Ach, te dzieciaki! Konkurs na forum

Wysłane przez MAMA 

MAMA (offline)

19-03-2014 22:34:17

Warszawa
20 marca eBobas.pl kończy 5 lat! Od początku miesiąca na portalu trwają konkursy urodzinowe "Rodzina na piątkę" i konkurs kreatywny - jeszcze przez tydzień macie szanse powalczyć o nagrody!

A dziś zapraszamy do konkursu na forum. Temat - oczywiście dzieciaki. Ach, te dzieciaki! Bo przecież dzieci nieustająco dostarczają tematów do opowieści. Opiszcie jakąś zabawną sytuację ze swoim dzieckiem (lub dziećmi) w roli głównej. I wygrajcie jedną z pięciu nagród - mamy dla was książki Wydawnictwa Jedność "Mamo, pobaw się ze mną. 1001 zabaw na 5 lat udanego rozwoju".. Do każdej książki dołożymy eBobasową niespodziankę.

Na wasze wpisy będziemy czekać do 6 kwietnia.


dorota74 (offline)

20-03-2014 10:03:08

Mazowsze
Jeśli to w tym miejscu,to znaczy,że ja pierwsza...

Jak wiadomo,mam trójkę dzieci,z tym,ze dwoje starszych jest w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.I zawsze jak kupuję coś jednemu,to i reszcie,no bo co-reszta nie może być gorsza.Oczywiście uczę od małego wszystkich ,zeby dzielić się z resztą i myśleć też o innych,o rodzeństwie.Najmłodszy ma 4 latka.Też jest nauczony tego. Ale czasem swoimi słowami zaskakuje mnie na maxa. I tak było w poniedziałek,dwa dni temu:

Budzę Kacpra rano,a że czasem są problemy,to chwytam się różnych sztuczek.
Pytam się go więc:
-Kacperku ,co ci przywieźć z Mińska?
Cisza...
No to mu podpowiadam:
-No co ci przywieźć z Mińska? banana chcesz?
Kacper oko otwiera i mówi:
-Banany ...!!
-A banany dla ciebie synku,tak?
-Nie! dla dzieciaków, nie wiesz?

alen300 (offline)

20-03-2014 11:48:35

Zabierzów Bocheński
Miesiąc przed wyjazdem na urlop skręciłam nogę, długo utykałam.
Podczas spaceru alejkami leśnymi moja córeczka 3-letnia Karolinka podeszła do starszej pani która utykała na nogę i podpierała się laską. Karolinka spytała się pani:
- a co pani robi, dlaczego pani tak chodzi?
Pani jej odpowiedziała, że ma nogę chorą, kuleje i podpiera się laską żeby się nie przewrócić
Na to Karolinka:
- a moja mama też jest kulawa ale czegoś takiego nie nosi

centrina (offline)

20-03-2014 13:24:50

brzesko
Jak co roku wybieramy sie wszyscy na wakacje do Dziadków na wieś.Mój czteroletni syn,któregoś dnia bardzo chciał zobaczyć zwierzęta chowane w gospodarstwie rolnym.Najbardziej zaciekawiły go kurki.Widząc jak kurki jedząc zapytał ;
- Mamo,a co te kurki jedzą?
- ziarenka
- Mamo ,a gdzie one mieszkają?
- a tutaj w tym domku, nazywa sie kurnik.
- Mamo ,a gdzie one maja łóżeczka?
- ha! ha! ha! kochany synusiu ,one nie maja łóżeczek ,one śpią na grzędach
A syn odpowiedział bardzo zdziwiony
- to te kije nazywają sie grzędy?

pipi55 (offline)

20-03-2014 23:17:27

Pewnego dnia moja 7-letnia wówczas córeczka uczyła się z babcią 10 Przykazań…Będąc w innym pokoju nagle usłyszałam jak recytuje : „Nie pożądaj żony bliźniego swego… nadaremnie !!!” Oczy wyskoczyły mi z orbit i śmialiśmy się tego dnia długo i szczerze…:-) Dodam tylko, że „nowe” przykazanie zostało odpowiednio sprostowane…:-)

korale (offline)

21-03-2014 09:41:28

Z moimi dzieciaczkami przeżywam co dzień jakieś śmieszne historie,nie sposób ich zliczyćsmiling smiley
Wojtuś będzie miał w kwietniu 3 latka a Ola 2 i są z nich niezłe rozrabiakismiling smileybabki z piasku

wczoraj na przykład malowaliśmy farbami no i po zabawie zaczęłam sprzątać tylko ola została przy stole i malowała nadal,a ja zmywałam i córka mówi do mnie "mama majuje ciane" a ja na to dobrze to sobie maluj..." i dopiero po chwili zorientowałam się że ona mówi że maluje ścianę.. odwracam się a pół ściany w kuchni wymalowane czerwoną farbą....ale to nic śmiałam się z tego mojego małego pikasso ,a ściana...? łatwo ją zmyć ściereczką bo w kuchni farba zmywalna na szczęściesmiling smileydzieck ona rowerku

