z kogo mogą się pośmiać czy pożartowć i jeśli upatrzą sobie taką osobę to znajdą powód do wyśmiania, bo i do Wojtka, Kasi, Asi, Oli czy Zosi można wymyśleć "odpowiednią" rymowankę. Zdarza się, że gdy dziecko dorasta może mieć pretensje do rodziców o to, że ma takie imię a nie inne, ale nie musi się to też odnosić jedynie do kwestii "dziwności" imienia, może zdarzyć się dziecko, które będzie złe za to, że ma "zwyczajne" imię albo popularne i kilkoro innych dzieci/osób ma takie same. Moim zdaniem trzeba po prostu wychować dziecko tak aby lubiło siebie, wierzyło w siebie, potrafiło się obronić przed atakami innych, było przekonane o swojej wyjątkowości a wtedy żadne imię nie będzie w stanie go skrzywdzić. Pewne siebie i akceptujące siebie dziecko, a później dorosły nie będzie miało problemów ze względu na imię, które nosi. Poza tym uczmy nasze dzieci od małego, że nie wolno wysmiewać innych, poniżać, sami nie krytukujmy innych czy to za wybór imienia czy religii czy czegokolwiek innego a będzie nam się żyło lepiej.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

gosiunia89 (offline)

04-02-2015 15:46:27

Rzeczyca
Uważam szczerze że nie którzy rodzice wręcz krzywdzą swoje dzieci,nie specjalnie ale niestety tak jest.Wymyślają takie imiona których później dzieci się wstydzą.Jako małe dzieci tego nie rozumieją ale w późniejszym czasie nawet chcą zmieniać imię.Ja nazwałam swoją córkę Milena uważam że to fajne i ładne imię.Oryginalne na pweno nie będzie się jego wstydziła.A dla chłopca uważam że fajne imię to Tobiasz,Dawid lub Błażej.

martynka002 (offline)

04-02-2015 16:44:03

teraz zauwazyłam , że moda poszla troche w innym kierunku. Zaczęły bardziej królować starsze imiona dla dzieci tj Franciszek , Antoni , Marianna , Ignacy , Gabriela itd niz te wymyślione jak kilka lat temu. Ogólnie nie mam nic do zagranicznych imiona gdzie teraz taka ustawa od 1 marca ma wejśc. A nawet niektóre mi sie podobaja. Ty uważam , że mamy swoje piękne polskie imiona i nie warto wszystkiego zapożyczać z innych krajów

martynka002 (offline)

04-02-2015 16:48:57

gosiunia89 przyznam racje , nie raz bedąc na placu zabaw słyszałam imiona do dziewczynek typu Vannesa Jesicka . Nawe zdarzyło mi się usłyszec imie Dolores nie wiem skąd zaczerpnietę,ale jak widać gusta rodziców sa przeróżne. Ważne by wybierać imie z głową i myslec o przyszłości dziecka, by je nie skrzywidzić bo to o nie najbardziej tu chodzi.

margolciaBB (offline)

04-02-2015 17:40:53

Bielsko - Biala
Zgadzam się, że często imię staje się powodem do docinek i drwin nie tylko w okresie dzieciństwa. Owszem jak dzieci chcą to dla każdego znajdą "rymowanki" i powody do wyśmiewania ale na pewno imię jest najłatwiejszym zapalnikiem. Natomiast ustawa która teraz wchodzi w życie nadal nie pozwala na całkowitą dowolność w nadawaniu imion, raczej porządkuje niektóre kwestie. Czy tego chcemy czy nie obecnie świat stoi otworem, wielu z naszych rodaków pracuje za granicą lub wybiera się tam w najbliższej przyszłości, a dla takich osób najlepszym rozwiązaniem jest nadanie dziecku imienia w jego oryginalnym brzmieniu i pisowni danego kraju. Poza tym wydaje mi się, że już lepiej jak będziemy mieli nawet w Polsce Justine a nie Dżastine itp. Mimo, iż uważam, że nasze polskie imiona są piękne i nie potrzebujemy zagranicznych odpowiedników rozumiem potrzebę niektórych osób do nadawania imion dzieciom oryginalnych.
Sami kierujemy się z mężem swoimi upodobaniami przy wyborze imienia dla córki. Szukaliśmy imienia prostego, krótkiego, polskiego, tradycyjnego które nam się spodoba i będzie dobrze wyglądało i brzmiało z nazwiskiem. Nie kierujemy się tradycjami rodzinnymi ani "przynoszeniem" imienia przez dziecko. Nasza córeczka będzie nazywała się Hania ;-)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548700, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 20079.