Relacje w trzypokoleniowej rodzinie

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

laska (offline)

04-02-2015 19:32:03

pomorze

moniaijulka (offline)

06-02-2015 23:40:56

Nowe
Dziadkowie powinni pomagać nam w wychowaniu dziecka, ale nie powinni sie wtrącać i pouczać. To my decydujemy jak wychować własne dziecko i co dla niego najlepsze. Dziadkowie już mieli swoją szansę smiling smiley Kontakt z dziecka z dziadkami jest bardzo ważny, z nimi dziecko rozmawia na tematy o których nie może powiedzieć rodzicom, wie że dziadkowie wysłuchają, pomogą ale nie będą się mądrzyć i pouczać. Za rozpieszczaniem jestem pół na pół, trochę można ale nie za bardzo żeby nie podważyć autorytetu rodzica

GabaBaba26 (offline)

09-02-2015 14:18:14

Udanin
Jeszcze raz Bardzo dziękuję nagroda własnie do mnie dotarła winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

09-02-2015 14:36:45

Niwki Książęce
Właśnie dotarła do nas nagroda. Bardzo, bardzo dziękujemy. Wspaniały prezent dla dziadków za ich pomoc przy dzieciach.

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 12:12:27

Biała Piska
Mi bardzo dziadkowie pomagają, zarówno moi rodzice jak i mama mojego męża. To niezastąpiona pomoc. Czasem potrzebujemy wyjść z domu chociażby na godzinkę a nie wszędzie można zabrać ze sobą dziecko. Wtedy oczywiście zwracamy się do dziadków. Mam pewność że dobrze zajmą się moim maleństwem. Poza tym widząc jak bardzo cieszą się z odwiedzin wnuczka wiem, że chcą spędzać z nim jak najwięcej czasu. Dziadkowie to cudowny wynalazek smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

agatka130790 (offline)

05-03-2015 20:51:13

Białystok
Z mamą i teściem rozmawiałam już na ten ttemat by nie rozpieszczali za mocno żartowniś byli na tyle wyrozumiali,że trzymaja się naszych zasadsmiling smiley

Doris85 (offline)

23-03-2015 21:13:56

Świecie
W naszym przypadku długo czekaliśmy na upragnione 2 kreski na teście, obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży, więc ciężko mi powiedzieć jakimi dziadkami będą nasi rodzice. Dla nich będzie to pierwszy wnuk. Kiedyś gdzieś usłyszałam komentarz, że rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania. Wg mnie należy we wszystkim zachować równowagę i umiar. Bardzo bym chciała, żeby rodzice uszanowali nasze metody wychowawcze, a jeśli cokolwiek by chcieli zmienić - żeby konsultowali to z nami. Myślę, że uda nam się dojść do porozumienia - a jak faktycznie z tym rozpieszczaniem będzie - przekonamy się już niedługo smiling smiley


md28 (offline)

21-04-2015 11:14:54

Antolek
Moja mama jest kochana osobą, zawsze stawia dobro moje jak i moich dzieci ponad swoje. Zawsze mogę na nią liczyć, czy to nad opieką nad chłopcami czy np jak potrzebuję wyjść. Odkąd starszy syn pojawił się na świecie mama zawsze go rozpieszczała, zawsze pozwalała na wszystko, były spięcia między nami pod względem "ja czegoś zabraniam"-mama pozwala, natomiast parę rozmów poskutkowało tym że przy drugim synu babcia lekko odpuściła, oczywiście nie do końcasmiling smiley

Pamiętam sytuację jak mój starszy syn przyszedł na świat, jak to młoda mama nie wiedziałam dokładnie co z czym, bałam się w szpitalu go ubrać i w tym była nieoceniona. Była sytuacja jak po porodzie pielęgniarka dała mi małego, który zrobił kupę(czarną smółkę-jak to po urodzeniu), wpadłam w panikę zaczęłam płakać że moje dziecko umiera, że taki ma kolor kupki, że to nie możliwe itp, na to mama uspokajała mnie przez śmiech(co nie było łatwe)-że to normalne i dzidziusie tak mają. Pierwszej nocy w domu mój mały dostał kolki, ja wymęczona, zapłakana, bo nie wiedziałam co robić, poprosiłam mamę o pomoc i tak mój synek spędził noc w łóżku babci, która bardzo się z tego cieszyła, no i najważniejsze przestał płakać.
Mama zawsze mi pomagała, jak chłopcy byli mali nakazywała wręcz żebyśmy poszli gdzieś sami z mężem, wiedziała że taka chwila ciszy i relaksu nam się przyda.
Jest bardzo przywiązana do chłopców i oni do niej czasem bywałam zazdrosna, ale pomoc jej jest, była i będzie zawsze bezcennasmiling smiley

Dziękuję Ci Mamo, za wszystko, za cały trud włożony w wychowanie moje jak i pomoc w wychowaniu moich synów.

beatalisek (offline)

26-07-2021 10:20:20

Kamczatka
U nas również dziadkowie są obecni w życiu naszych dzieci. Do pewnego czasu mieszkaliśmy razem, ale teraz my mamy dla siebie górę domu, a rodzice dół. Opieka nad dziećmi super, ale czasem potrzebna jest prywatność. Teraz mam po swojemu umeblowany [link widoczny po zalogowaniu], gotuję co chcę i kiedy chcę. smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548990, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18838.