Krwawienie w połogu

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

31-01-2011 15:41:18

We wczesnym połogu, czyli w pierwszych dniach po porodzie, kobieta krwawi, ponieważ macica się obkurcza i oczyszcza. – Krwawienie tuż po porodzie nazywamy „odchodami”. Z początku są one krwiste, później brunatne, żółtawe, a na końcu szkliste, śluzowe. Odchody powinny zakończyć się pod koniec połogu, czyli około 5. tygodnia po porodzie. - Przy czym krwawienie czerwone, powinno ustąpić najpóźniej do 2-3 tygodni po porodzie - mówi Krystyna Derwisz, lekarz medycyny, specjalistka ginekologii i położnictwa.

czytaj więcej

martynka002 (offline)

08-12-2014 14:26:38

krwawienie to chyba najgorsza częśc połogu. Ale no jak musi tak być to trzeba przezyć

moniaijulka (offline)

16-01-2015 00:03:29

Nowe
Miałam cc i macica tylko trochę oczyszczała się po łyżeczkowaniu chyba. Na początku trochę leciało krwi, potem tylko jasny, lekko zabarwiony śluz. Już 2 miesiące karmię piersią i nie mam miesiączki, oby tak dalej grinning smiley

wojtaszek (offline)

22-01-2015 21:21:32

Tarnów
Ja podczas połogu starałam się podmywać prysznicem po każdej wizycie w toalecie i bardzo to również łagodzi ból i napięcie związane z szyciem po nacięciu krocza. Zalecane jest również wietrzenie miejsc intymnych ale ja używałam bawełanianych przewiewnych podpasek i bawełnianej bielizny i pomimo iż na codzień chodze w spodniach w tym okresie zakładałam luźną cienką spódniczkę. U mnie krwawienie było prze ok 2 tygodnie a później to już takie bardziej plamienie ale utrzymywało sie do miesiąca czasu. Bardzo ważną kwestią którą ja niestety zaniedbałam z niewiedzy jest wysiaknie zawartości pęcherza ( zalecane jest aby do 6 godzin po porodzie opróżnić pęcherz). Ja miałam ciężki poród i w dodatku przez cały ten czas leżałam podpięta pod KTG. Położna chciała mnie zacewnikować ale miałam bardzo silne i ciągłe skurcze i nie zdążyła tego zrobić a po porodzie kiedy wstałam jakoś psychicznie strasznie się zablokowałam i nie wysikałam się przez kilka godzin. Kiedy mój brzuch zrobił się twardy zmusiłam się aby pójść do łazienki i przy dźwięku lejącej się wody na kucąco zrobiłam siku. Po przyjsciu do domu miałam straszne problemy ponieważ kiedy siedziałam na ubikacji nie byłam w stanie do końca opróżnić pęcherza , a gdy chciałam wstać mocz sam leciał. Przez dwa miesiące miałam ten problem ale na szczęście już minęło.

mikaa997 (offline)

25-02-2015 14:45:06

Wrocław
najgorsze krwiawienia są w pierwszym tygodniu później wydzieliny jest już dużo mniej. Należy pamiętać o bardzo częstej higienie i w przypadku nacięcia warto "wietrzyć krocze". W razie obrzęku polecam też okłady z Riwanolu.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548760, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49191.