Roczek, pierwsze urodziny dziecka

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

17-02-2009 11:57:11

Jeszcze niedawno nasz szkrab był w brzuchu mamy, a tu, proszę, już rok minął. Dziecko jeszcze co prawda nie do końca jest świadome, co się wokół niego dzieje, ale urodziny warto wyprawić, żeby po latach móc je wspominać, oglądając zdjęcia czy filmy. Urodzinom zwykle towarzyszy tort ze świeczką.

czytaj więcej

toja51 (offline)

06-04-2009 07:32:21

Kraków
Moim dzieciom zawsze urzadzalam urodziny w najblizszym gronie rodzinnym, zeby wszyscy skupili sie na solenizancie a nie zbedenej krzataninie zwiazanej z przyjmowaniem gosci. Urodziny starszego syna przypadaja na wakacje, wiec zawsze jechalismy w tym czasie na wies do dziadkow. Nawet, gdy juz bylam po rozwodzie, na jego urodziny syna udawalam sie do eks-tesciowej, zeby tradycji stalo sie zadosc. Az do 18. roku zycia syna. Mysle, ze mozna ladne tradycje rodzinne stworzyc wokol urodzin swych dzieci bez kinderbali i calej hucpy, ktora dla dzieci moze byc meczaca. A robic imprezy dla zdjec? Zdjecia robimy na co dziensmiling smiley)

czulajestem (offline)

03-06-2011 13:49:00

Kartuzy-Trójmiasto-Kaszuby
Przemusiowy roczek był wyjatkowy bo Przemusiowy. Tylko bliscy,a że mam 5 cio rodzeństwa a oni maja swoje dzieci to i tak było tłoczno. Synek wybrał ksiażeczkę i to dwa razy.


[link widoczny po zalogowaniu]

Anitkagd (offline)

21-05-2012 12:15:34

Rumia
Pierwsze urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców smiling smiley Moim zdaniem powinno wyprawiać się urodzinki w domu a nie w restauracji! W domu dziecko czuje się bezpiecznie oczywiście wiąże się to z przygotowaniami na które nie każda mama ma czas! Ale można obowiązki podzielić pomiędzy innych członków rodziny : ciocie, babcie itd. I urządzić wspaniałą uroczystość dla bobasa smiling smiley A jeżeli szukacie tanich balonów z napisami np. : "mam już roczek" albo z numerem 1 to polecam [link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu] tam kupiłam również talerzyki, kubeczki serwetki wsumie wszystko do ozdoby przyjęcia smiling smiley A torcik kupiłam w cukierni - piękny kolorowy z numerem 1 i imieniem dziecka !

halina2159 (offline)

02-10-2014 09:37:01

Skoczów
Pierwsze urodzinki sa wyjątkowe bo pierwsze smiling smiley u nas w rodzinie mamy taką tradycję że robimy uroczystości w gronie najbliższej rodziny czyli dziadkowie,chrzestni,rodzeństwo moje i męża ale i tak zbiera sie nas przeszło 20 osób smiling smiley roczki robiliśmy w niedzielę byla msza z błogosławieństwem a potem obiad (rosolek z makaronem który dzieci tez mogły zjeść a potem mieska,sałatki itp. wszytko robiliśmy tak by solenizant mógł spróbować trochę a jak nie miał ochoty to dostał swój obiadek ) potem torcik (u nas był zrobiony przez babcię z biszkoptu,masy budyniowej i owoców tak by dzieciaki mogły spokojnie dostać choc trochę ) ciasta i kawa a potem zimna płyta czyli wędlinki,sery,warzywa,sałatki,przekąski i dla najmłodszych na stole byly chrupki i ciasteczka dla maluchów i owoce pokrojone na małe kawałki każdy znalazł coś dla siebie takze dzieciaki .Cala uroczystość była w domku dziadków który wszyscy znają i czują sie jak u siebie a solenizant mógł sie w spokoju przespać w sypialni (po tylu przeżyciach chwila na sen jest bardzo ważna ) .Prezenty to były i pieniażki ale i zabawki edukacyjne,ksiażeczki,ubranka,a córka od chrzestnej dostala złote kolczyki .U nas ważna jest bliskośc i rodzinna atmosfera i mali jubilaci byli zadowoleni i szczęśliwi a świeczkę dmuchali z mamą i tatą no i oczywiście rączka w torcie musiała być w końcu to takie ciekawe i kolorowe ten tort smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

alen300 (offline)

02-10-2014 11:53:01

Zabierzów Bocheński
My mamy bardzo malutką powierzchnię mieszkalną, więc hucznych roczków nie urządzamy, ale oczywiście tort ze wszystkimi gadżetami ozdobnymi musi być i ze świeczkami, które się trudno zdmuchuje również - bo to śmieszna zabawasmiling smiley
Dodatkowo dla gości jest przewidziana pyszna sałatka: buraczano-ogórkowo-jajkowa - cud miódsmiling smiley. Przy wejściu do domu wita kieliszek szampana dziecięcego i obowiązkowo balonik dla gościa. To najpiękniejszy moment dla maluszka, bo ma swoich ulubionych gości czyli rodzinkę i ulubiony torcik śmietankowysmiling smiley

staraczkaKLA (offline)

