Czy ubranka produkowane w chinach mogą uczulać.

Wysłane przez annabykowskatorun 

annabykowskatorun (offline)

17-05-2012 12:59:54

Toruń
Witam ...

Wiekoszość rzeczy jest produkowane w chinach i nie mają żadnych atestów. Cz ktoś spotkał się z ubrankami które mogą uczulać dziecko.

Ania

laska (offline)

22-05-2012 22:32:34

pomorze
annabykowskatorun wiesz, dziś to na wszystko trzeba uważać. Jakiś czas temu laczki z chin sprowadzone do pl były trujące. Od tego czasu moi teście strasznie mi marudzili, żebym uważała na MADE IN CHINA. Ale gdzie się dziś człowiek nie obejrzy, to właśnie najczęściej na metce jest MADE IN CHINA. Ale z mojego doświadczenia, to jak kupuje ciuchy dla mnie, męża lub dzieci z takową metką, to jeszcze nic nas nie uczuliło. Oby tak zostało i Tobie i Twojej rodzince też życzę aby żadnych uczuleń nie byłosmiling smiley Pozdrawiam.


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

karo85 (offline)

04-06-2012 14:56:42

Warszawa
Wiadomo, że na chińskie produkty najlepiej uważać, ale wydaje mi się, że dotyczy do głównie plastiku lub innych tworzyw sztucznych...
Nie ma co popadać w panikę, wydaje mi się, że bawełna to bawełna, uczulać raczej nie ma prawa smiling smiley

dziadova (offline)

18-07-2012 08:50:54

Katowice
Ech, prawie każda firma przeniosła już produkcję do Azji... Nie spotkałam się jednak całe szczęście, żeby jakieś ciuszki uczulały. Wydaje mi się jednak, że o ile bawełna (zwłaszcza nie podfarbowana na jakiś oczowalący kolor) nawet bez atestu nie jest czymś niebezpiecznym, o tyle uważałabym jednak na nieatestowane tworzywa sztuczne. Nawet nie chodzi o to, że zawsze wydziela się z nich coś trującego, ale że mają kiepskie właściwości mechaniczne, łatwo pękają i tworzą ostre, igiełkowate krawędzie, co przy dzieciaku nie cieszy. Atest kosztuje, ale przynajmniej człowiek ma więcej spokoju.


[link widoczny po zalogowaniu]

nataliazuchowska111 (offline)

23-07-2012 14:26:21

Warszawa
Tak naprawdę teraz większosc ubranek jest chińskie- co nie oznacza, że są złe.
Wsytarczy zwracać uwagę aby były dobre gatunkowo- bawełnianesmiling smiley A później to już kwetsia prania w odpowiednim proszku aby nie uczulać dzieckosmiling smileyMojemu maluchowi nic nie jestsmiling smiley


Natalajka

2o2_pl (offline)

03-08-2012 16:03:48

Warszawa
Hm w sumie słyszałam już o tym, ja jednak nie nakładałabym maluchowi ubranek, które nie są oznaczone żadnym atestem, bo tak jak mówisz, mogłyby uczulić.

kasia090909 (offline)

25-09-2012 10:04:29

Nowa Wieś
Znalazłam ostatnio sklep internetowy [link widoczny po zalogowaniu] z bardzo dobrej jakości nie chińskimi ciuszkami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 10:05 przez kasia090909.

natika (offline)

29-01-2013 17:49:13

Sopot
na pewno mogą! ja mam jedną bluzkę właśnie z Chin zamawiałam kiedyś na allegro i szła do mnie aż 3 tygodnie, mimo że była już wiele razy prana za każdym razem gdy ją noszę wyskakują mi syfki na plecach i dekolcie:/
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548610, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 87, Posty: 1596.