Lubiłam pochody pierwszomajowe

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

28-05-2009 12:01:45

Kiedy budziłam się, mama podśpiewywała już w kuchni. Ale tym razem było cicho. Wygrzebałam pantofle spod łóżka i ruszyłam do niej. Tata obierał ziemniaki i nie śpiewał. – Mama poszła do szpitala po braciszka albo siostrzyczkę – wyjaśnił mi. Tak w życie moje i rok młodszego brata Maćka, wkroczył kolejny braciszek.

czytaj więcej

toja51 (offline)

08-06-2009 11:36:49

Kraków
Ojej, ja nie lubilam pochodow pierwszomajowych, zreszta na nie nie chodzilam. Jedyne co w czasach komuny lubilam, to Cepelie, jeden z nielicznych sklepow, w ktorych byly w miare kolorowe rzeczy, no i sklepy z chinskimi wyrobami z laki, parasolkami takimi, jak maja gejsze, figurkami samurajow i gejsz wlasnie oraz torebkami z miekkiej czerwonej i zielonej skory zdobionymi zlotymi obrazkami na ogol "egipskimi".

donnavito (offline)

12-01-2015 00:25:41

Iława
Ja uwielbiałam czasy komuny jako dziecko, w pochody machałam choragiewkami z papieru, w jednej ręce polskimi, w drugiej radzieckimismiling smileyI te napoje w woreczkach, tabliczki czekoladopodobne, ciągle tęsknię za tymi smakami.

Doris85 (offline)

05-04-2015 12:24:00

Świecie
Mi rodzice oszczędzili "przyjemności" paradowania w pochodach. Mam za to inne wspomnienie - wszelkie kramy z różnymi duperelkami przy okazji każdej "ważnej" imprezy w mieście i targ, który był raz w miesiącu, gdzie można było kupić wszystko - od starych niepotrzebnych ludziom rzeczy, przez jedzenie aż po zwierzęta - i to również te większe jak konie czy krowy smiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548760, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49191.