kiedyś jak mój synek był mniejszy może ok roku temu ,ciągle chodził za domownikami i podpatrywał co robią, i jednego dnia przychodzi z pokoju i tak pachnie jakimś męskim zapachem calutki i nie mogłam się domyślić co on robił,2 dni później patrze a on wziął sobie antyperspirant w kulce taty i cały się wysmarował ale nie pod paszkami tylko na głowie na szyi i na buzi i cały pachniał jak mały facetsmiling smileydziecko z samochodem

a ile to już razy w kościele w chwili ciszy wojtek palnął coś na głos, albo pamiętam akcje jak wsadził sobie rodzynke do nosa i biegaliśmy z różnymi sposobami żęby ją wyciągnąć frida wtedy pomogłą w sumie to wtedy nie było śmiesznesmiling smiley

tak teraz mi się te chwile przypominają raz nasz wojtek poszedł do pokoju i przychodzi z całym nosem wysmarowanym na czarno od jakiegoś smaru okazało się że coś kombinował przy drzwiach które wcześniej dziadek wysmarował smarem żeby nie skrzypiały i żeby było śmieszniej tego nosa nie mogliśmy domyć smiling smileydziecko z procą

a ile śmiesznych chwil gdy zaczęli gadać ola dużo uczy sie od brata i nieraz jak przekręci jakieś słowo to ubaw mamysmiling smiley
wiele takich zabawnych zdarzeń z moimi dziećmi może jak mi się jeszcze coś przypomni to dopisze...smiling smileya tutaj moje rozrabiakismiling smileydziewczynka w łóżeczkuchłopiec w łóżeczku



[/url]

[link widoczny po zalogowaniu]

alen300 (offline)

21-03-2014 14:09:59

Zabierzów Bocheński
4-letnia moja Karolinka pojechała w odwiedziny do prababci. Babcia pytała Karolinke jak to jest w przedszkolu, że ona też by tak chciała mieć zajęcia w sali przedszkolnej i żeby Karolinka ją zaprowadziła i razem z innymi dziećmi i panią będą się bawić.
Karolinka odpowiedziała:
- eee nie babciu, ty nie możesz. Takie babcie to tylko do złotej jesieni chodzą .....

stella (offline)

22-03-2014 15:08:19

Czarna Białostocka
Mój Kacperek jest wielbicielem zbierania polnych kwiatówsmiling smiley I zawsze gdy wraca ze spacerku,już w progu słyszę jego słowa:
-Mamo! zobacz mam dla Ciebie kwiatuszki!
ja odpowiadam:
-Świetnie kochanie! Ale co to?,chyba już zwiędły
Na to mój szkrab rzecze:
-Nie mamo! Nie zwiędły! One są tylko smutne,ale jak wstawisz do wody to znów będą uśmiechniętesmiling smiley

I jeszcze jedna zabawna historyjka z udziałem mego synusia

Pewnego razu bolała mnie głowa i na chwilę położyłam się na łóżku Mój Kacper przerwał swą zabawę i podszedł do mnie mówiąc:
-Mamo czemu leżysz?
ja na to:
-Zaraz wstanę
-A cha!To wstań!-rzecze mój Kacperek
-Bo przecież jest dzień!
-A Reksio jak był dzień to wylazł z budy i już nie spał
-To ty też mamo wyleż już z łóżka!
No i po takich słowach mego synka,moja migrena szybko odchodzi w zapomnienie smiling smiley

I kolejna śmieszna historyjka

Podczas wizyty u babci mój synek powiedział:
-Babciu wiesz ja umiem liczyć po angielsku,hiszpańsku i po polsku
-To ślicznie aniołku,że znasz trzy języki -odparła babcia
Jednak mój mały chyba źle usłyszał słowa babci(zamiast znasz-zrozumiał-masz),bo od razu otworzył swą buzię,po dotykał język rączkami i po chwili rzekł
-Nie babciu! Zobacz język mam jeden!smiling smiley

Agatka2012 (offline)

22-03-2014 19:02:58

Mój synek Michałek strasznie nie lubi myć włosków, strasznie wtedy krzyczy i płacze...
Postanowiłam więc zrobić małą zmianę i włoski synka miał umyć tatuś.
Tatuś przygadywała że włoski będą fajne po umyciu, że będą świeżutkie i pachnące .
Dał się przekonać, a od razu po umyciu przybiegł do mnie i mówi :
Mama mam umyte włoski, chwilla zastanowienia i mówi : "pośmierdzaj mi je jak pachną ;D"


Basia z dzieciaczkami :-)






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-22 19:03 przez Agatka2012.

aniaps (offline)

23-03-2014 10:05:02

Nowa Ruda
Zuzia ma 2 latka, dopiero zaczyna swoją przygodę z poprawną artykulacją dźwięków, ale najbardziej urzekający jest jej tok myślenia pomysł
Nie tak dawno poznała zjawisko jakim jest wiatr i już wie, że na spacerku w wietrzny dzień trzeba przymykać usteczka, aby wiaterek nie wleciał do buzi.
W osłupienie postawiła rodziców, gdy na widok dużej fali na rzece przymknęła usteczka kwitując "mamo woda wieje" radość



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 10:05 przez aniaps.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545982, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 74, Posty: 40097.