Antykoncepcja podczas karmienia piersią

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

31-01-2011 16:00:51

- Mam pacjentkę, która urodziła w sierpniu 2010 roku dziecko, a już w połowie grudnia zgłosiła się z siedmiotygodniową ciążą. Mimo że cały czas karmiła piersią i nie miała miesiączki – opowiada specjalistka ginekologii i położnictwa, lek. Krystyna Derwisz.

czytaj więcej

cendrusia (offline)

06-02-2011 19:07:21

Warszawa
Co do Depo Provera to mam wątpliwości. Bardzo rozregulowuje hormony i wagę. Poza tym ostatnio lekarz endokrynolog zalecił mi obserwację mojej córeczki podczas dojrzewania, właśnie ze względu na karmienie jej piersią podczas stosowania DP. Mamy jeszcze trochę czasu, ale mnie to zaniepokoiło.

renia123mala (offline)

14-01-2012 17:36:52

Turek
Po sześciu tygodniach od porodu gin po uprzednim zbadaniu zalecił DP i jestem zadowolona, tym bardziej ze dokarmiam malucha z butelki , ile mogę tyle przystawiam maluszka do piersi, niestety mleko mi sie kończy więc muszę tak. Na tabletki anty przejde dopiero po 12 tygodniach kiedy minie zastrzyksmiling smiley A czy coś jest 100%?ciąża



www.suwaczki.com/][/url]
www.suwaczki.com/][/url]
Gabriel naszsmiling smiley

Mam roczek
Mam dwa latka

Sympatyczna (offline)

14-01-2012 22:03:12

renia - szklanka wody... zamiast grinning smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

chelseaa (offline)

13-04-2012 14:38:37

Kalisz
Ja czekam z antykoncepcją do pojawienia się pierwszej owulacji. Określam sobie fazy cyklu testerem afrodyta smiling smiley Jeśli pokaże mi dni płodne wydaje mi się, że wrócimy do prezerwatyw.

anialadeevit (offline)

15-02-2013 22:42:03

Wrocław
Karmienie piersią, mimo wielu zalet, nie zabezpiecza przed zajściem w ciążę. To jeden z wciąż panujących mitów.

halina2159 (offline)

23-10-2014 08:58:44

Skoczów
po pierwszym porodzie podczas wizyty kontrolnej po 6 tygodniach moja pani ginekolog przepisała mi cezarette które bierze się codziennie jako że karmilam piersią 1,5 roku tyle tez je bralam i po drugim porodzie tak samo cały okres karmienia brałam własnie cezarette czułam się świetnie nie miały wpływu na dzieci (przynajmniej nic nie zauwazylam a lekarka mówiła że te sa bezpieczne ) no i czulismy się pewni smiling smiley a mity o zabezpieczaniu sie w trakcie karmienia są nadal mimo ze tyle sie o tym pisze i mówi ja ufam mojej pani ginekolog i wiedzialam że ona odpowie na wszystkie moje pytania i dobrze doradzi wiec polecam rozmowę z ginekologiem on dobierze odpowiednią metode smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

mrowkab (offline)

14-11-2014 13:20:35

Gdynia
Cytuj
anialadeevit
Karmienie piersią, mimo wielu zalet, nie zabezpiecza przed zajściem w ciążę. To jeden z wciąż panujących mitów.
Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem, jednak w dalszym ciągu istnieje ten "zabawny" mit, który napędzają poradnie przykościelne.

Jak pewnie każda para biorąca ślub kościelny (konkordatowy), musiałam wraz z narzeczonym przejść przez poradnię, w której oczywiście odbywa się typowe "pranie mózgu" odnośnie metod antykoncepcji po ślubie. Wiadomo kalendarzyk, termometr i wio... jednak gdy przyszedł temat karmienia piersią pamiętam, że pani upierała się, że karmienie to (i wszystkie procesy jakie zachodzą w tym czasie w kobiecym organizmie) to nic innego jak sprawdzona metoda. Nawet nie próbowaliśmy z partnerem kłócić się z panią prowadzącą, bo z doświadczenia innych par wiemy, że kończy się to jedynie awanturą, którą możną jedynie zakończyć oczywiście przyznając pani z poradni rację grinning smiley Najwyraźniej potrzebna jest tu siła wyższa, która w końcu urealni program nauk przedmałżeńskich i biednych łatwowiernych ludzi rzeczywiście uświadomi. Bo jakby brakowało dowodów na porodówkach... smiling smiley






Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-14 13:22 przez mrowkab.

martynka002 (offline)

14-11-2014 19:06:08

słyszałam wiele na ten temat i rownież czytalam. A więc karmienie piersią nie jest żadnym zabezpieczeniem

wojtaszek (offline)

14-12-2014 21:24:28

Tarnów
Karmienie nie daje gwarancji że kobieta nie zajdzie w ciażę , mi ginekolog na wizycie kontrolnej po porodzie przepisała tabletki które mogę zażywac karmiąc piersią ale ponieważ nie mam po porodzie ochoty na sex i nasze współzycie jest sporadyczne zadecydowaliśmy zabezpieczać się w inny sposób.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548880, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49203.