USG do użytku domowego - nowość! ciąża

Wysłane przez MamciaEwi 

MamciaEwi (offline)

10-09-2010 20:43:23

Witam!
Wlasnie zobaczylam stronke z takim cudenkiem i zastanawia mnie czy juz gdzies mozna kupic takie usg?! smiling smiley
Co myslicie o takiej nowosci?Ja bym chetnie kupila przy nastepnej ciazysmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

edzia23 (offline)

10-09-2010 21:04:29

czeladź
No muszę powiedzieć,że ciekawe urządzonko smiling smiley Myślę,z cena ( przynajmniej na początku wprowadzenia produktu na rynek) może być powalająca smiling smiley No ale bądźmy szczerzy-nie jedna z nas będąc w ciąży chciałaby móc posiadać taki sprzęcik smiling smiley
Pomysl swietny- zobaczymy czy się przyjmię i jaki ( jak nap w tym artykule) bedzie miec wpływ na zdrowie mamusi i maluszka smiling smiley
pozdrawiam



[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

10-09-2010 21:19:10

zanim minęły lata od wprowadzenia badań rtg też nikt nie miał pojęcia jak zabójczy wpływ mogą mieć one na ludzki organizm. usg powszechnie stosuje się w ciąży dopiero od kilkunastu lat. nie ma badań na temat tego jaki wpływ ma/mogło mieć zbyt częste badanie usg w ciąży na człowieka, bo zarówno producenci sprzętu, jak i lekarze zbijają na tym fortunę, więc i chętnych do przeprowadzenia rzetelnych badań na ten temat może nie być...

inna sprawa, że badanie usg wykonuje lekarz i stawia na tej podstawie diagnozę - cóż może niemająca medycznego wykształcenia matka począć z takim aparacikiem? podglądać sobie jedynie... wkrótce zapewne zostanie wynaleziony telefon komórkowy wszczepiany do łona matki, który esemesem będzie powiadamiał matkę, ze dziecko w brzuchu zrobiło siku....

czas ciąży przestaje być w mojej opinii czasem oczekiwania, a staje się okresem, w którym w domu pojawia się niespotykana liczba gadżetów.... zwyczajnie trwa wyścig w tej dziedzinie, głównie wyścig producentów smiling smiley





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

ulinka (offline)

10-09-2010 21:38:18

Gdynia
Sympatyczna Powaliłaś mnie tym smsem o robieniu sikusmiling smiley Zgadzam sie z Tobą w 100%.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

MamciaEwi (offline)

11-09-2010 15:20:49

Cytuj
Sympatyczna
zanim minęły lata od wprowadzenia badań rtg też nikt nie miał pojęcia jak zabójczy wpływ mogą mieć one na ludzki organizm. usg powszechnie stosuje się w ciąży dopiero od kilkunastu lat. nie ma badań na temat tego jaki wpływ ma/mogło mieć zbyt częste badanie usg w ciąży na człowieka, bo zarówno producenci sprzętu, jak i lekarze zbijają na tym fortunę, więc i chętnych do przeprowadzenia rzetelnych badań na ten temat może nie być...

inna sprawa, że badanie usg wykonuje lekarz i stawia na tej podstawie diagnozę - cóż może niemająca medycznego wykształcenia matka począć z takim aparacikiem? podglądać sobie jedynie... wkrótce zapewne zostanie wynaleziony telefon komórkowy wszczepiany do łona matki, który esemesem będzie powiadamiał matkę, ze dziecko w brzuchu zrobiło siku....

czas ciąży przestaje być w mojej opinii czasem oczekiwania, a staje się okresem, w którym w domu pojawia się niespotykana liczba gadżetów.... zwyczajnie trwa wyścig w tej dziedzinie, głównie wyścig producentów smiling smiley

Nie widze w tym nic zlego ze rodzice moga w domu podgladac swoje dziecko jesli ich na to stac to dlaczego nie?!Jezeli takie urzadzenie nie bedzie mialo negatywnego wplywu na plod to jest to swietne i niekoniecznie trzeba ukonczyc medycyne zeby obslugiwac takie urzadzenie.To samo mozna powiedziec o domowych detektorach tetna plodu,jezeli kobieta jest po paru poronieniach to chcociazby dla wlasnego spokoju zaopatruje sie wtakie rzeczy zeby co chwila nie ladowac u ginekologa.Nie lubie stwierdzen ludzi ktorzy oceniajac cos nowego kierujac sie sterotypami.Technika idzie do przodu i uwazam ze jesli kogos na to stac i nie ma to negatywnego wplywu na zdrowie mozna sobie na to pozwolic.
Z tym telefonem bylo to troche zlosliwe porownanie bo dlaczego z gory zakladac ze cos jest zle skoro sie nic tak naprawde na ten temat nie wie?!

A czy ciaza nie moze rownac sie z nowymi atrakcjami z tym zwiazanymi?dlaczego?!Ja przy pierwszej ciazy kupilam stetoskop zeby malucha podsluchiwac co prawda kompletnie nie wiedzialam czy te szmery to dziecko czy tez nie ale z czystej ciekawosci sprawdzalamsmiling smileyMysle ze wizyta lekarska co miesiac jest obowiazkowa jak najbardziej i zaden domowy sprzet tego nie zastapi ale dlaczego odnosic sie tylko do wizyt skoro bedzie mozna nacieszyc sie widkokiem malucha i byc z nim jeszcze blizej bo kazdy rodzic na usg chcialby jak najdluzej patrzec na swoj skarb (wiem z doswiadczenia) a teraz bedzie to mozliwe w domowym zaciszu i nie obchodza mnie jacys producenci bo kupujac ta rzecz kieruje sie raczej swoim spokojem.Pozdrawiam

anielica80 (offline)

12-09-2010 09:31:28

mamciaewi jesli nie bedzie szkodliwe
a czy myslisz ze taki producent nie bedzie sie staral ukryc jakichkolwiek uniedoskonalen czy zagrozen dla wlasnego zysku
zgadzam sie z sympatyczna w 100%
ja czuje jak moja mala sie wierci w brzuchu i to juz jest wspaniale nie miala bym z tego takiej radosci jesli mogla bym ja widziec kiedy tylko bym chciala


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

andziula21 (offline)

29-03-2012 15:12:26

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548650, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.