Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

09-03-2011 16:48:19

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że jest mu bardzo niewygodnie albo coś mu nie służy?
 

czytaj więcej

agrawa (offline)

01-06-2011 20:59:24

ja jestem pierworódką i ruchy czułam bardzo wcześnie bo aż w 14 tygodniu, ale mogło mieć na to wpływ że jestem bardzo szczupła, a maluch od początku był spory i szybko przybierał na wadze.
Pierwsze ruchy oczywiście były dla mnie niepewne, jakby była to praca jelit. Po dwóch dniach "nasłuchiwania" nie miałam już pewności.
Mogę to określić jako motyle w brzuchu lub dotyk delikatnym piórkiem (jak nie umiesz sobie tego wyobrazić spróbuj na skórze).


www.kobietawdomu.pl

gizi125 (offline)

26-11-2011 16:23:45

Toruń
witam ja ruchy czulam w 16 tyg.a to bylo moje pierwsze dziecko niestety moj synek jest wsrod aniolkoow od 01,10.2011 sad smiley pozdrawiam przyszle mamy a zwlaszcza te marcowe2012

kamilka0422 (offline)

09-06-2012 12:22:59

Łódź
Ja ruchy czuję od 18tc. winking smiley teraz jestem w 24 i mała Maja daje nieźle popalićwinking smiley

Amaranth (offline)

19-10-2012 15:38:52

Piekary Śl.
Ja już w 14 tygodniu-przy drugiej ciąży, ale to nie systematycznie, nie każdego dnia.

W pierwszej ciąży też dość szybko, okolice 18 tcsmiling smiley
Pozdrawiam!!!


[link widoczny po zalogowaniu]
TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
[link widoczny po zalogowaniu]
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

pajinka (offline)

20-03-2013 15:03:08

Rumia
Ja jestem w 21 tyg i nie czuję ruchów albo nie wiem, że to jest akurat to. W zeszłym tyg byłam na kontroli u gin i na usg maluch się ruszał, słyszałam bicie serduszka więc się nie martwię na zapas.


[link widoczny po zalogowaniu]

Cebulka (offline)

22-03-2013 12:54:47

Sianów
Ja odczuwam ruchy od 14 tygodnia,teraz jest już 20 i czuję je regularnie.Wiem już ,że bobasek budzi się koło 11-12 i fika smiling smiley i tak przez cały dzień z przerwami oczywiście smiling smiley Nawet brzuszek zaczyna podskakiwać jak mocniej się poruszy.Koziołki to to co w ciąży najfajniejsze,aż uśmiech sam się na twarzy pojawia grinning smiley

A co do czkawki...mój synek ją miał zanim się urodził i tak już mu zostało smiling smiley ma teraz prawie 8 lat,dwa razy się zaśmieje i 5 minut czkawki smiling smiley

jutka (offline)

22-03-2013 13:11:43

Toruń
Też odczuwałam ruchy już w 14 tyg. i widzę, jak sporo mam na forum, a jestem w ciąży po raz pierwszy. Moja doktor sama mnie zapytała i wcale się nie zdziwiła. Najpierw było coś jak łaskotanie piórkiem, a kopniaczki w 19 tyg. Początkowo trochę mi to przeszkadzało bo ciągle myślałam o tym, że coś się tam wierci, czuję to nawet teraz, niemal bez przerwy. Wszędzie czytam, że ruchy u pierworódki, jeśli już to w 20 tyg., ale na "chłopski" rozum- skoro jest we mnie małe życie, jak najbardziej realne, ma już kończyny i nimi porusza, to dlaczego mam tego nie czuć??? I wiem na pewno, że nie była to perystaltyka winking smiley. Z szacunkiem, Skąd oni mają te dane?


jutka (offline)

08-08-2013 11:22:56

Toruń
Z innej beczki, wątpię, że ktoś mi odpowiesad smiley, ale zapytam... ile powinno być ruchów w ciągu 1h w 39 tyg ciąży??? Czy gwałtowne szalone ruchy w nocy to norma? kazali mi liczyć, naliczyłam 78 w ciągu godziny, całe sekwencje ruchów, ruszał się niemal bez przerwy od 22-23.00. w dzień to około 20. Dodam, że moja dzidzia jest duża ok 4 kg :/, i miałam tego dnia rano miałam ciśnienie 136/94, później się unormowało.


