Ruchliwy i niespokojny maluch

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

25-02-2009 13:45:51









Jedne dzieci od urodzenia są spokojne, a inne przewrażliwione, gwałtowne i ruchliwe . Takie, o których zwykło się mówić „żywe srebro” albo „iskierka”. Czasem dorośli odbierają ich zachowanie, jako niegrzeczne. Tymczasem takie nie jest. Dzieciom ruchliwym trzeba pomóc się wyżyć, a nie co chwilę karcić.





 

czytaj więcej

jonathan00 (offline)

12-02-2012 11:32:22

Kraków
Może ktoś ma pomysły na zabawy ruchowe w domu dla bardzo ruchliwego dziecka 1,5 rocznego smiling smiley

izabelka0308 (offline)

12-02-2012 15:23:39

Skądś to znam... Moja córka niedługo skończy 1,5 roczku i jest małym żywiołkiem od urodzenia. Już w szpitalu ordynator się śmiał, że wygląda mu na łobuziakagrinning smiley

Więc tak samo jak Jonathan z chęcią poznałabym jakieś ciekawe propozycje zabaw dla dzieci w tym wiekusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

sara_raczkowska (offline)

02-02-2014 15:34:14

Gdynia
Witam. Moja córka też skończyła już półtora roku i mamy za sobą cały tydzień choroby więc zabawy na śniegu odpadają. Już miałam dość tych samych książeczek i puzzli więc razem z moją córcią wymyśliłam wspólne gotowanie. To naprawde super zabawa a do tego zawsze cos dobrego wpadnie do brzuszka. Niech się trochę pobrudzi..to nie grzech smiling smiley


SaraR

kasztanka2 (offline)

19-11-2014 11:00:54

Bartłomiejowice
Zrozumienie i poznanie charakteru naszego dziecka jest podstawą w wychowaniu. Przyznam szczerze, że ja też zawsze uciszałam moje dziecko (żywe srebro), ciągle zwracałam mu uwagę, żeby nie biegał tak szybko, nie krzyczał, nie skakał, itp. Czasem maiłam tak dość jego nadpobudliwości, że z bezsilności na niego krzyczałam. Nic to nie dało. I wtedy przyszedł taki dzień, gdy ciężko chora leżałam w łóżku w domu (odmawiając opieki szpitalnej) a synkiem zajmował się tatuś. I tak patrząc na to wszystko z boku, jak Oleczek ciągle biegał, skakał, o wszystko pytał, coś tam strącił, tu przewrócił, tu się śmieje, za chwile płacze, coś rozlał, coś zbił - i do tego te ciągłe " nie" mojego męża (nie biegaj, nie uważasz, nie kręć się, nie lataj jak szalony, uważaj etc ...), albo jego zdenerwowanie - ja wtedy zrozumiałam jak mój syn musi się czuć. Przecież on tego wszystkiego nie robi złośliwie i specjalnie, tylko po prostu jest bardzo żywym 3latkiem, ciekawym świata z dużą energią.
Od tego czasu bardziej postarałam się być w opiece nad nim sprytna i ciągle dawałam mu powody do wyżycia się i wybiegania. I powiem wam, że gdy synek spędzał cały dzień na dworze, a ja organizowałam mu najróżniejsze biegi, skoki itp oraz zajęcia np pomagał mi w pracy w ogródku, kopał sobie dół, grabił, wyrywał chwasty niejednokrotnie wraz z kwiatkami tongue sticking out smiley to wieczorami zasypiał jak aniołek i w ogóle w domu był w odczuciu wszystkich domowników bardziej grzeczny.
Wystarczyło tylko go zrozumieć i wykorzystać jego nadmiar energii w odpowiedni sposób.
A jaka będzie jego siostrzyczka? już widzę, że jest powolniejsza i bardziej spokojna niż on był w jej wieku.


url=https://ebobas.pl/rozwoj/zobacz_wszystkie/2/11887?utm_source=ebobas_ksiazeczka&utm_medium=bbcode_widgets&utm_campaign=bbcode_widgets][/url]

[link widoczny po zalogowaniu]

joani (offline)

07-02-2015 19:27:53

To prawda, że małe dzieci nie robią nam na złość i szaleją cały dzień a my ledwo za nimi nadążamy. Jeśli trafi nam się taka żywa istotka, musimy niestety tak rozplanować dzień, by miała szansę się wyżyć tyle ile mu potrzeba. Nie dziwmy się, że siedząc w domu, bo nam się nie chce wyjść na dwór, dziecko zaczyna szaleć i doprowadzac nas do szału, skoro nie miało okazji stracić swojej energii. Przy takim żywiołowym maluchu musimy sę trochę wysilić i wymyślać więcej zabaw ruchowych, na pewno samo długo sie nie pobawi w spokoju.

joanka106259 (offline)

17-02-2015 20:37:10

Lublin
Zgadzam się, że trzeba umieć dostosować dzień do potrzeb dziecka. Nasz Marcel jest ruchliwy, gadatliwy, zadaje tysiąc pytań i szybko się nudzi. Trzeba nauczyć się dogadywać, zapewnić jakąś rozrywkę, dodatkowe zajęcia na których rozładuje nadmiar energii.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

mikaa997 (offline)

07-03-2015 22:58:31

Wrocław
jestem zdanie, że ruchlwie dziecko po prostu powinno się gdzieś zmęczyć i warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach fizycznych np. basen, rower czy zajęcia judo- wszystko zależy od wieku ale moim zdaniem powinno to choć trochę pochłonąć nadmiar energii dziecka.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548960, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 52073.