02-10-2014 12:14:43

U nas roczek odbył się wyjątkowo dużym gronie, taka okazja przecież zdaza się raz w życiu!!
były balony, serpentyny, czapki, kupa całusów, miłych słow i prezentówwinking smiley
nad tortem głowiłam sie chyba miesiac, a przygotowywałam dwa dni! musiał być piekny, ogromny i smacznytongue sticking out smiley
byl ogromny i smacznygrinning smiley no i wizualnie nie był najgorszy, chociaz troszke odbiegal od moich planówwinking smiley
z racji że było u nas sporo dzieciaków, zrobiłam trot z masa z serkow masccapone i konfiturami z borówki i porzeczki czarnej. i to był strzał w 10! był smaczny ale nie zamulajacysmiling smiley w tym roku pewnie zrobię coś podobnego. do tortu bylo kilka przystawek, flaczki( tradycjja rodzinnna- nie ma flaczków nie ma imprezy) i pieczone udka( przysmak dzieciaków) kilka sałatek, surówek w tym moja uluniona z selerem konserwowym, szynka, kukurydza i czerwona papryka z odrobina majonezuwinking smiley rewelacja!
szybko ze stołu zniknela też salatka warstewowa z tuńczykiem, która nie tylko wyglada pieknie ale i pieknie smakujewinking smiley bajecznie prosta, wartswy od dolu to tuńczyk, cebula drobno posiekana, zółty ser, kukurydza, i jajka i majonezsmiling smiley można dodac papryke, i warstwe koperku lub pietruszki ciekawej wyglada a pózniej nie ma sie takiego rybnego oddechusmiling smiley
Impreze roczkowa uwazam za bardzo udana. dzieki obecnosci najblizszych ten dzien naprawde był wyjatkowy. Nie chodzi mi nawet o prezenty(chociaz były bardzo trafione) ale o To, że w tych najwazniejszych chwilach są z nami!!

laska (offline)

02-10-2014 22:41:06

pomorze
Roczek smiling smiley Kiedy to było smiling smiley Ale i tak matula pamięta smiling smiley Pierworodny nie miał hucznego roczku, ponieważ pogoda uniemożliwiła gościom dojazd na imprezkę. Ksawek urodziny ma na początku stycznia i pamiętam, że w jego roczek zawierucha była. Więc zjawili się tylko chrzestni. Ale nie narzekaliśmy, zabawa i tak była przedniasmiling smiley Drugi synio urodzony w kwietniu, więc i już goście na roczek dojechalismiling smiley Było ok 15 osób. Było wesolutko smiling smiley Teraz pozostają zdjęcia jako wspomnienia, bo ten czas tak pędzi smiling smiley


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

natula (offline)

05-10-2014 13:17:58

Łęczna
Czy pierwsze czy kolejne urodziny u nas są obchodzone w odpowiedniej oprawie dla Jubilata w gronie rodziny smiling smiley Synowie mają urodziny w krótkim odstępie czasowym więc "imprezkę" obchodzili razem. Jednak dla roczniaka lepsze są zdrowe przekąski niż tak jak dla starszych dzieci chipsy czy picolo winking smiley tak więc zrobiliśmy dwa stoły z przekąskami dla małych i dużych dzieci. U maluchów na stole znalazły się takie rarytaski jak mini muffinki, galaretka z owocami, owoce takie jak banany, mandarynki, winogrona czy soczyste miękkie gruszki pokrojone na małe kawałki. Do tego zrobiliśmy małe kanapeczki w kształcie biedronek, myszek czy łódek, które błyskawicznie znikały ze stołu smiling smiley a do picia świeży sok z jabłek lub pomarańczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu ze świeczką!


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

07-10-2014 15:50:25

Niwki Książęce
U nas roczek córeczki przypada parę dni przed świętami Bożego Narodzenia, więc zrobiliśmy małej imprezę, bo i tak w święta zawsze dużo gości.
Torta i ciasto upiekła chrzestna, a resztę jedzenia zrobiłam z babcią. Jedzenie było urozmaicone bo było dużo dzieci i o nich najbardziej musiałam zadbać. Zrobiłam małe kanapeczki w różnych kształtach, nugetsy z piersi kurczaka, małe paszczeciki i inne małe przekąski dopasowane do małych rązczek. A dla dorosłych to już duże pole popisu pomysłów nie zabrakło i wszystkim wszystko smakowało. Impreza była bardzo udana, a córeczka bardzo zadowolona że przyjechało tyle wujków i ciocie.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548880, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19604.