Odstawianie od piersi

Wysłane przez izabellamazurek 

gabif (offline)

26-02-2010 12:55:49

Moja corka ma 13 miesiecy od okolo dwuch miesiacy probuje ja odstawic od piersi smiling smiley. Jak miala 11 miesiecy Pola ssala piers 3x za dnia i 2x w nocy, przy cycku rowniez usypiala. Musze jeszcze dodac ze Pola nie pije z butelki i od pierwszych dni niechcial ssac smoka.
Gdy postanowilam ja pomalu odstawiac od piersi bo tez wychodze z zalozenia ze ,,terapiia szokowa,, dla takiego malego dziecka ktore nierozumie Dlaczego mu sie to odbiera jest zbyt ciezkie.
Najpierw zaprzestalam dawac jej piers po polodniu,pozniej z rana, przestalam rowniez dawac jej w nocy. Ale dzieki temu nauczyla sie zasypiac sama i tak naprawde to duzo dalo. Bylo ciezko niepowiem ale jak tylko jej przypominalo sie o cycolu ja robilam wszystko zeby zapomniala. Zostalo nam do ,,zlikwidowac,, o 5 rano i 8 wieczorem. smiling smiley
juz od tygodnia czasu Pola je tylko raz dziennie o 8 wieczorem , niebylo nawet tak zle smiling smiley
W tym tygodnoiu w niedziele mam zamiar juz calkowice zakonczyc laktacje smiling smiley
Zapomnialam napisac ze PolA nie je kaszek ani nic co jest na mleku modyfikowanym, za to nauczylam ja jesc jogurty i kaszke na mleku krowim!! Bardzo martwilam sie o jej kosci i zabki ,teraz juz czuje sie bezpieczna i wiem ze moge spokojnie zakonczyc laktacje!!

hehehe a pamietam jak chodzilam w ciazy i zaklinalam sie ze najpozniej skoncze karmic jak mala bedzie miala 8 miesiecy, czego to czlowiek nie robi zeby maluszkowi bylo dobrze!!!
Artkul bardzo mi sie podoba.
pozdrawiam


Amaranth (offline)

28-11-2012 21:07:56

Piekary Śl.
No mój synuś sam odwrócił głowę i nie chciał-miał wtedy 13 miesięcy, a karmienie ograniczało się do podania piersi po kąpieli-wszystkie posiłki jadł normalne.smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
[link widoczny po zalogowaniu]
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

mami91 (offline)

13-01-2013 10:59:33

Poznań
mój Arturek ma prawie 5 miesięcy i muszę go odstawić od piersi czas niestety wrócić do pracy kompletnie niewiem od czego zacząć popołludniu zamiast jednego karmienia podaję mu jakis deserek lub obiadek niewiem kiedy mu podać zwykłe mleczko sad smiley boję się tego odctawiania sad smiley

capuccino28 (offline)

01-07-2013 22:59:14

Dąbrowa Górnicza
Starszego synka karmilam 6 miesięcy nagle sam z dnia na dzień stwierdził że nie chce cycasmiling smiley
młoszy synek ma 10miesięcysmiling smiley

22nika27 (offline)

25-04-2014 15:44:01

A czy zrobiłyście usg po przestaniu karmienia? I czy jakaś mama z Poznania zna ten gabinet [link widoczny po zalogowaniu] ?? Jaka cena, lekarze??

monika86 (offline)

09-11-2014 21:42:51

Kutno
Mój Synek ma 14 m-cy i jeszcze karmię go piersią. Moment odstawienia zbliża się wielkimi krokami. Daję mu pierś tylko wieczorem, w dzień normalnie je wszystkie posiłki. Wiem, że będzie ciężko. Nie wiem dla kogo bardziej: dla Niego czy dla mnie... Uwielbiam te chwile kiedy moje Dziecko jest blisko mnie. Wiem, że wtedy jest najbezpieczniejszy..

kasztanka2 (offline)

14-11-2014 17:11:33

Bartłomiejowice
Warto też dodać, że odstawić od piersi warto powoli, etapami, po kolei rezygnując z 1 karmienia dziennie, aby i nasze piersi się do tego przyzwyczaiły. Ja karmiłam piersią synka 18 miesięcy, jego odstawiłam w parę dni (choc tak na prawdę wszystkie etapy trwały kilka tygodni i wcześniej był przyzwyczajany do coraz rzadszych karmień piersią), ale piersi były ciągle pełne, produkowały bardzo dużo mleka i nie dało się go odciągnąć laktatorem. Zastosowałam więc zło konieczne - synek opróżnił mi piersi i zaraz po tym łyknęłam tabletki na zatrzymanie laktacji. Pomogło.
Z córką natomiast musiałam przerwać karmienie gdy miała 3 miesiące, gdyż brałam antybiotyk, jednak chciałam wrócić do karmienia piersią, więc odciągałam pokarm laktatorem. Jednak gdy córka dostała pierś siedziała na niej godzinę co godzinę, pokarm mało co leciał, ona zużywała mało pieluszek, więc ewidentnie się nie najadała. Próbowałam przez tydzień, jednak gdy znów byłam zmuszona do odstawienia piersi i ponownego wzięcia antybiotyku, laktatorem nie było już co ściągać i kategorycznie zrezygnowałam z piersi.

Lilia85 (offline)

02-11-2020 12:56:05

Na Skotnicy
karmiłam 10 miesięcy i chociaż decyzja o odstawieniu była bardzo przemyślana to potem był żal że jednak krótko
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545841, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19300.