zakupy dla maluszka

Wysłane przez goniutek_84 

goniutek_84 (offline)

27-06-2011 14:27:47

Białystok
Hej dziewczyny jestem w 4 miesiącu ciąż, ale zastanawiam się czy już nie zacząć kupowania podstawowych rzeczy dla maluszka. Dziś jak byłam w sklepie i popatrzyłam na ceny nivy jakieś tak szczoteczki do czesania włosów czy inne drobiazgi kosztują około 5-10 zł ale jak zliczyć razem to od groma kasy idzie. No i zastanawiam się co takiemu maluszkowi potrzebne w pierwszym miesiącu życia, no i kobiecie oczywiście . Podpowiedzcie mi bo nie wiem od czego zacząć.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

paulaa31 (offline)

27-06-2011 14:51:35

Poznań
Bardzo ważne są ubranka! I ich ogromna ilość! Nie ukrywajmy, maluszek brudzi się i trzeba go częsrto przebierać. Poszukaj w lumpeksach - mozna tam znaleźć ładne niedrogie rzeczy!
Co do akcesoriów - będziesz potrzebowała na pewno kosmetyków do pielęgnacji bobasa, pieluch i takich drobiazgów. Niestety, trzeba to wszystko kupić :/ Ja polecam do pielęgnacji produkty z niższej półki, można kupić jakieś takie firmówki Rossmana czy inne.
Największym wydatkiem jest jednak wózek - konieczny, najlepiej wielofunkcyjny (np. spacerówka i fotelik do samochodu równocześnie) - ja miałam taki z Maxicosi, ale tansze też są ok (bo maxicosi są strasznie drogie). No i ważne są odpowiednie meble! Ja oszczędziłam i kupiłam jakiś zwykły zestaw, ale moja koleżanka kupiła zestaw takiej firmy Saouthon albo Sauthon - poszukaj w necie. Jest super, bo "rośnie" razem z dzieckiem - wydajesz kasę raz a potem możesz przestawiac meble i robić z nich zestaw dla większych dzieci - nawet łóżeczko!

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam!

goniutek_84 (offline)

27-06-2011 20:48:40

Białystok
Dzięki za podpowiedz. Tylko może podpowiedzieć dla mnie jak będę kupowała ubranka to jaki rozmiar, bo z tego co słyszałam to dzieci różnej wielkości się rodzą? No i co ważne to te drobiazgi, które kupić??? narazie kupiłam szczotkę do czesania z miękkiego włosa, jeden smoczek, gruszkę do nosa? Z tego co mi koleżanka mówiła to jeszcze butelki, termometr do wody. No i co jeszcze bo taki maluszek napewno jeszcze czegoś potrzebuje. I jeżeli chodzi o kosmetyki to jakie kupić i jakiej firmy polecasz? To jest moja pierwsza ciąża i za bardzo nie orientuję się w takich zakupach. Oczywiście podstawą są przewijaki wózki ale co jeszcze? Czekam na podpowiedz


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Layla (offline)

04-07-2011 22:04:21

Bydgoszcz
20 pieluch tetrowych jest w sam raz, ja mam do tego 5 flanelowych i jest ok - podkładam je na przewijak żeby mały nie leżał na zimnym, u lekarza na wadze, gdzieś poza domem jak go przewijam. Jak kupisz emulsje do kąpieli Oilatum albo Oillan to nie potrzebujesz ani mydełka ani oliwki do nacierania po kąpieli. Pieluchy na poczatek miałam Pampers Premium Care - najdelikatnijesze z wszystkich. Rożka nie miałam był niepotrzebny, owijałam małego kocykiem. Gruszki nie mam do dziś, paznokcie obcinam swoimi obcążkami. Podgrzewacz do butelek i laktator to zawsze możesz dokupić. Ja herbatki z Hippa wyrzuciłam - mały za chiny ludowe tego nie tknie smiling smiley
Do ubierania na poczatk najwygodniejsze są pajace zapinane z przodu, koszulki i kaftaniki nie są zbyt wygodne do ubierania - zwłaszcza jak się nie ma wprawy jak ja i mój mąż smiling smiley, albo body i śpioszki. Pajace kupowałam w Tesco pakowane po 3, w tańszej wersji białe, Disneya droższe smiling smiley
A zacząc kupować możesz. Ja kupowałam powoli jak weszłam w 5 miesiąc - najpierw remont pokoju i meble, a ubranka i drobiazgi to przy każdej okazji. Zawsze co miesiąc możesz coś kupić, a nie w 8 miesiacu wszystko. A teraz wyprzedaże się zbliżają to warto skorzystać.
Listy potrzebnych rzeczy często są w gazetkach jakie dostaje się u ginekologa.



