Idealna mama?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

opa (offline)

14-07-2017 14:21:15

Koniuchy
Ja też chowam zabawki i po jakimś czasie robię wymianę. Ciekawe czy już ktoś wymyślił specjalny pojemnik na takie chowanie grinning smiley

MILKA12 (offline)

15-07-2017 12:27:42

Wojciechowo
Tak jak piszecie dziewczyny, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu sama mam zabezpieczenia do kontaktów i szuflad itp.

Z zabawkami podobne, chowam i wyciągam po pewnym czasie i mega radość bo ,,coś nowego" hihi smiling smiley

Gagababa moja córka też nie cierpiała karuzeli, sprzedałam ją a teraz syn uwielbia smiling smiley Każde dziecko inne smiling smiley

Zabusia90 (offline)

15-07-2017 13:11:39

Podlesie
Dziewczyny zgadzam się z Wami w 100% bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
Milka Masz rację każde dziecko jest inne przez to wspaniałe i wyjątkowesmiling smileysmiling smiley

opa (offline)

15-07-2017 19:01:34

Koniuchy
Wydaje mi się, że tych wszystkich gażdżetów to potrzebują dorośli, nie dzieci. Takiemu maluszkowi jest obojętne pod jakim kocykiem śpi. Ale my patrzymy o jaki śliczny i ... bum do koszyka. A maluszkowi wystarczy, że to mama okryje. Wózek też nie ma znaczenia, ale niech zabierają rodzice na spacer.

reginka (offline)

15-07-2017 19:25:58

Moje dzieci same sobie wybierają jakie chcą zabawki, otrzymują swoje pieniążki i mogą sobie kupić jak uzbieraja. Według mnie jest to rewelacyjna metoda ponieważ uczy dziecko oszczędności a co chyba jeszcze ważniejsze dziecko dużo bardziej szanuje takie zabawki. Takie mam odczucie obserwując moje maluszki.
Mało tego uważam, że wybory takich zabawek są dużo bardziej przemyślane.

opa (offline)

15-07-2017 20:41:49

Koniuchy
Reginka, to rewelacyjny pomysł. Moi rodzice też tak robili i ja też chcę go stosować. Dzieci zbierając pieniądze uczą się też cierpliwości, tego że nie od razu coś dostają jak tylko chcą.
Na dzieci działa też przykład rodziców. Jak my szalejemy za najnowszymi np. modelami telefonów czy za markowymi ciuchami, to dzieci też chcą mieć najnowsze zabawki. I nie ma co im się dziwić. Ja lubię drobne szaleństwa, więc mam nadzieję, że maluchy nie będą miały za dużych wymagań. Na razie spokojnie możemy chodzić po sklepach. Jak coś się spodoba, to oglądamy, jak można wypróbować, to próbujemy. A na końcu mówię, że to mieszka w sklepie i nie możemy wziąć, bo sklep to jego domek. Na razie działa.
A wy macie jakieś patenty na zakupy z dziećmi?

mon33 (offline)

15-07-2017 22:18:17

Ja też stosuję i stosowałam taki pomysł ze zbieraniem, odkładaniem pieniążków.
Jak starsza coś chce droższego to musi sobie na to nazbierać sama, jeżeli jej niewiele brakuje to dokładam jej.
U nas jeden etap zabawek się skończył teraz starsza zbiera na inne rzeczy np. na lepszy telefon.
Młodsza jeszcze nic nie chce w sklepie.

Opa najlepiej nie zabierać dziecka do sklepu smiling smiley smiling smiley

Ja z Julą nie miałam czegoś takiego, że ona coś chce w sklepie i się upiera, żeby jej to kupić.

GabaBaba26 (offline)

15-07-2017 23:21:08

Udanin
Taką metodę stosowała moja mama winking smiley Ja miałam taką dużą świnkę i zbierałam pieniążki a kiedy była już ciężka to rozbijaliśmy z rodzicami ją i heja na zakupy hi hi winking smiley moja córeczka ma trzy skarbonki i twierdzi że ma więcej pieniążków ode mnie hi hi winking smileynawet czasami mówi że mi pożyczy winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

reginka (offline)

16-07-2017 06:11:46

Ja zawsze zabieram dzieci na zakupy i uczę i pokazuje jak należy się zachować na zakupach. Nie lubię stosować metody z nie zabieraniem dzieci na zakupy bo wychodzę z założenia, że i tak muszą się nauczyć. Nie zabranie dziecka to takie troche odkladanie problemu.

Moje dzieci chcą coś prawie na każdych zakupach ale jest to np. Bułeczka albo jogurt bardzo rzadko mówią, że chcą jakaś zabawkę jeśli tak jest to mówię,że jak wrócimy do domu policzymy ile mają pieniędzy i zobaczymy czy starczy.

Zabusia90 (offline)

16-07-2017 11:05:25

Podlesie
Fajnie też zrobić listę dla maluszka np obrazkowa żeby i on mógł wkładać potrzebne nam produkty do wózka albo poprostu mu mówmy teraz jedziemy po mleko a do tego nauka z nazewnictwa produktów, kolorówsmiling smileysmiling smiley Macie racje że uczycie swoje pociechy oszczędzania smiling smileysmiling smiley Ja również miałam skarbonkę smiling smileysmiling smiley super sprawasmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Kochane prawie idealne MAMY a jakie wartości są dla Was w życiu najważniejsze, które przekazujecie swoim pociechą???
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548910, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49206.