Porodówka w Miastku

Wysłane przez kinga1423 

kinga1423 (offline)

23-08-2010 16:46:02

suchorze
Witam wszystkie mamy i przyszłe mamysmiling smiley

Jestem w ósmym miesiącu ciąży i pomyślałam że warto dowiedzieć się czegoś na temat porodówki w Miastku od mam które tam rodziły. Co sądzicie na temat tej porodówki, jaka jest tam atmosfera, personel itd. Z góry dziękuję za wasze odpowiedzismiling smiley





[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kinga1423 (offline)

27-08-2010 09:48:09

suchorze
Znalazłam coś ciekawego

3 gwiazdki i 4 serca
Miastko

Szpital Powiatu Bytowskiego, pion: Miastko

Wybickiego 30, tel. (59) 857 09 27, 857 09 28

Ordynatorzy: położnictwa - Stanisław Achrem (od 1998), neonatologii - Genowefa Gocoł (od 1998).

Nagroda "Rodzić po Ludzku" 1994

Szpital Przyjazny Dziecku

Statystyka 2005:

1 p/d, 20 % cc

Jest punkt laktacyjny. Można zobaczyć oddziały przed porodem. Nie ma golenia, o lewatywie decyduje personel. Izba przyjęć: personel życzliwy, warunki intymne. Kolorowo, przestronnie (ankieterka).

Do porodu:

Sala przedporodowa (kolorowy pokój, wygodne łóżka, telewizor, radiomagnetofon), sala z 2 łóżkami, oddzielonymi parawanami (ładne duże pomieszczenie po remoncie), 1 sala pojedyncza (domowy klimat). Worek sako, piłka, materac, drabinki, krzesło porodowe. Łazienka wspólna. W I okresie można chodzić, pić, korzystać z prysznica. Łagodzenie bólu: kąpiel, chodzenie, drabinki, worek sako (ord.). Znieczulenie zo nieodpłatnie. Z sali pojedynczej na parcie rodząca przechodzi na trakt porodowy. Najczęściej pozycja półsiedząca i leżąca, doradzona przez personel. Poród rodzinny w sali pojedynczej za opłatą, osoba towarzysząca może zostać ile chce. Po narodzinach mama ma dziecko na brzuchu przez kilka min., rzadko dłużej. Ważenie i mierzenie dziecka z bliską osobą, w innym pomieszczeniu. Maluch wraca do mamy jeszcze w sali porodowej. C. c. z osobą towarzyszącą. Czasami można przytulić dziecko przez chwilę, ponowny kontakt zwykle nie później niż po 2 godz., w oddziale położniczym. Personel sali porodowej pomocny i życzliwy. Większość kobiet informowana o zabiegach i podawanych środkach, połowa jednak nie była pytana o zgodę na nie.

Po porodzie:

6 sal po 2 łóżka, ściany kolorowe, z bajkowymi motywami. 1 w.c. na 2 łóżka, 1 prysznic na 6 łóżek. Mamy mają dzieci przy sobie, a jeśli dziecko leży w oddziale noworodkowym, matka może być z nim bez ograniczeń. Pielęgnacja oraz badania i szczepienia dziecka nie zawsze przy mamie. Pediatrzy wyczerpująco informują o stanie dziecka. Personel z własnej inicjatywy uczy karmienia piersią i pielęgnacji dziecka, opiekuje się położnicami, zmienia koszule i pościel, pomaga w przypadku problemów z karmieniem, złego nastroju i innych. Odwiedziny: codziennie w godz. 11-20 w salach, 4 osoby jednorazowo. Opłaty: poród rodzinny - 200 zł.



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

kinga1423 (offline)

02-03-2012 15:28:30

suchorze
Witam wszystkie mamuski i przyszłe mamuśki smiling smiley
Niestety nie udało mi się uzyskac informacji na temat porodówki w miastku smiling smiley Ale 29-09-2010 r. miałam tam przeprowadzona cesarkę i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona, personel jest rewelacyjny, pielęgniarki i położne bardzo pomocne i życzliwe, lekarze też rewelacja.
Za 12 dni mam mieć kolejna cesarkę i jade oczywiscie do Miastka bo nie wyobrażam sobie rodzic w innym szpitalu smiling smiley
Dlatego śmiało mogę polecić ten szpital wszystkim przyszłym mamuśkom smiling smiley
Serdecznie dziekuję całemu personelowi za pomoc i troskliwą opiekę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

julia1001 (offline)

28-04-2012 20:10:32

Kępice
Witam wszystkie przyszłe mamy. Nie całe cztery miesiące tem urodziłam córeczkę i to właśnie w Miastku chociaż bliżej miałam do Sławna i do lekarza też tam chodziłam. Jeżeli chodzi o oddział położniczy to naprawdę rewelecja. Lekarze, położne i pielęgniarki naprawdę są mili, uprzejmii i uśmiechnięci no i oczywiście służą pomocą. Mąż był przy porodzie i nikt nie miał nic przeciwko temu. Po porodzie położne bardzo troskliwie zajmuja sie pacjentkami. Panie od noworodków zawsze uśmiechnięte i bardzo pomagają i uczą wszystkich podstawowych czynności przy dziecku. Jeśli zdecydujemy się na drugie dziecko to nie wyobrażam sobie porodu nigdzi indziej. Serdecznie polecam i bardzo dziękuje całemu personelowi szpitala za okazane serce i gorąco pozdrawiam.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548650, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 103, Posty: 349.