Pasożyty na głowie

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

02-03-2009 15:01:03

Ponieważ wszy przeskakują z głowy na głowę, na wszawicę szczególnie narażone są dzieci w większych skupiskach, jak żłobki czy przedszkola.

czytaj więcej

halina2159 (offline)

18-11-2014 10:39:22

Skoczów
Wielu z nas mysli że porblem wszy nie istnieje lub jest tylko w zaniedbanych rodzinach ale prawda jest taka że wszy powracają szczególnie w przedszkolach i szkołach .Dla wielu jest to wstydliwe pamietam jak w zeszlym roku pani dyrektor przedszkola kazała sprawdzac dzieciom główki bo mieli przypadki wszawicy oczywiscie przedszkole wprowadziło wielkie czyszczenie dywanów i zabawek oraz rodzice podpisali zgode by nauczyciele mogli sprawdzać dzieciom główki ale w domku tez to robiliśmy ,dzieci były poinformowane o co chodzi i nie bały się ładnie dawały sprawdzać główki w tym roku by zapobiegać takim sytuacją jest zatrudniona higienistka która regularnie sprawdza czystosć i zdrowie naszych pociech ale my nadal w domku kontrolujemy główki naszych pociech dla pewności .Warto sprwdzać i w razie problemu powiedziec w przedszkolu lub szkole na pewno będą dyskretni i pomogą .


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

18-11-2014 12:54:23

Bartłomiejowice
Ja miałam dziś miłą niespodziankę. Na drzwiach od szatni naszego przedszkola powiesili karteczkę, że panuje wszawica i należy sprawdzać główkę dziecka. Na szczęscie mój syn nie ma zbyt licznego owłosienia tongue sticking out smiley



wojtaszek (offline)

08-01-2015 22:47:35

Tarnów
Moja siostrzenica nie tak dawno miała wszy i gdy siostra po oczyszczeniu jej włosów poszła do higienistki szkolnej aby zgłosić ten fakt okazało się że w jej klasie kilkoro dzieci miało już wcześniej wszy i rodzice zgłaszali to w szkole ALE higienistka stwierdziała że jej nie wolno sprawdzać włosów uczniów jezeli rodzice wszystkich dzieci nie wyrażą na to zgody. Twierdziłą że jest jakaś ustawa która ją do tego obliguje. Siostra trochę się zdenerwowała i po rozmowie z dyrektorem szkoły , gdzie powiedziała że zawiadomi sanepid o epidemi wszawicy w szkole higienistka jednak sprawdziła dzieciom włosy. Okazało się że jeden chłopiec był strasznie zawszony i to on najprawdopodobnie przyniósł wszy do szkoły. Wychowawca powiadomił wszystkich rodziców o konieczności przeglądu włosów wszystkim dzieciom.

moniaijulka (offline)

03-02-2015 23:41:34

Nowe
wojtaszek niestety takie są teraz przepisy chore w naszym kraju. Kiedyś higienistka przychodziła na lekcje i sprawdzała każdemu dziecku głowę a od paru lat weszła ustawa o tym, że nie mają prawa tego robić, gdyż rodzice buntowali się że to narusza prywatność ich i ich dzieci. Kurde jaką prywatność? Chyba lepiej wiedzieć czy dziecko ma wszy czy nie.

Przecież jeżeli dziecko ma wszy to nie jest żaden wstyd, jeżeli wiemy że dbamy o jego higienę i te pasożyty nie zrodziły się przez nasze niedbalstwo tylko dziecko zostało zarażone. Także rodzicom pozostało sprawdzać regularnie dziecku główkę, u dziewczynek jest to łatwiejsze bo jeżeli się czesze córce włosy to łatwo zauważyć jajeczka, u chłopców przecież się nie sprawdza codziennie włosków winking smiley ale jeżeli chodzi już o czyszczenie to chłopcom raz dwa można włosy wyczyścić a jeżeli dziewczynka ma długie i na dodatek gęste włosy to masakra, ale trzeba sobie radzić. Chodzi w końcu o nasze dziecko i jego komfort

dzidzia11 (offline)

18-12-2017 19:16:11

U nas syn przyniósł kilka dni temu ale dzięki parasidose jedna kuracja i po problemie,mam nadzieje że już się to już nie powtórzy.... a jak tak to już wiem co robić,co zastosować więc nie jest tak źle.

AnkaK33 (offline)

27-12-2017 13:35:22

Rokitki
Jak się to stosuje? Poważnie pomaga za pierwszym razem? Kiedyś maiłam jakiś szampon ale musiałam 3 razy powtarzać kuracje zanim pomogło.

dzidzia11 (offline)

28-12-2017 12:29:40

Wystarczy że nałożysz preparat na suche włosy rozprowadzisz go równomiernie na skórze włosów potem wkładasz taki specjalny czepek i czekasz 15 minut potem ściągasz i wyczesujesz grzebykiem pasożyty....ale jak kupisz ten preparat to tam jest też wszystko napisane krok po kroku jak to zrobićsmiling smiley I tylko raz wystarczy to zastosować i po problemiesmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548760, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 52053.