Klimatyzacja i dziecko. Jak używać, żeby nie szkodziła

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

23-06-2010 12:50:46

O tym, jaka powinna być wilgotność i temperatura powietrza w pomieszczeniach, o wpływie klimatyzacji na zdrowie dzieci i dorosłych, rozmawiamy z lek. med. Andrzejem Mierzeckim, pediatrą i specjalistą medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego ENEL-MED

czytaj więcej

jmijeczka (offline)

23-06-2010 22:19:29

Wlkp
No to u nas jest w sam raz: zima temp 20-21 w pomieszczeniu, wilgotnosc 45-50, wietrzone 2x po 15/20 min. Latem w pomieszczeniu niestety wyzsza 22-23, wilgotnosc 35-40 ale zawsze otwarte okno i wietrzy sie caly dzionek smiling smiley

ulinka (offline)

24-06-2010 22:38:47

Gdynia
jmijeczka A jak Ty to robisz że zimą masz większą wilgotność niż latem? U mnie jest odwrotnie - latem 50-70 % a zimą bez nawilżania 25%, z nawilżaniem 30-40%.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

25-06-2010 22:09:17

Wlkp
ulinka - u mnei kaloryfery sa na minimum w domu w zimie, same w sobie mury w domu sa "stare" i zimne. Dodatkowo jak juz te kaloryfery "chodza" nawilzam powietrze nawilzaczem co jakis czas i wietrze duuuzo.
Zima w nocy temp spada do 18 st.. w ciagu dnia jest tak 19-20 st..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-25 22:10 przez jmijeczka.

ulinka (offline)

26-06-2010 00:42:30

Gdynia
U mnie też są kaloryfery na minimum a powietrze i tak jest strasznie suche, a wietrzenie też niewiele daje, zawsze jak wychodzimy na spacer to otwieram okna i w zimie wilgotność się nie zwiększała. To może to kwestia tych murówwinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

01-07-2010 07:29:42

Wlkp
Ulinka kwestia murow, kwestia klimatu nadmorskiego.. i pewnie jakies inne kwestie tongue sticking out smiley W kazdym razie.. jak jeszcze bylam na macierzynskim i bywalam u mamy, mimo wietrzenia itd... wilgotnosc byla niska (mama mieszka w bloku, blisko centrum miasta, samo w sobie miasto moim zdaniem do bani klimatycznie tongue sticking out smiley).. grinning smiley

Sympatyczna (offline)

01-07-2010 16:20:31

u mnie na wsi daleko od morza - centralne ogrzewanie, mury wilgotne dośc, bo aż grzybki się pokazują co jakiś czas - a mimo to zimą wilgotnośc bardzo niska... nie chcę nawilżac, no bo te grzybki... nie mam pomysłu...




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

alebazi (offline)

24-11-2010 14:50:26

Raciborz, München
u nas wilgotnos tez niska...tylko ja zaczelam teraz stosowac nawilzacze powietrza - bo bez tego sucho niesamowicie








[link widoczny po zalogowaniu]

karinka123 (offline)

30-12-2011 09:40:17

Chełm
na grzyb też dobre jest wietrzenie pomieszczeń, powietrze sie wymienia, nie jest stechle, ja otwieram okna jak najczesciej, niekiedy jak cieplo tak jak teraz to caly dzien mam lekko uchylone.


"a teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"

mysia83 (offline)

22-11-2014 15:47:18

Rzeszów
Ja wychodzę z założenia, ze najlepiej jest wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć! Niezależnie od pogody otwieram okna, bo po pierwsze lepiej się czuje, gdy jest wywietrzone, poza tym, jest po prostu zdrowiej! Zwłaszcza podczas choroby należny tego przypilnować, bo nie ma nic gorszego niż zarazki krążące w powietrzu podczas choroby, no i nawet przy katarku lepiej się oddycha, gdy jest chłodniej!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 48902.