Jak otyłość wpływa na przyszłą mamę i zdrowie jej dziecka?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

17-04-2009 16:37:49

Dbanie o prawidłową masę ciała jest ważne dla zdrowia kobiety przez całe życie, ale szczególnej wartości nabiera w wieku rozrodczym. Otyłość sprzyja zachwianiu równowagi hormonalnej. W tkance tłuszczowej produkowane są estrogeny, które wytwarzane w nadmiarze zaburzają owulację.

czytaj więcej

mika83 (offline)

14-05-2010 12:11:24

Grójec
ja mam problem z otyłością gdyż mój ginekolog dał mi tabletki antykoncepcyjne bez żadnych badan gdy je odstawiłam zatrzymał mi się okres i zaczęłam strasznie tyć wyniku czego niemego zajść w ciąże

tissaya (offline)

18-07-2011 14:38:44

Kraków
tylko czemu nie jest napisane ze zdrowe szczuple kobiety tez maja tendencje do rodzenia chorych dzieci..?

jestem dosc duza od dziecka, niedawno dowiedzialam sie ze zostane Mama.. i co - wszystkie wyniki jak dotad bardzo dobre. Sam ginekolok byl pozytywnie zaskoczony.
Nie jest to regula ze kobieta otyla musi miec z czyms problem..


andziula21 (offline)

29-03-2012 16:18:50

roznie bywa niekiedy kobieta otyla rodzi wlasnie zdrowego bobasa a szczupla chorego mysle ze to nie od tego zalezy


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

yvonta (offline)

11-10-2014 18:25:04

Moja lekarka zawsze ostrzegała właśnie przed zbyt wysoką wagą w ciąży dlatego starałam się nie przytyc zbyt wiele winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

donnavito (offline)

18-01-2015 23:16:56

Iława
Duża waga w ciązy to nie otyłośc, w końcu utyje sie maksymalnie do 30 kg, chodzi o otyłośc w ogóle już przed ciaża, czasem utrudnia ona samo zajście w ciążę, czesto towarzyszy jej nadciśnienie, huśtawka hormonalna.Niebezpieczne dla dziecka.

little (offline)

18-05-2018 11:36:14

Wikaryjka
Ja na długo przed zajściem w ciążę postanowiłam zmienić nieco nawyki żywieniowe i zrzucić zbędne kilogramy. Udało mi się to z cateringiem dietetycznym Wygodna Dieta. Po ciąży nie miałam jakiegoś dużego problemu z powrotem do stanu sprzed ciąży. winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545962, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 19805.