Kosmetyki dla bobasa

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

17-02-2009 13:41:31

Nie sposób obyć się bez kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt, choćby tak podstawowych, jak mydło i oliwka. Przy ich wyborze najważniejsze jest to, by sprawdzić czy mają odpowiednie atesty i rekomendacje m.in. Instytutu Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny czy Centrum Zdrowia Dziecka.

czytaj więcej

jmijeczka (offline)

28-03-2009 09:46:37

Wlkp
Z doswiadczenia, osobiscie poelcam serie: Oilatum. Emulsje do kapieli, szampon i krem do buzi.

magda87 (offline)

30-03-2009 12:24:46

Wrocław
jmijeczka my teraz zmieniliśmy na Oilatum z zalecenia lekarza, i udało mi się tylko dostać płyn do kąpieli i mydełko. Z jakiej serii masz ten szampon ? Bo my te kosmetyki stosujemy przeciw AZS.

A do tej pory używaliśmy Nivea Baby i nie narzekałam - nie uczulały i cenowo też przystępne są smiling smiley
- żel do mycia ciała i włosów
- płyn do kąpieli
- mleczko nawilżające
- krem na każdą pogodę
- chusteczki nawilżające Soft&Care
Do tego używaliśmy na noc po kąpieli z serii lawendowej z J&J mleczka do ciała smiling smiley

Na odparzenia oczywiście Sudacrem i mąka ziemniaczana smiling smiley
Do przemywania pępuszka czysty spirytus - tak nam doradziła pani położna jak zobaczyła moje gaziki tongue sticking out smiley


jmijeczka (offline)

30-03-2009 15:25:31

Wlkp
magda ja Oilatum kupilam z racji ryzyka pojawienia sie AZS (ja sama mam - wiec genetycznie mala byla obciazona). Szampon - rowneiz Oilatum SOFT. I faktycznie Oilatum super sie sprawdzalo poki nie wystapilo nasilenie zmian (jednak AZS sie pojawilo u nas mimo profilaktyki).. Teraz stosuje do kapieli co drugi-trzeci dzien - krochmal i smaruje Mascia cholesterolowa. I jest rewelacja. W inne dni kapie w Oilatum.

magda87 (offline)

30-03-2009 15:44:25

Wrocław
jmijeczka ja na początku kapałam w krochmalu, potem nie wiem dlaczego przestałam :neutral: czyli mówisz że krochmal pomaga na AZS ? to chyba dzisiaj będziemy kąpiel robić w krochmalu jesli ma to pomóc smiling smiley


jmijeczka (offline)

30-03-2009 17:54:37

Wlkp
magda u nas krochmal zdal egzamin, teraz kapie co drugi/trzeci dzien. Chce sprobowac tez kapiel w otrebach pszennych - podobno tez super dziala. No i masc cholesterolowa na suche miejsca w zgieciach i przy szyji..

malgorzatap (offline)

31-03-2009 16:20:38

Hjørring
a ja uzywam jedynie mydełka bambino, linomagu do pupy i kremu bambino na dwór.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Stokrota (offline)

06-04-2009 23:48:08

My uzywaliśmy Oilatum do kąpieli od urodzenia. Niestety JA sie na niego uczuliłam. Potem spróbowałam Emolium i niestety powtórka z rozrywki. Później próbowaliśmy Nivea i J&J, ale mały uczulił się. Od jakiegoś czasu testujemy Skarb Matki i jest ok. Mam nadzieję, że tak juz zostanie.
A poza tym buzię smarujemy kremem Bambino, a do pupy, na odparzenia najlepszy jak dla mojego synka jest Linomag w maści.


[link widoczny po zalogowaniu]
Mama 2 Aniołków 02.2006 (*) i 02.2009 (*)

Pinezka (offline)

08-04-2009 13:30:48

Radom
My do kąpieli używamy Balneum wymiennie z mydełkiem bambino, szampon J&J, do pupy krem nivea i sudokrem, a do twarzy krem bambino, pielęgnacyjny po kąpieli, ochronny na dwór.
Teraz szukam kremu do twarzy z większym filtrem, czy ktoś zna coś godnego polecenia??


[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

12-04-2009 08:58:29

Wlkp
Pinezka drogi, ale dobry Avene dla dzieci 50+. Mojego kochanego alergika nie uczulilo to mleczko, wiec polecam z czystym sumieniem.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19302.