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-04 22:05 przez Layla.

goniutek_84 (offline)

05-07-2011 15:17:44

Białystok
Miło z waszej strony że tak pomagacie a jakię ubranka kupować na zimę napewno z długim rękawem i napewno jakąś czapkę szaliczek i kombinezon ale co po za tym. Pytam się bo u mnie poród przewidywany jest na 29 grudzień. I nie bardzo się orientuje na jaki rozmiar kupować słyszałam że dzieci różnej wielkości się rodzą i 50 cm jak i również 60 cm wielkości.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Layla (offline)

05-07-2011 16:43:24

Bydgoszcz
W rozmiar to trudno trafić, mój Igor miał być duży więc kupowałam wszystko na 62, a on miał 53 - a ja miałam tylko trzy pajace na 56. Na szczęście mam siostre i ona w jeden wieczór obkupiła małego, bo jak posłałam męża po pajace to przywiózł body smiling smiley
Na pewno musisz mieć kombinezon, ja miałam dwa - cieńki i gruby, czapke, szalik nie potrzebny - dzieci raczej nie posiadają szyji smiling smiley Pajaców miałam 6 - i wciąż prałam - mały tak ulewał, body też z 6, i śpioszki - najlepiej rozpinane w kroku - najwygodniejsze. Fajne są miękkie sweterki - miałam taki ze spodenkami - super rzecz - łatwo się wkłada (możesz zerknąć w moim bazarku jest taki granatowy z kotkiem). I raczej bez kaptura ubranka - bo jak maluch leży to z tym kapturem nie ma co zrobić. Ogrodniczki sztruksowe są fajne - wkładasz na pajaca i mały(a) ładnie wygląda i jest mu ciepło. Może jakiś dresik z polaru albo weluru,też są wygodne i miękkie. I skarpetki -maluchy przeważnie mają lodowate nogi. Do szpitala miałam czapeczke i niedrapki - ale było tam ciepło i nie używałam. A niedrapki mały miał raz, potem się darl przy zakaładaniu i zrezygnowałam.



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Dominique88 (offline)

14-07-2011 15:54:02

Witajcie! Poszukuję kobiet w 3 trymestrze ciąży do badania do pracy magisterskiej. Praca dotyczy lęku przed porodem. Bardzo proszę Was o pomoc. Jeżeli chciałybyście pomóc to napiszcie maila na mój adres: dominika_galeska@wp.pl . Podajcie w treści przewidywany termin porodu i swój wiek. Termin porodu jest dla mnie istotny, bo wtedy wyślę Wam do zaznaczenia "skalę bólu porodowego" (jest to badanie dwuetapowe). Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o badaniu-piszcie!
Pozdrawiam, Dominika

goniutek_84 (offline)

20-07-2011 10:17:39

Białystok
Hej dziewczyny mam pytanko ostatnio na allegro widziałam podgrzewacz i sterelizator (2w1) jak uważacie to potrzebne czy zbędny wydatek????


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Layla (offline)

20-07-2011 12:35:31

Bydgoszcz
To zależy - jak będziesz karmić piersią to pewnie zbędny, przy karmieniu butelką bardzo przydatny. Mój służy do dziś, teraz już tylko podgrzewam wode i obiadki.



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548870, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 255, Posty: 2671.