Dopajanie

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 14:44:28

Jeśli karmisz dziecko tylko piersią, to przez pierwszych sześć miesięcy nie musisz go ani dokarmiać ani dopajać. Natura tak to wymyśliła, że organizm kobiety produkuje tyle mleka (bogatego we wszystkie składniki odżywcze i przeciwciała chorób przebytych przez mamę), ile potrzebuje maleństwo do prawidłowego rozwoju.

czytaj więcej

grazyna (offline)

05-05-2009 15:01:44

Moje dzieci nie lubily pic wody. Poniewaz starszy syn urodzil sie w upalne lato, mimo karmienia piersia probowalam mu podawac picie. Ku mojemu zdziwieniu smakowala mu herbatka z kopru nieslodzona. Trzeba probowac roznych zdrowych napojow, zanim poda sie picie z cukrem

jmijeczka (offline)

05-05-2009 16:30:01

Wlkp
Moje dziecko od kiedy dostalo mleko modyfiokowane (5,5 miesiaca) zaczelo "smakowac" wody. I tym sposobem pije tylko wode (soczkow i herbatek - nie). Potrafi wypic 300 ml wody dziennie jak sa upalne dni.

zebrrra (offline)

27-07-2009 20:00:20

Moja też jest dopajana i podaję jej najczęściej wodę. Zdarzają jej się czasem dni buntu i woda jest bee więc podaję jej wtedy soczek Bobovita z rumiankiem i melisą.


Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

dzangusia (offline)

24-10-2014 10:12:52

Radom
Moja córka ma 3 miesiące już od 2 tygodni karmiona jest mlekiem modyfikowanym i oczywiście dostaje do picia rumianek, koper włoski i wodę, chociaż ta ostatnia powoduje u małej odruch wymiotny. Nawet podczas kamienia piersią podawałam jej w/w napoje, ponieważ urodziła się w środku lata w 40-sto stopniowe upały, na początek zaczęłam od wody, ale do tej pory jakoś jej smak nie przypasował. Z rumiankiem i koperkiem też nie szło nam zbyt dobrze, dopóki nie dosłodziłam ich odrobinę, teraz już prawie tego nie robię a mała pije je z chęcią

martaleszno (offline)

02-11-2014 10:28:02

Leszno
ja karmiłam przez 6 m-cy piersią i wiedziałam, że nie trzeba dopajać, ale babcia nie mogła tego zrozumieć - ona przecież wie lepiej

mysia83 (offline)

19-01-2015 10:50:16

Rzeszów
Ja swoje dzieci dopajałam, bo córeczka była od początku na mm i były problemy z kupką, natomiast synek był karmiony piersią, ale tez dojadał mm, wiec również dostawał wodę i herbatkę z kopru włoskiego.

martynka002 (offline)

19-01-2015 15:27:06

ja daje małej wodę i karmie piersią. Mała je co ok.3 h nie raz co 2,5 a w miedzy czasie nie raz ' woła ' cos do picia

mikaa997 (offline)

03-02-2015 11:36:28

Wrocław
Do póki nie byłam mamą nie miałam pojęcia jak ważna jest kupka dziecka smiling smiley To właśnie ona sygnalizowała mi kiedy mam dziecku dawać pić, dodam że od samego początku miałam problemy z pokarmem i karmiłam piersią plus mlekiem modyfikowanym.

laska (offline)

04-06-2015 19:32:35

pomorze
Pierworodnego karmiłam piersią rok i 7 m-cy - nigdy go nie dopajałam, zresztą próbowałam podać mu herbatkę czy wodę w butelce, ale nie chciał nawet smoczka do ust brać!!! Więc nigdy nie pił z butelki, jak już się odcyckował, to przeszedł na kubek niekapek. Młodszy synio karmiony piersią był ponad 2 lata i też dopajany nie był, choć on po jakimś czasie załapał smoka z butelki i czasem chciał napić się herbatki. Jednak jakoś dopiero jak miał ponad rok. Do roczku dopajania nie było. Lada dzień urodzę trzecie dzieciątko i zamierzam karmić piersią, więc o dopajaniu mowy też nie będzie - przynajmniej na razie smiling smiley


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548600, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19576.