Talent muzyczny

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

07-04-2009 17:00:35

Talent muzyczny nie jest czymś powszednim. Gdy zauważymy u malucha zainteresowanie muzyką, nie zakładajmy od razu, że wyrośnie z niego wirtuoz. To krok od dramatu.

czytaj więcej

dorotha0812 (offline)

20-10-2011 09:46:47

Chrzanów
Szczerze mówiąc artykuł nie zachęca rodziców do posyłania swojej pociechy do szkoły muzycznej. Wzbudził we mnie poczucie winy, że posłałam dziecko do takiej szkoły.

moreluska (offline)

22-11-2011 17:22:13

Marki
To ja to samo odczułam. Moje dziecko odkad zaczeło siedziec na pupie waliło w co sie dało. Albo gdy juz stanęło na nózki tancowało. W zeszlym roku doszło śpiewanie. I niewiem czy to ja mam siebie obwiniac ze dzis w wieku 3 lat mały gra na perkusji, chodzi na dodatkowe zajecia tanca w przedszkolu i spiewa. Może to moje dziwne obserwacje zaburzaja normalne funkcjonowanie dziecka a te niby jego talenty to czysty przypadek. Przynajmniej tak wynika z tego artykułu. Bo w przedszkolu sie na nim poznali.


<a href="[link widoczny po zalogowaniu] src="[link widoczny po zalogowaniu]; alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>

jmazurek (offline)

23-07-2014 12:48:32

Warszawa
Talent muzyczny warto rozwijać ze względu na rozwój półkul mózgowych. Chodzi raczej o to, żeby nie naciskać na dziecko, jeżeli po jakimś czasie rodzic zauważy, że gra nie daje małemu przyjemności. To, że dziecko podryguje, gdy słyszy muzykę albo gra na garnkach, jeszcze nie oznacza, że w przyszłości będzie się utrzymywało z tras koncertowych. Większość dzieci (tak jak i dorosłych) lubi mieć coś wspólnego z muzyką, ale wiem z doświadczenia, że nauka gry na instrumencie to ciężki kawałek chleba. Sama byłam zmuszana przez sześć lat dzieciństwa do gry na pianinie, ale potem - gdy tylko miałam okazje swiadomie zrezygnować - zrobiłam to. Nie mogę powiedzieć, że czasami nie żałuję, że nie grałam dalej, ale jestem przekonana, że dzieje się tak tylko dlatego, że robię to z perspektywy czasu. Uważam mimo wszystko, że była to dobra decyzja.

donnavito (offline)

15-01-2015 11:31:23

Iława
Nie wolno dziecka zmuszac do nauki gry, jeśli samo lubi, nie zapisywac od razu do szkoły muzycznej, tylko obserwować, wykupic kilka godzin gry na spokojnie, w charakterze zabawy.To smutne, kiedy dzieci nie mają dziecinstwa przez ambicje rodzicow.

joani (offline)

19-01-2015 23:02:40

Prawdziwy talent, jak napisano w artykule, zdarza się niezwykle rzadko i nie należy tego mylić z dobrym słuchem, bo takich ludzi jest wiele. Ważne, żeby dziecko wiedziało, że to jednak nauka, czyli nie tylko przyjemność a obowiązek. Donna dobrze mówi że lepij kilka zł wyda na lekcje "sprawdzające" niz zapisywać do szkół i się męczyć, bo potem wstyd, że dziecko nie skończyło i naciski z każdej strony.
Na pewno ludzie ze słucem muzycznym mają o wiele prościej w nauce języków obcych, bo to przexież też "melodia", może warto skupić się na tym właśnie.

GabaBaba26 (offline)

30-01-2015 07:32:38

Udanin
Oprócz nauki należy wzbudzić u utalentowanej osobie poczucie własnej wartości, umiejętności a dlaczego tak myślę ponieważ moja siostra ukończyła szkołę muzyczną z wyróżnieniem oprócz cudnego głosu umiała również grać na pianinie (rodzice jej kupili by mogła się rozwijać w tej dziedzinie), gitarze, skrzypcach i flecie na studiach nauczyła się dodatkowo dyrygować lecz kiedy dostała ogromną szansę wystąpić na debiutach odrzuciła ją twierdząc że raczej nie tego chce, i raczej nie jest gotowa by być medialną osobą, jak to teraz sama twierdzi zakopała swój talent. Obecnie siostra uczy muzyki w szkole co jak mówi nie jest łatwe gdyż dzisiejsza młodzież olewa ten przedmiot lekceważąc przy tym nauczyciela.




[link widoczny po zalogowaniu]

Doris85 (offline)

08-04-2015 10:04:52

Świecie
Talent należy w dziecku rozwijać, ale nie wolno go do niczego przymuszać, bo się zniechęci. Regularne ćwiczenia czy lekcje są bardzo ważne, ale trzeba zorganizować dziecku dzień w taki sposób, aby miało siły i chęci na dodatkowe lekcje z gry czy śpiew. Znam matki, które swoje niespełnione marzenia przerzucają na dzieci i takie dzieci biegają z zajęć na zajęcia, które nie przynoszą im radości a są tylko przykrym obowiązkiem...


edyta_kazmierczak (offline)

24-02-2017 11:19:20

Moje dziecko odkąd chodzi do przedszkola primrose zaczęło naprawę rozwijać się pod względem muzycznym.
wiedziałam, że córka jest ruchliwa i każda muzyka działa na nią doskonale, ale nie wiedziałam,że tak mocno rozwinie się w tym temacie
mamy małego muzyka w domu smiling smiley

Mamakaroli (offline)

16-05-2017 15:38:13

Brzezina
Moja Karola od małeńkosci uwielbiala sluchac swojego taty, ktory gra na gitarze. Zdecydowalismy to wykorzystac i zaczelismy szlifować jej talent. Dostała sie nawet do muzofilii gdzie sprostala wymaganiom i osiaga najlepsze rezultaty w grupie, jestesmy z mezem zachwyceni tym jak nauka na nia wpynela.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548760, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 76, Posty: 53385.