A kiedy do żłobka ?

Wysłane przez magda87 

magda87 (offline)

04-08-2009 13:45:21

Wrocław
Za dużo się nie orientuję w tym temacie, ale jednak chciałabym znać odpowiedź.
Kiedy najwcześniej mogę oddać dziecko do żłobka ?
Czy najważniejsze jest to jak dziecko zacznie chodzić ? Bo oferty żłobków prywatnych to średnio trzeba mieć ok. 18 miesięcy (a przynajmniej takie znalazłam).
Kiedy się zapisać do państwowego żłobka ? Mój Misiul ma teraz 9 miesięcy - czy to juz ten czas ?
Może i panikuję, ale wolałabym wiedzieć wcześniej tongue sticking out smiley


zebrrra (offline)

05-09-2009 22:44:44

Niektóre żłobki przyjmują już 3- miesięczne dzieci, ale większość od 6-go miesiąca. Trudno powiedzieć, kiedy jest Ten Czas- każde dziecko jest inne i każda mama ma inną sytuację. Jedne dzieci znoszą spokojnie rozłąkę, inne płaczą za mamą.
Ja też się zastanawiałam nad żłobiek, ale nie znalazłam w okolicy odpowiedniego. Poza tym chyba i tak szukałam z nadzieją, że nie znajdę... smiling smiley Postawiłabym raczej na nianię, ale poszukiwania też będą dłuuugie.


Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

jmijeczka (offline)

05-09-2009 23:11:59

Wlkp
Hm u nas żłobek przyjmuje od 4 miesiaca. Zapisy byly 1 kwietnia i juz 1 kwietnia zabraklo miejsc. Ja nie zapisywalam do zlobka, postawilam na nianie. Wybor ciezki i trudny ale nie chce zapeszac chyba znalazlam nianie ktora kazdemu zycze... (mojej nie oddam!).
A tak jak napisala poprzedniczka. niektore dzieci sa wczesnie gotowe na zlobek, inne bardziej przezywaja. Podobno im dziecko mniejsze to lepiej to znosi.. ale z doswiadczenia nie powiem. Moje dzeicko dobrze znsoi rozlake, zostaje z niania. nie wiem jakby sie zachowywalo gdyby poszlo do zlobka.

marlena09 (offline)

30-10-2009 16:02:56

Warszawa
Ja posłałam swoja córeczke do złobka kiedy ta miała 6mc.Teraz wiem ze to bylo zdecydowanie za wczesnie.

Sympatyczna (offline)

30-10-2009 23:17:12

Marlena - czasem żłobek to jedyne wyjście, jak babcie niepracujące daleko, albo blisko ale pracujące, a na niania brak kasy... pozostaje żłobek...
po czym wnioskujesz, że to za wcześnie było?





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Joszka (offline)

18-11-2009 21:12:35

Ja posłałam mojego synka jak miał 1 rok i miesiąc. Myślę ze było ok, jestem zadowolona ze żłobka tylko te wciąż nawracające infekcje... wiem, ze dziecko najlepiej się rozwija do 3 lat u boku mamy.. ale nie zawsze mamy taką możliwość sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

bronka (offline)

06-01-2010 16:09:39

Warszawa
Cześć. Moja Malusia poszła do żłobka gdy miała 10 miesięcy. Najpierw byłam załamana, bo plakała i wyglądało na to, że słabo się to skonczy sad smiley Ale po tygodniu zostawała już na pół dnia bez płaczu, a po dwóch tygodniach już prawie 6h. Po miesiącu siedziała 8 godzin i odbierałam ja zadowoloną na maxa. Wiem, że starsze dzieci czasem trudniej się przystosowują, bo więcej rozumieją. Ale cieszę się te, że nie musiałam oddać Córeczki wcześniej - pracowałam w domu. Natomiast wiele też zależy od dziecka - w grupie mojej Córci są dzieci w tym samym wieku, które do dzisiaj (po 3 miesiącach) dalej płaczą w ciągu dnia. Wiele osób negowało moją decyję o oddaniu dziesięciomiesięcznego dziecka do żłobka, a teraz ją chwalą widząc jak się rozwinęła przez te trzy miesiące. Oczywiście to też kwestia żłobkia. Nasz jest naprawdę super.
Pozdrowienia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-06 16:10 przez bronka.

efas (offline)

07-03-2010 19:47:41

Police
Witajcie. Ja swojego synka oddałam do żłobka jak miał 6 miesięcy. Byłam bardzo zadowolona i nie żałuję decyzji. Rozwijał się super między rówieśnikami, a jak poszedł do przedszkola to nie było problemu z aklimatyzacją.
Teraz jestem w ciąży z drugim synkiem i tez jak skończy się macierzyński wracam do pracy a synuś pójdzie do żłobka.
Nie bójcie się oddawać swoich dzieci do takiej placówki, bo na prawdę warto. Panie opiekunki to wyspecjalizowana kadra i dużo dzieci się uczą.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Joanna_81 (offline)

05-07-2010 15:17:40

Kraków
Witajcie Mamy smiling smiley

Ja moją Alicje będe musiała oddać do żłobka zaraz po 5 m-cu. Babcie pracują, jedna z nich mieszka prawie 60 km od nas, a ja muszę wrócić do pracy sad smiley
Jest mi bardzo przykro bo wiem, że , Maleństwo powinno być przy mamie jak najdłużej, ale cóż zrobić taki świat teraz mamy sad smiley

Jestem podłamana też tym, że byłam ostatnio na rozmowie u Pani dyrektor żłobka do którego chce posłać Ale i usłyszałam, że nie mam za dużych szans na żłobek bo najpierw przyjmują:

Dzieci matek, które miały już wcześniej dziecko w tym żłobku
Dzieci, które wychowyją samotni rodzice
Dzieci, które pochodzą z biednych rodzin z zaświadczeniem z MOPS
Dzieci skierowane przez placówki opieki tj dom dziecka, pogotowie rodzinne


Zależy mi na tym żłobku bo jest 5 min drogi od mojej pracy i można karmić dziecko piersią dwa razy po 30 min, zamiast wychodzić godzinę wcześniej z pracy.
Oczywiście nie ma list rezerwacyjnych więc trzeba przyjść jak urodzi się dziecko i zapisać go po otrzymaniu nr pesel.

I jak tu spokojnie spać w nocy sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

promyczek (offline)

10-08-2010 13:29:35

w zasadzie nie powinno się dziecka oddawać wcześniej, niż przed ukończeniem 6 miesięcy - z takimi głosami się spotkałam. Myślę jednak, że to trochę za wcześnie, wiem, że niektórzy rodzice nie mogą postąpić inaczej, no ale przynajmniej jakby do tego roczku poczekali, to już by było inaczej. Z tego co wiem, to jednak niektóre przedszkola, jak np. Akademia Małych Tygrysków przyjmuje dzieciaku od roczku do żłobka i to mi się wydaje bardzo rozsądnym pomysłem.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 53, Posty: 370.