Mleko modyfikowane

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 12:57:51

Najbardziej odpowiednie dla noworodka i niemowlaka jest karmienie mlekiem mamy do szóstego miesiąca życia, a przez następne sześć miesięcy kontynuowanie go i uzupełnianie diety (warzywa, zupki, kleiki, kaszki).

czytaj więcej

toja51 (offline)

08-05-2009 14:14:15

Kraków
Karmienie piersią jest niezwykle zdrowe dla dziecka, ale i wygodne dla mamy. Sprawdzilam osobiście. Ale te mamy, ktore nie moga karmic, niech sie tym nie gryzą. Nie to czy się karmi piersią czy nie decyduje o tym, czy jest się dobrą mamą! Pozdrawiam mamy karmiące piersią i te karmiące dzieci mlekiem modyfikowanymsmiling smiley)

izka31 (offline)

29-08-2009 20:42:36

Łódź
Ja nie karmiłam piersią bo nie miałam mlekasad smiley I od samego początku jest na mleku modyfikowanym... Rozwija się bardzo dobrze...ale czasem żałuję, że nie mogłam karmić cycem...
I po co mi takie duże cycki jak mleka w nich nie byłogrinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

Sympatyczna (offline)

30-08-2009 22:56:49

wszystkie mamy mogą karmić piersią smiling smiley
tylko brakuje u nas systemu pomocy w tym zakresie - a pomoc potrzebna jest często "całodobowa" smiling smiley





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

izka31 (offline)

30-08-2009 23:27:01

Łódź
Może i racja Sympatyczna, może powinnam się idać do jakiejś poradni laktacyjnej czy cuś... no ale nie zrobiłam tego...


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

Sympatyczna (offline)

30-08-2009 23:33:09

dobry początek jest zawsze w szpitalu tuż po porodzie... u nas niestety w większości szpitali położne mają tylko jedną poradę laktacyjną - trzeba dokarmić... i to początek końca karmienia piersią...




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

malgorzatap (offline)

31-08-2009 12:37:01

Hjørring
Troszke mnie denerewuje stwierdzenie,ze mozna zrobic krzywde dziecku dajac miedzy 1 a 2 rokiem zycia zwykle mleko. Polska jest jedynym chyba krajem w Europie w ktorym zaleca sie karmienie takim mlekiem po ukonczeniu pierwszego roku zycia. I prawdopodobnie znam przyczynne - lobby firm produkujacych takowe jest u nas bardzo silne - efekt?- nawet te matki,ktore nie bardzo przejmuja sie zaleceniam dotyczacymi innych produktow i wprowadzajace duzo wczesniej bardzo rozszerzona diete,jak diabel swieconej wody boja sie zwyklego mleka (chociaz ich dzieci nie reaguja alergicznie na produkty mleczne,jedza jogurty,twarozki itp.)
Tutaj zasada jest taka,ze do ukonczenia 9 miesiaca zycia dziecko powinno dostawac jedynie mleko matki lub mleko modyfikowane (no i oczywiscie wprowadzane kolejno inne produkty,tu nic sie nie rozni schemat zywienia od polskiego) natomiast po ukonczeniu 9 miesiaca mozna stopniowo wlaczac mleko krowie do diety w niewielkich ilosciach tak by w momencie ukonczenia 1 roku zycia przejsc calkowicie na mleko krowie,jedyne ograniczenie dotyczy ilosci - dzieci miedzy 1 a 2 rokiem zycia nie powinny wypijac go wiecej niz 750 ml. na dobe,starsze nie wiecej niz 500 ml na dobe. Nie zauwazylam,zeby tutejsze dzieci wiecej chorowaly(powiedzialabym,wrecz przeciwnie).


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

izka31 (offline)

31-08-2009 22:43:14

Łódź
Cytuj
Sympatyczna
dobry początek jest zawsze w szpitalu tuż po porodzie... u nas niestety w większości szpitali położne mają tylko jedną poradę laktacyjną - trzeba dokarmić... i to początek końca karmienia piersią...


Dokładnie tak było...położna powiedziała że trzeba dokarmiać, pokazała gdzie stoją butelki z mleczkiem i tyle ją widziałam. Druga natomiast na siłę próbowała wycisskać mi mleko, tak ze myślałam, że umrę z bólu, ale albo nie umiała tego robić...albo nie wiem co bo mleko nie leciało!


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

jmijeczka (offline)

31-08-2009 22:50:35

Wlkp
Zgadzam sie.
Ja naszczescie trafilam na super polozna.. i tylko i wylacznie dzieki niej mala zalapala i ja zalapalam jak jej podawac piers.. przy mega plaskich brodawkach ciezko by mi bylo samej cokolwiek wykombinowac.. po 4 dniach w szpitalu po porodzie nauczylysmy sie pieknie jesc.. dzieki temu karmilam do 6 meisiaca i nie znam bolu popekanych brodawek.
i wlasnie prosze o wiecej takich poloznych, dla kazdej swiezo upieczonej mamusi! grinning smiley

zebrrra (offline)

08-09-2009 09:45:11

izka31 rodziłyśmy w tym samym szpitalu więc u mnie było podobnie smiling smiley Przychodzili lekarze i położne i tutaj dzielili się na trzy grupy:
1. wyciskali na siłę mleko (bolało jak diabli!)
2. pytali "Butelka czy pierś?" Jak pierś, to mówili: "Dobrze, brawo, proszę próbować" i na tym się kończyła pomoc
3. Pokazywali palcem termos z butelkami mleka

Trafiłam na wszystkie 3 grupy i będąc w szpitalu, karmiłam butelką. Po powrocie do domu postanowiłam jednak spróbować. Początki były strasznie trudne, ale udało się. Karmiłam pół roku i uważam, że wystarczy. Nie jestem miłośniczką karmienia piersią i często byłam za to atakowana. Chyba mam prawo nie lubić karmić? Nigdy nie karmiłam dziecka w miejscu publicznym (odciągałam mleko na wyjścia) i już będąc w ciąży wiedziałam, że nie dam rady karmić dłużej niż pół roku (nie wspominając już o mamach karmiących dwa, trzy lata i więcej).


Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548850, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19601.