Ulewanie noworodka, ulewanie niemowląt

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 10:32:28

Statystyka mówi, że co drugie dziecko ulewa. I tak było u mnie – jedno dziecko ulewało, drugie nie. Na szczęście, nie jest to nic groźnego i na pewno nie boli.Ulewanie może być (ale nie musi) jedną z oznak nietolerancji na białko mleka krowiego.

czytaj więcej

iwona1974 (offline)

24-03-2009 18:37:58

gdansk
u mnie pierwsza trojka nieulewala wogule,za to ostatnie dziecko strasznie ulewalo do 4 miesiecy napoczatek byly to ulewania rowniez przez nosek,kladlam ja wyzej ,karmilam bebilonem ar,teraz czasami tez sie jej zdarza ale bardzo rzadko


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

olgeee (offline)

25-03-2009 12:18:11

Silkeborg/Poznań
I ja mam w tym temacie doświadczenie,niestety.
AMelka ulewała bardzo mocno i często.
Pomocny nam był Nutriton do zagęszczania mleczka.Polecam!
Teraz kiedy mała ma juz rozszerzona diete problem zmalał..ale nie zniknął zupełnie.
Czasami jeszcze uleje,ale zdecydowanie rzadziej i mniej.

Wytrwałosci i cierpliwości dla mamusiek ulewających dzieciaczkówcool smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

28-03-2009 09:39:22

Wlkp
U mnie tez byl problem z ulewaniem. Pozniej zniknal, teraz pojawia sie jak w brzuszku jest za duzo grinning smiley
Jak byla mniejsza, kupilam jej "poduszke tlenowa".. specjalnie wyprofilowana dla niemowlat, zapobiegajaca zakrztuszeniu sie cofajaca trescia zoladkowa.

walii2 (offline)

08-06-2009 23:40:18

Sulęcin
Właśnie urodziła mi się córeczka,je i ulewa,i tak na okrągło,nie wiemy jak sobie poradzić,cały czas by jadła,jak temu zaradzić?chyba są jakieś sposoby?

Sympatyczna (offline)

09-06-2009 00:40:07

Walii - pierwszy sposób to bardzo pilnować odbijania, nawet kilka razy podczas jedzenia, drugi to kłaść dziecko trochę wyżej z główką - można coś podstawić pod nóżki łóżeczka, poduszki nie polecam...
jeśli to jest notoryczne i obfite, to skonsultować z lekarzem, może coś z odźwiernikiem - zdarza się maluchom - moja kuzynka ulewała do 7 m-ca życia...





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

09-06-2009 08:35:31

Wlkp
walii monitoruj tez wage dziecka. Jesli przybiera prawidlowo i dobrze, ulewaniem nie nalezy sie przejmowac.. stosuj rady ktore napisala Sympatyczna. Moja ulewala tez dlugo.. do dziisaj jej sie zdaza jak za duzo zje.. ale w zasadzie od kiedy sama siedzi problem z ulewaniem sie skonczyl..

Sympatyczna (offline)

09-06-2009 08:58:46

jmijeczka - ja problem znam na szczęście tylko z teorii i doświadczeń w rodzinie winking smiley moje jakoś nie ulewały smiling smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

09-06-2009 12:40:47

Wlkp
Sympatyczna - no u mnie ulewanie bylo tez wynikiem nietolerancji laktozy.

erii001 (offline)

21-06-2009 17:50:22

Kielce
Posiadam niestety doświadczenia w tej materii.
U mnie ulewał starsze dziecko.... był to objaw problemów z trawieniem laktozy, a w późniejszym etapie też fruktozy.
Andrzejek ulewał do ok. 10 miesiąca życia. Najbardziej na samym początku i jak zaczynał siadać.
Przeszło mu zupełnie jak skończył rok.
Do mleka stosował Nutriton
[link widoczny po zalogowaniu]
ale to na polecenie lekarza i dopiero jak Młody przeszedł z mojego mleka na hydrolizat... pomagało.

Gonia nie ulewała wcale, a martwiłam się o to najbardziej.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548990, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19615.