Problem - płaskostopie

Wysłane przez Kinga_Pawel 

Kinga_Pawel (offline)

08-07-2013 19:25:11

Warszawa
Witajcie,

Przepraszam, jeśli umieściłam temat w niewłaściwym miejscu, ale nie znalazłam niczego bardziej odpowiedniego.
Chciałabym zapytać czy Wy macie problem z płaskostopiem u Waszych dzieci i jeśli tak, to jak sobie radzicie?

Mój Pawełek jest według lekarza we wczesnym stadium płaskostopia, nie jest to jeszcze stan na buty korekcyjne, ale muszę coś z tym zrobić. Zastawiałam się nad kapciami profilaktycznymi, mają "dobrą renomę", ale chętnie poznam Wasze opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 19:25 przez Kinga_Pawel.

woalka (offline)

18-07-2013 21:45:58

Warszawa
moje dziecko ma płaskostopie. chodziliśmy na rehabilitacje i ćwiczymy w domu. jest niby jakaś poprawa, ale i tak dużo pracy przed nami

majka48 (offline)

09-07-2014 12:54:39

Osiniec
To niestety częsty problerm u dzieci. Ja bym się skontaktowała ze specjalistą. Może coś zaleci. Na własną rękę nie radzę. Każdy przypadek jest inny. W Poznaniu jest dobra rehabilitantka Paulina Budzińska. Jak bywaci w tych rejonach to można się skonsultować.

gregorz111 (offline)

18-08-2014 12:35:19

Bojków
Na płaskostopie, najlepsze są buty ortopedyczne. Udaj się do ortopedy, oprócz butów może przepisać też niezbędna rehabilitację. Taka wadę najlepiej leczyć od razu, kiedy dziecko jest jeszcze małe i kości wzrastają.


Nocowałem w [link widoczny po zalogowaniu] bo te [link widoczny po zalogowaniu] wydawały mi się odpowiednie.

Koala_Koala (offline)

05-05-2015 12:14:44

Warszawa
lepiej zapobiegać niż leczyć, sama jako dziecko zmagałam się z płaskostopiem, o ile na poczatku wcale to nie przeszkadza, o tyle teraz bardzo często bolą mnie kolana i biodra, co jest skutkiem płaskostopia, mam synka rocznego, także staram się zapobiec, oprócz tego, że buty ma z bartka, dobre jakościową, robię z nim różne zabawy by zapobiec płaskostopiu, na razie to np. gilgotki, albo uciskanie piłeczką, no i chodzenie po domu na bosaka koniecznie
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548880, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.