Przedszkolaki nie kłamią tylko fantazjują

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

29-04-2009 17:37:28

Rodzice często mówią, że dziecko w wieku przedszkolnym kłamie lub zmyśla, a ono po prostu miesza rzeczywistość z fikcją. W tym wieku bowiem dzieci na równi traktują świat realny i świat bajek.

czytaj więcej

halina2159 (offline)

10-11-2014 09:56:47

Skoczów
Bardzo fajny artykuł i zgadzam się z nim to prawda małe dzieci czesto fantazjują i świat bajkowy mieszają z realnym i bardzo mocno wierzą w te wydarzenia które zobaczą lub sobie wyobrażą .Nasze smyki (synek 3 latka i córka 6 latek ) często bawią się w dom a ostatnimi czasy w przedszkole ale czesto tez odgrywają rolę zabawkami np. koniki są rodzicami i dziećmi i pokazują nam np. wizyty u lekarza czy fryzjera albo tata idzie do pracy a mama zajmuje sie dziećmi i patrzac na te zabawy widzę co przeżywają czego się boją a co ich cieszy ,pomaga to oswoic lek przed badaniami czy czymś nieznanym .Synek ostatnio powiedział oglądając bajeczkę że konik lata a przeciez koniki nie latają ale w bajce moze latać bo w bajce wszystko moze byc tak więc widzę że zaczyna powoli rozumieć że w bajce wszystko jest mozliwe a swiat realny jest inny i choć sobie fantazjuje czasem to wiem że to normalne zreszta mają po kim miec bujna wyobraźnię smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

15-01-2015 17:46:54

każdy maluch pusci wodze fanazji , ale super pomysl z tym zabawa prawde Ci powie winking smiley

wojtaszek (offline)

28-03-2015 20:33:18

Tarnów
Ja bardzo często obserwuję dzieci podczas ich zabawy i wiem ze potrafią fantazjować, wcielać się w różne postacie i odgrywać fajne role i myślę że to dobrze. Zresztą ja sama zachęcam dzieci aby np. wymyśliły jakąś fajną bajkę, historię- to pozwala dziecku nie tylko wyrazić swoje emocje, uczy sposobu wysławiania się, pobudza ich wyobraźnię, kreatywność i rozwija je.

Doris85 (offline)

06-04-2015 12:44:02

Świecie
Ciekawy artykuł. Obserwując córeczki kuzynki czasem nie mogę wyjść z podziwu jaką one mają wyobraźnię - opowiadają sobie historie, do tego odpowiednio gestykulują, zmieniają ton głosu i do tego świetnie się dogadują mimo różnicy wieku (3, 6 i 10 lat).


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548760, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18815.