poziomka1986 (offline)

06-11-2013 12:54:02

Dobiegniew
Mój bobasek zaczął być aktywny około 16 tygodnia, pomimo iż jest to moja pierwsza ciąża. Terazjest to 25 tydzień i czasem wydaje mi się,że dzidzia ma ADHD...Ale tak całkiem serio to jest coś niesamowitego gdy wierzga się i daje sygnały młodej mamie.smiling smiley

Polamamuska (offline)

20-03-2014 07:45:33

Luboń
witam może ktoś tutaj jeszcze zajrzysmiling smiley
Ja powiem tak dizewczyny opisują że czuły ruchy od 14stego tygodnia ja was jeszcze bardziej zaskocze
ponieważ pierwsze ruchy w pierwszej ciąży 5lat temu czułam już w 12 tyg i 3 dniu ciąży przy czym jak zaszłam w ciążę ważyłam 42kg. Lekarz mi nie wierzył więc zabrał mnie na badanie co jest potwierdzone i udokumentowane na zdjęciu.

Teraz jestem w drugiej ciąży. Obecnie jestem w 13 tygodniu ciąży lecz już pierwsze ruchy poczułam w 12 tyg i 4 dniu ciąży z czego ważę 55kg. Więc jest trochę różnica w wadze a jednak tylko z tym iż ja brzuszek mam już naprawdę duży. Wydaje mi się że reguła jest tylko w tym iż jakiej wielkości jest obecnie dziecko jakie jest silne oraz ile nasze ciało zawiera ochronnej tkanki tłuszczowej. To tak na moją logikęsmiling smiley

Pozdrawiam serdecznie wszystkie cieżaróweczkismiling smiley I czekam na komentarze.... może się doczekam jak wątek odżyjesmiling smiley

ciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciążaciąża


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

GabaBaba26 (offline)

04-06-2014 14:21:44

Udanin
W pierwszej ciąży po 28 tc rano i wieczorem po zjedzeniu czegoś słodkiego, kładłam się i liczyłam ruchy dziecka bo córcia nie była zbyt ruchliwa a w obecnej ciąży synek wierci się nieustannie według lekarza to jest wszystko ok ale ja trochę się boję a teraz jak przeczytałam że nadmierne ruchy dziecka mogą oznaczać coś niepokojącego to już całkiem się boję o synka.




[link widoczny po zalogowaniu]

halina2159 (offline)

29-09-2014 09:00:17

Skoczów
w pierwszej ciąży ruchy poczułam w 15 tyg. to był niedzielny poranek a w drugiej ciaży w 13-14 tyg. było to takie delikatne bulgotanie,jakby małe bąbelki od środka brzucha mnie łaskotały wspaniałe uczucie a potem około 20 tyg. to juz były regularne kopniaczki smiling smiley po 30 tyg. byłam w szpitalu i tam robiono mi ktg synek bardzo tego nie lubil i kopał wtedy wiecej ,córka zawsze około 6 rano miała czas na fikołki i potem o tej porze się budziła na karmienie smiling smiley oboje wiecej się ruszali po zjedzeniu przez mamusię czegoś słodkiego i połozeniu się by odpocząć ,nie zapomnę też jak mieli czkawki a pod koniec ciaży bylo to częste skakał mi cały brzuch nawet połozna się śmiała bo podczas porodu tez było ją czuc smiling smiley wspaniale były chwile gdy mąż mógł też czuć ruchy kładłam się i opowiadaliśmy z maluszkiem i głaksliśmy brzuszek a maleństwo odpowiadało kopniaczkami i czasme było widac małą piętke lub rączkę niezapomniane chwile smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

