Badanie dna oka u dzieci

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

12-11-2012 17:55:21

Badanie dna oka to jedno z podstawowych badań okulistycznych, za pomocą którego ocenia się narząd wzroku. Może potrwać nawet godzinę, bo zanim okulista zbada wzrok, trzy razy w 15-minutowych odstępach musi zakroplić oczka.

czytaj więcej

Wagus (offline)

14-11-2012 18:01:18

Kraków
Właśnie wczoraj byłam z córą u okulisty i miała przeprowadzane takie badanie dna oka, niestety z racji wieku (1,5 roku) badanie nie należało do najłatwiejszych i częściowo odbyło się przy pomocy komputera a częściowo okulistka zaglądała sama w oczy małej. Na razie nasza przygoda z okulistą kończy się obowiązkową kontrolą za pół roku.

martynka002 (offline)

16-12-2014 17:31:32

dopiero przed nami wizyta u okulisty

mysia83 (offline)

23-01-2015 11:28:43

Rzeszów
Mój synek juz od kilku lat jest pod opieką okulisty, ma zeza i nadwzroczność i niestety nie przepada za tymi wizytami...na początku bał wszystkiego, było sporo płaczu i przeprowadzenie badania było bardzo trudne. Teraz chyba najgorszym momentem jest podawanie atropiny, a juz samo badanie nie jest dla niego takie straszne.

donnavito (offline)

25-01-2015 22:49:54

Iława
U mnie w rodzinie jest wcześniak i miął biedak badania u okulisty ze względu na zagrożenie retinopatią i to wygladało strasznie, dziecko było unieruchomione, potem czymś metalowym rozszerzono oko, strasznie wrzeszczało, na takie badanie trzeba dać dziecko tacie lub komuś o mocnych nerwach.

mikaa997 (offline)

20-02-2015 11:09:11

Wrocław
Bylismy u okulisty w pierwszym miesiącu życia bo synek miał fototerapię w szpitalu i takie dostaliśmy zalecenie. Moim zdaniem badanie okulistyczne powinno być obowiązkowe dla wszystkich bo jak wida badanie dna oka jest bardzo ważne. Moim zdaniem w polsce brakuje jakiejś rozpiski dla rodziców z informacjami jakie badania i kiedy powinno się wykonać.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548790, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 49194.