gdy dziecko nie chce spać

Wysłane przez woalka 

woalka (offline)

18-07-2013 22:03:25

Warszawa
Pewnie wiele z Was boryka się z tym problemem. Ciągłe wstawanie w nocy, karmienie, uspokajanie, kołysanie, śpiewanie… a dziecko i tak swoje smiling smiley problemy ze snem u dziecka mogą mieć wiele powodów np. zła temperatura pomieszczenia w którym śpi, czy nieregularny tryb dnia. Oto kilka złotych zasad dotyczących snu dziecka, które znalazłam na stronie [link widoczny po zalogowaniu] :

1.Właściwy moment.
Zadbaj o rozsądny odstęp czasowy pomiędzy ostatnią drzemką dzienną a nocnym wypoczynkiem. Problemy ze snem mogą wynikać z nadmiaru snu w ciągu dnia albo z drzemki do późnego wieczora.

2.Konsekwencja w działaniu.
Senność i poczucie bezpieczeństwa nadejdzie kiedy wypoczynek nocny będzie poprzedzała seria kroków dobrze znanych dziecku. Pomocna okaże się spokojna kąpiel, czytanie bajeczek na dobranoc lub śpiewanie kołysanek.

3. Niech dziecko nie kojarzy mleka ze spaniem.
Jeśli dziecko nauczyło się zasypiać wyłącznie w trakcie karmienia, powinnaś zrezygnować z karmienia w nocy za każdym razem gdy tylko się przebudzi. Musisz poznać dziecko i wyczuć kiedy jest głodne a kiedy budzi się z innego powodu.

4. Pokochaj łóżeczko!
Zawsze układaj dziecko do snu w jego łóżeczku. Kiedy się zbudzi w nieznanym otoczeniu z dala od Mamy, może być wystraszone i zacząć nie dobrze kojarzyć miejsce.

5. Pamiętaj, że sen ma różne cykle.
To najzupełniej normalne, że dziecko budzi się w ciągu nocy kilkakrotnie. Dobrze więc nauczyć je zasypiać ponownie na samodzielnie. Dlatego właśnie śpiworki Grobag są tak popularne – dziecku jest cieplutko i przytulnie zarówno w fazie przebudzenia jak i fazie snu.

Jak macie inne złote zasady umieszczajcie w komentarzach smiling smiley może uda się stworzyć ciekawe kompendium wiedzy winking smiley

felicja1980 (offline)

27-10-2013 11:13:00

Warszawa
woalka dzieki za ten tekst smiling smiley bardzo mi pomogl bo brakowalo mi jasnych wskazowek. sporo czytalam o sids ale wszedzie takie teksty malo przekonując byly. a na tej stronie bezpiecznysendziecka.pl bardzo fajną mają zakladke z pytaniami. pomoglo mi to rozwiac wiele wątpliwosci. dzieki!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1549030, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 87, Posty: 1596.