Książeczki dla przedszkolaka

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

27-05-2009 14:00:11

Przedszkolak umie już słuchać historii. Dlatego dla niego ważna jest treść książki. Najlepiej zapisana mistrzowskim piórem.

czytaj więcej

Agnieszka_al (offline)

17-06-2009 13:48:05

Chodzież
Wszystkim rodzicom 3-5 latków polecem książki z serii "Przygody Martynki". Rozwijają wyobraźnie, dostarczają emocji oraz zawierają treśći edukacyjne.Moja prawie 4 letnia córeczka je uwielbia.

grazyna (offline)

19-06-2009 13:12:22

Tak, ważne, żeby to była dobra literatura, ale w treści zrozumiała dla dziecka. Nie wybiegajmy w przód z lekturą, bo jak dziecko nie rozumie treści, może się nudzić a w konsekwencji zrazić do czytania ksiuążek

kasiatarka (offline)

23-03-2014 20:38:36

Łódź
A My z synkiem chodzimy do biblioteki.....dużo ciekawych książek grinning smiley
oprócz książek - gry planszowe,kręgle,samochody -zabawa !!!
Więc gorąco polecam grinning smiley

halina2159 (offline)

18-11-2014 10:29:32

Skoczów
Ksiązki to wielcy przyjaciele takze dzieci i ważne by czytać je razem i tłumaczyć dziecku ,rozmawiac o tym co czytamy .książki sa tez terapeutami dziecięcymi bo pomagaja zmierzyc sie z wieloma problemami i trudnymi sytuacjami .Bardzo polecam serię o Martynce jest świetna tak samo Franklin (nam pomógł najpierw jak córka miała iśc do szpitala na operację a potem synkowi jak szedł do szpitala a także pomógł córce uporać sie z zazdrością o młodszego braciszka) świetna jest też seria o misi Marysi czy Kajtusiu lubimy tez książeczki z seri o Peppie czy Elmo ale i uwielbiamy baśnie i nasze stare bajki jak Plastuś ,Pyza,wiersze Brzechwy,Konopnickiej czy Tuwima .Warto czytac i rozbudzać w dziecki zamiłowanie do ksiazek a wyjście do biblioteki jest wspanialaym przeżyciem dla dziecka smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

mysia83 (offline)

23-01-2015 12:55:15

Rzeszów
Zdecydowanie u nas króluje ELMER smiling smiley mamy już kilka książek z tej serii (w tym wygrane właśnie na bobasku smiling smiley). Dzieciaki go po prostu uwielbiają, opowiadania nie sa długie, a jednocześnie napisane przystępnym językiem :0 Fajna jest też seria o Marysi np. MARYSIA TO MOJE. Książeczki są super, poruszają fajne tematy, np. problem, gdy dziecko chce sie bawić z dziećmi, ale nie chce sie dzielić zabawkami itp.

donnavito (offline)

23-01-2015 23:25:38

Iława
Tradycyjnie polecam wierszyki Brzechwy i Tuwima, czytamy po aktorsku i uczymy dziecko na pamięc wielu z nich automatycznie, fajnie w domu robić mini teatrzyki, grając treści czytanych książeczek.Figurki do teatrzyku mozna wyciąc z papieru lub zrobić z butelek PET, rolek po papierze toal. itp.

joanka106259 (offline)

29-01-2015 21:23:24

Lublin
Ja od maluszka czytałam Marcelkowi książeczki i bardzo lubi gdy mu się czyta smiling smiley Z wymienionych książeczek u nas sprawdziły się historie z "Franklinem..." historie rybki Mini Mini, ale też wierszyki Tuwima smiling smiley


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

mikaa997 (offline)

03-02-2015 10:12:53

Wrocław
Zdecydowanie nie polecam oryginalnych Baśni Braci Grimm, w bajkach niestety są obreaz które mogą wywołać strach u dziecka- Baba Jaka która tuczy Jasia aby go zjeść, zła macocha która truje pasierbicę.... brrr.... polecam jakieś opowiadania smiling smiley
My jesteśmy fanem opowiastek Kubusia Puchatka winking smiley

Modzelka8 (offline)

20-02-2015 19:12:41

Biała Piska
Ja będę czytała synkowi książki, które zachowały się z mojego dzieciństwa, "Pinokio", "Królewna Śnieżka", "Brzydkie Kaczątko", "Trzy Misie" i tym podobne smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548800, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18819.