Duphaston a wyniki testów

Wysłane przez Jagodzianka93 

Jagodzianka93 (offline)

05-07-2017 11:45:28

Brzeźno Szlacheckie
Dzien dobry,
Może zacznę od samego początku. Od ponad roku zmagalam się z zaburzeniami odżywiania. Od dłuższego czasu jem normalnie i nie prowokuje wymiotów. Robię to dla siebie i związku bo widzę że partnera to bolało. Nie dziwię mu się. W miesiącu maj miałam dwa razy okres z czego tenie drugi byl dość dziwny. Jednak test w czerwcu był negatywny i czekałam na drugi okres i nic. Postanowiłam udać się do ginekologa. Opisałem problem a jeszcze z rana przed wyjazdem kontrolne wykonałam test i był również negatywny. Pani doktor nie zauważyła objawów ciążowych i przypisała mi Duphaston po 1 tabletce na 10dni by wywolac okres. Po skończeniu leku oddczekałam dzień po zakończeniu terapii i dopiero drugiego dnia bez lęku zrobiłam test czyli dziś. W sumie wykonałam dwa. Oba wyszły wyraźnie pozytywne. Boję się że leki mogły zakładać wynik ale niby nie powinny. Prawda?
Dzień po testach płytkowych zrobiłam test na beta HCG z krwi. Wyszło mi: 2857 mIU/mL. Według ich wyznacznika jest to 6 tydzień. Ale fizycznie jest to niemożliwe. Boję się że to będzie jakaś wada genetyczna. Czy może jednak lek który nie powinien zaklamywac wyniku zwłaszcza po 3 dniach od odstawienia coś zadziałał. A może to ciąża blizniacza? Ze strony partnera istnieje taka ewentualność. Trochę się boję ale na usg wedlug moich wyliczeń z 3 max 4 tygodniem nie ma sensu iść.
Dodatkowo zapytam o objawy:
A bóle w dole brzucha, glowy, zawroty głowy, ciągle silniejsze uczucie zimna oraz wysypka na powiekach takie drobne czerwone kropki to coś poważnego?

Bo to że mdli, bola piersi, zgaga i jestem zmęczona to wiem że przeważnie podstawa.

mal3na (offline)

05-07-2017 13:54:30

Poznań
Testy, szczególnie wynik z krwii się nie myli. Jesteś w ciąży. Powtórz sobie betę czy ładnie przyrasta. Duphaston nie mógł ani zafałszować wyników, ani zaszkodzić dziecku wiec się nie martw.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Jagodzianka93 (offline)

05-07-2017 14:01:40

Brzeźno Szlacheckie
Poziom hormonu jest naturalny na 4-5tydzien? Bo się boję że stężenie jest za wysokie?


mal3na (offline)

05-07-2017 14:50:30

Poznań
jagodzianka nie wiadomo kiedy ciąża się rozpoczęła, może ten drugi "okres" w maju to już było zagnieżdżanie zarodka? Nic się nie martw, idz do lekarza, może już być coś widać na usg.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Jagodzianka93 (offline)

05-07-2017 15:14:11

Brzeźno Szlacheckie
Może tak może nie bo skoro cały maj byłam za granicą a na koniec czerwca pani ginekolog nic nie zauważyła to nie sadze by mógł być to 6 tydzień. Temu się trochę martwię tak dużym stezeniem hormonu.


staraczka123 (offline)

05-07-2017 16:13:41

Nasutów
Hej nie martw się stężeniem hormonu bo gorzej by bylo jakby był za niski. Wybierz sie za jakiś tydzień na usg i wszystko się okaże. Tylko może idź do innego ginekologa? Niby jak nic nie bylo woda to może być ciąża pozamaciczna ale rzadko sie one zdarzają a poza tym może faktycznie późno doszlo do zapłodnienia i nic jeszcze nie było widac na usg. U mnie w 4tc bylo widac pusty pęcherzyk ciążowy a w 6tc bilo juz serce


staraczka123 (offline)

05-07-2017 16:16:02

Nasutów
Ale owulacja Ci sie mogla przeciez przesunąć i mogłaś w maju miec ten drugi okres normalnie i np owulacje na poczatku czerwca i dlatego pod koniec czerwca jeszcze nic nie bylo widać. Bedzie dobrze- gratulacje ciąży


Jagodzianka93 (offline)

05-07-2017 16:20:16

Brzeźno Szlacheckie
Dziękuję. Dlatego na usg planuje tak za 2 tygodnie pojechać z partnerem winking smiley liczę że uslyszymy serduszko albo dwasmiling smiley


staraczka123 (offline)

05-07-2017 22:48:19

Nasutów
Bedzie dobrze. Dbaj o siebie. I obowiązkowo kwas foliowy.


Jagodzianka93 (offline)

05-07-2017 23:04:40

Brzeźno Szlacheckie
Bioręsmiling smiley. To normalne, że ciągle chce mi się spać?


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548600, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.