29-09-2014 13:26:16

Niwki Książęce
Gdy byłam w pierwszej ciąży ruchy maleństwa poczułam dokładnie w 20 tygodniu, dokładnie pamiętam ten dzień. Na początku nie wiedziałam że to ruchy dziecka bo czułam w brzuchu takie dziwne bulgotanie, ale to bulgotanie zaczęło bardzo często się powtarzać i trwało dłuższą chwilę. Było to dziwne uczucie a za razem przyjemne. Później ruchy stawały się coraz mocniejsze i coraz bardziej czułam jak córeczka się poruszała, niesamowite uczucie. Czasem córka miała tak że potrafiła przez pół dnia nie kopać, a jak już zaczynałam się martwić to ona dostawała czkawki i brzuch mi równomiernie podskakiwał, w tedy wiedziałam że wszystko jest ok.
Teraz gdy jestem po raz drugi w ciąży z niecierpliwością oczekiwałam tych bulgotań w brzuchu, tym bardziej że wszyscy mi mówili że przy drugim dziecku ruchy poczuję szybciej. Gdy był już 19 tydzień a ja nadal nie czułam ruchów byłam bardzo zaniepokojona i dobrze że akurat miałam wizytę kontrolną i lekarz zrobił mi USG żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze bo chyba bym zwariowała. Ruchy synka poczułam dopiero na przełomie 20/21 tydzień ciąży i bardzo się w tedy ucieszyłam, na początku były słabe i pojawiały się co jakiś czas ale dzięki nim byłam spokojniejsza o maleństwo. Teraz synek kopie ale za zwyczaj w tedy jak się położę i odpoczywam.
Na razie inaczej odczuwam ruchy synka niż wcześniej odczuwałam córeczki ale może to przez to że synek ułożony jest pośladkowo.

CreerAn (offline)

05-10-2014 13:04:07

Ok 14 tygodnia mój partner stwierdził, że poczuł ruchy maleństwa, jak tulił się do mojego brzucha. Nie byłam do końca pewna czy to co on czuł to na pewno to było, ja czułam jedynie bulgotanie, przelewanie. Jest to moja pierwsza ciąża, więc doświadczenie dopiero nabieram. W połowie 15 tygodnia byłam przekonana, że Maleństwo buszuje mi w brzuszku, a teraz kiedy jestem w 22 tygodniu, tak jak w artykule opisano, kiedy wieczorem kładę się do łóżka, najbardziej odczuwam ruchy Maleństwa i nad ranem, jak mam wstawać i szykować się do pracy. No i nie tylko czuję, ale widzę, jak wypycha mój brzuch. Zastanawia mnie, co będzie później, jak już daje mi popalić smiling smiley ale nie zamieniłabym tego uczucia na nic innego.


---

martaleszno (offline)

20-10-2014 11:21:02

Leszno
jak mój maluch za długo się nie wiercił, to delikatnie naciskałam palcem na brzuch - zazwyczaj mi odpowiadał smiling smiley pomaga też zjedzenie czegoś słodkiego, położenie się na chwilę albo zmiana pozycji

pasia24 (offline)

22-10-2014 18:42:13

Kanada
I ciaza od ok 20 tyg czulam a im pozniej tym lepsze kopniaczki. Cala ciaze malenstwo bardzo malo sie ruszalo. Co przyprawialo mnie o tak zwany zawal serca. Coreczka poprostu taki miala charakter lub duzo miejsca. II ciaza byla ksiazkowa coreczka kopala mocno i duzo.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-22 18:54 przez pasia24.

karolina7 (offline)

01-11-2014 20:42:56

Leszno
Mój synuś zaczął się poruszać w 19 tc odczuwałam to jako delikatne "dotykanie paluszkiem w brzuszek"
Dla częstszych ruchów kładłam się na lewym boku bo to bardziej dotlenia bobaska i zwieksza aktywność oraz puszczałam przez słuchawki muzyczkę grinning smiley


30.08.2014

martynka002 (offline)

10-11-2014 13:33:27

u mnie córa byla aktywna w ciąży i teraz pod koniec też jest , choć mniej bo juz ma malutko miejsca

monika86 (offline)

11-11-2014 18:45:22

Kutno
Ruchy wyczułam około 20 tygodnia ciąży. Jest to niesamowite uczucie smiling smiley Filipek ogólnie był bardzo spokojny w brzuszku, na dotyk i głos Taty od razu reagował. Gdy tylko dostał zastrzyk cukru, jak zjadłam np. kawałek ciasteczka czy czekolady to wtedy wariował smiling smiley Cudowne chwile
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545982, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 19807.