Zaparcia psychogenne i nawykowe

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

20-12-2010 14:08:21

Na psychogenne zaparcia cierpią przede wszystkim wrażliwe przedszkolaki i pierwszoklasiści. Powody mogą być różne. Czasem dominują względy estetyczne np. dziecko wstydzi się, że ktoś poczuje brzydki zapach, gdy ono jest w toalecie, a czasem lęk - dziecko odczuwa parcie na stolec, ale wstydzi się poprosić nauczyciela, by pozwolił mu wyjść z klasy. W jednym i drugim przypadku, dziecko wstrzymuje wypróżnienie. Gdy takie sytuacje się powtarzają, mogą doprowadzić do psychogennych zaparć.

czytaj więcej

tomatoss (offline)

07-04-2011 14:23:29

Grudziądz
Miałam ten problem z synkiem,gdy miał 2 latka.Zaczęło sie po powrocie ze szpitala,gdy kilka dni był leczony na krtań.Wrócił i po lekach miał okropne zaparcia.Wywołało to w nim taki lęk,że całkowicie przestał się wypróżniać.
Trwało to ok.roku.Lęk przed wypróznieniem,ciągły płacz,wstrzymywanie kilka dni.Nic nie pomagało,ani tłumaczenie,ani proszenie,ani dieta.Lekarstwa też nie dały rezultatu.Problem tkwił w psychice dziecka.Okropny czas dla mnie i małego.Małymi krokami poprawiało się a dziś nie mamy żadnego problemu.
Problem zniknął samoistnie,ale cierpienia synka nie zapomnę.


[link widoczny po zalogowaniu]

agnieszka_wojtowicz (offline)

28-06-2015 01:33:55

Moja córka miała podobnie.Nie mogła się wypróżniać w przedszkolu bo wstydziła się brzydkiego zapachu i powstał ogromny problem , bo zatrzymała w sobie nawyk robienia kupki przez dwa tygodnie.. otarło się oczywiście o szpital..sad smiley..Lekarka przepisała nam dicopeg junior przeciw zaparciom.Ja nawet nie zwróciłam uwagi na to że nie robi regularnie stolców. Myslałam ze skoro w domu nie robi , to na pewno w przedszkolu..

Marlenka33 (offline)

27-10-2015 10:05:06

Stara Wieś
Dośc czesto przyczyną zatwardzenia bądź biegunki są przyjmowane antybiotyki, to działa na florę jelitową i to mimo przyjmowania czegoś na osłonę. Moje ma zawsze, czesto choruje , a ja mam ochotę drzeć włosy z glowy bo czopka nie da sobie wlożyć , tylko siedzi i płacze sad smiley

Kristi77 (offline)

28-10-2015 10:09:17

Warszawa
W takim razie nie dawaj czopków tylko dicopeg junior. Rozpuszcza się go w wodzie, więc jest łatwy w podawaniu.

Kinia777 (offline)

31-05-2018 02:28:36

Kielce
Córka jak poszła do przedszkola, to zaczęła mieć problemy z wypróżnianiem. Nie chciała się załatwiać. Chowała się po kontach, płakała, bolał ja brzuszek. Pediatra powiedział mi o czopkach Eva/qu bambini. Zaczęliśmy je stosować. Są naprawdę dobre, działają po kilku minutach.

Ania_123 (offline)

31-08-2018 12:56:47

Kielce
U mojego syna zaczął się problem w wieku 3 lat jak poszedł do przedszkola. Stosowaliśmy różne środki, teraz tylko czopki musujące Eva/Qu Bambini, okazały się najlepsze. Czopki nie przeczyszczają, działają łagodnie, rozluźniają kupkę, nie wchłaniają się, można zaplanować moment wypróżnienia, bo po podaniu dziecko załatwia się po kilku minutach.

Ela89 (offline)

29-09-2018 14:20:22

Też zaczęliśmy stosować te czopki i szybciutko pomagają. Jak pojawia się problem, to podaję czopek i syn robi kupę. Nie dopuszczam już do sytuacji gdzie nie ma kupy dłużej niż 2 dni.

Ela89 (offline)

30-11-2018 13:04:40

Po tych czopkach wypróżnianie wróciło do normy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-30 13:06 przez Ela89.

Adrianna00 (offline)

30-12-2019 21:07:46

Warszawa
Nam pediatra polecił te czopki, bo córka miała straszny problem z regularnym wyróżnianiem. Czopki naprawdę szybko pomagają smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1549000, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18839.