Co piją dzieci? A co pić powinny?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

Monia50005 (offline)

07-08-2017 11:53:00

Dobrociesz
Zielonomi777 nie zgodzę się z Tobą. Aby nauczyć dziecko picia wody czy innych napojów najpierw trzeba mu wybrać odpowiedni kubeczek czy butelkę. Jeśli dziecko będzie pociągało za dużo wody i się krztusiło za każdym razem, albo miało problem z wydostaniem chociaz kropelki ze smoczka to może się zrazić do picia czegokolwiek. W ciągu 1 roku życia niemowlę uczy się wszystkiego i utrwala pewne nawyki więc warto trochę czasu poświęcić i wybrać ten idealny sposób pojenia

Zielonomi777 (offline)

07-08-2017 11:57:51

Bolszewo
No właśnie o to mi chodziło, że nie ważne w czym tylko ważne co ale oczywiście tak żeby dziecko było zadowolone. Chodziło mi o to, że każde dziecko jest inne i lubi pić z czego innego. Jedno będzie pilo z butelki inne z bidonu a jeszcze inne z niekapka. U mnie np córka chciała pić tylko z jednego kubeczka i nie było szans aby ją przekonać do innego. Musiał być właśnie ten jeden jedyny.

marteczka2855 (offline)

07-08-2017 12:19:19

Lubin
Monia zgadzam się z Tobą, każde dziecko jest inne i metodą prób i błędów powinniśmy mu dobrać odpowiedni kubeczek lub niekapek.Jeśli będzie on odpowiedni dziecko bardziej przekona się do wody i będzie chętniej piło.Chodzi też również o wygodę dziecka.

Czarnulka089 (offline)

07-08-2017 13:45:12

Sosnowiec
Tutaj dużo też zależy od wieku dziecka bo jeżeli ja mam syna który ma półtorej roku to mogę mu tłumaczyć że woda jest zdrowa woda jest cacy a slodzone napoje są blee ale nie czarujmy się bo jakbym postawiła do wyboru wodę i słodzony napój kolorowy to zawsze wybierze to to jest Kolorowe słodkie. Więc na tym etapie to ja muszę decydować co pije przy czym oczywiście tłumacze.

Czarnulka089 (offline)

07-08-2017 13:47:35

Sosnowiec
Chcę poruszyć jeszcze temat herbat granulowanych.
Czasem widzę u znajomej jak dosypuje takich granulek do wody by dziecko chętnie się nawadnialo.
Ja jestem kompletnym przeciwnikiem takich "herbat". Bo nawet jeśli czytamy skład to przy nim jest informacja że jest to napój a nie herbata. Masa cukru i nic więcej.

joanka106259 (offline)

07-08-2017 16:15:34

Lublin
Czarnulka89 ja też tych granulowanych bym nie podała i dla córki nie kupowałam ale przyznam, że przy synu, gdy byłam młodsza i tyle się jeszcze o tym co zdrowe nie mówiło to kupowałam czasem, bo jak był to produkt dla dzieci, z oznaczeniem od którego miesiąca, to nawet nie myślałam, że może nie być zbyt odpowiedni. Sądzę, że wielu rodziców kupuje i podaje właśnie z tego powodu co ja.
Monia musisz szukać idealnego kubka :-) tylko to trochę kosztuje :-[ mój starszy syn dla odmiamy wolał pić z kubków ze słomką a niekapki się nie sprawdziły.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Czarnulka089 (offline)

07-08-2017 16:30:05

Sosnowiec
joanka106259
Dobrze że człowiek się uczy na błędach. Bo jest wiele mam , które uważają "że za naszych czasów takie rzeczy się piło i nikt nie umarł " to teraz też warto podawać. Albo myślenie mojej babci: " dziecko musi pić coś lepszego, daj mu się napić oranżady Heleny do obiadu, bo ona to zdrowa i po niej się mu dobrze odbije a nie wody jak dla konia."

Zielonomi777 (offline)

07-08-2017 18:36:58

Bolszewo
Tak ja też bym takich herbat nie podał ponieważ to jest sama chemia i nie jest wskazane to dla dzieci. Ciężko to nawet nazwać herbatą ponieważ nie ma to nic z nią wspólnego.

Tak jak pisałem wcześniej jeśli raz na jakiś czas dziecko wypije coś oprócz wody na pewno nic mu się nie stanie. Przede wszystkim edukacja dziecka od maluszka i będzie dobrze.

marteczka2855 (offline)

07-08-2017 18:40:36

Lubin
Dziewczyny herbata granulowana to dla mnie szklana cukru.Ja Zimową porą daje 6 latkowi herbatkę lipton z cytrynką odrobiną cukru i daje 2 saszetki na dzbanek i to czasami, albo herbatkę z soczkiem malinowym własnej roboty- na jesień i zimę rewelacja.

marteczka2855 (offline)

07-08-2017 18:52:48

Lubin
Dziewczyny mój młodszy syn , który ma 18 miesięcy zna smak wody , soku z marchwi, soku malinowego i soku z buraków( jako wcześniak miał straszną anemię itd.) do marchewki podaje też banana, jabłko ale sporadycznie, tak to pije wodę .Podsumowując woda jest dla niego zdrowa, gdyz przyjmuje leki i różne witaminy, jestem dumna , że zdołałam wytrwać. I mam swoje zdanie w tej kwestii i zawsze będe postepować wedle swojego zdania, dbając o zdrowie dzieci.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548600, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49175.