Bilans sześciolatka. Obowiązkowy i potrzebny

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

20-04-2009 15:03:48

Podczas bilansu zdrowia sześciolatka wykonuje się mu obowiązkowe w tym wieku szczepienia i ocenia jego rozwój oraz dojrzałość szkolną. Pediatra przy tej okazji wydaje też opinię czy dziecko może ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego.

czytaj więcej

halina2159 (offline)

26-09-2014 11:18:01

Skoczów
ten temat bardzo mnie interesuje gdyz niedawno byliśmy właśnei na takim bilansie z córką smiling smiley wiadomo było sprawdzenie wagi i wzrostu ,rozmowa o rozwoju dziecka,wzrok,słuch i ząbki oraz badanie ogólne nie sprawdzano jednak rysunków dziecka czy tego która ręka się posługuje jak pisze w artykule ,zalecono nam kontrolę kręgosłupa i ćwiczenia korekcyjne choc nie rozumiem jak mozna to stwierdzic bez dokladnych badan dlatego chcę pójść na dodatkowa konsultację bo myślę ze warto w tym czasie dziecko intensywnie się rozwija i chce być pewna ze wszystko jest ok ,na szczescie mamy wspanialego lekarza rodzinnego który zawsze podchodzi do pacjeta jak do człowieka a nie kolejnego numerka w kartotece ,zachęcam do badań kontrolnych i bilansów są naprawdę potrzebne smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

15-01-2015 18:10:37

bardzo dobrze , że są takie bilanse. Przynajmniej możemy sprawdzic czy wszystko jest w porzadku i czy nasze dzieci sa zdrowe i dobrze sie rozwijają

joanka106259 (offline)

19-01-2015 19:28:56

Lublin
Nasz Marcelek w grudniu skończył 5 lat a już tydzień temu dwoniła Pani z przechodni zdrowia, aby umówić się na bilans 6latka i szczepienie. Szczepienie mamy już w środę a na bilans będziemy się dopiero umawiać, gdyż na szczepieniu mają nam dokładnie opowiedzieć o bilansie. Dla mnie w sumie trochę dziwne, że tak wcześnie chcą bilans robić skoro Mały jest z grudnia, ale z drugiej strony potrzebny jest do szkoły. Ciekawa jestem czy będzie wyglądał jak w opisanym artykule czy będzie tylko "odbębnieniem" procedury.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

martaleszno (offline)

03-02-2015 17:17:46

Leszno
Dobrze, wiedzieć na co zwrócić uwagę. Już niedługo czekja nas ten bilans - mam nadzieję, że będzie solidnie przeprowadzony bo zmieniliśmy ostatnio pediatrę.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548760, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 76, Posty: 53385.