Kaszel

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

17-02-2009 14:04:05

Moja starsza córka – alergiczka, od kiedy skończyła dwa i pół roku, każdej wiosny miewa tygodnie, kiedy godzinę po zaśnięciu kaszle nawet przez dwie godziny. Biorę ją na kolana, próbuję dać trochę wody, ale ona jest tak śpiąca, że nie reaguje.

czytaj więcej

toja51 (offline)

06-05-2009 18:08:40

Kraków
A ja czytalam, ze syropki dla dzieci mogą zawierać substancje, które mogą spowodować uszkodzenie układu nerwowego. Syropy zawierające ethanol, sorbitol i Ponceaau 4R były testowane na dorosłych a nie na niemowlętach i dzieciach. Podobno toksyczne działanie tych leków na dzieci, porównywalne jest z działaniem piwa podawanego dziecku 3 razy w tygodniu. Tak wiec mysle, ze nawet z kaszlem warto isc do lekarza zamiast podawac samemu syrop.

martaleszno (offline)

11-12-2014 21:21:26

Leszno
na kaszel można podawać dziecku syrop z mniszka lekarskiego - można zrobić go samemu

moniaijulka (offline)

07-01-2015 19:29:17

Nowe
Moja córcia jak miała 3 tygodnie kasłała z dnia na dzień coraz mocniej, udałam się do pediatry, stwierdził, że zaczyna się rodzić przeziębienie i przepisał Flegaminę od 3 miesiąca życia, ale na takiego maluszka miałam podawać 5 kropelek. Po 3 tygodniach mieliśmy szczepienie ( córcia 6 tyg ) a kaszel nadal tak samo mocny, ten sam pediatra co ostatnio ją zbadał powiedział że może być zaszczepiona bo ten kaszelek jest spowodowany tym ze się płuca oczyszczają a mała nie jest i nie była przeziębiona. To po co ten syrop i inne leki? Szkoda słów.

Co do alergików moim braciom mama podawała właśnie syrop z mniszka lekarskiego, sama robiła, w całym domu śmierdziało podczas gotowania ale chłopakom pomagał winking smiley no i dobrze nawilżone powietrze w mieszkaniu smiling smiley

donnavito (offline)

10-01-2015 23:24:00

Iława
Starsze dzieci już mogą syrop z prawoślazu, jest super na kaszel i kosztuje 2 zł.

kasztanka2 (offline)

13-01-2015 11:25:28

Bartłomiejowice
U nas kaszel to objaw towarzyszący nam na bieżąco, synek właśnie kaszle od 2 tygodni czasem w dzień, a zawsze w nocy raz na mokro, raz na sucho. po tygodniu inhalacji nie widzę poprawy i na dodatek córcia też zaczęła kaszleć - znów muszę iść do pediatry (od kiedy synek poszedł do przedszkola w kolejkach do pediatry spędziłam już pół życia) ...



teresa211186 (offline)

27-01-2015 23:59:29

Niwki Książęce
U nas właśnie kaszel ustępuje, ale męczył Zuzię przez trzy tygodnie i pomogły dopiero inhalacje.

martaleszno (offline)

04-02-2015 11:23:48

Leszno
My własnie próbujemy zwalczyć mokry kaszel u Agatki. Pediatra zapisła nam mucosolwan do inhalacji - oby zadziałało

Marlenka33 (offline)

27-10-2015 10:02:30

Stara Wieś
Inhalacje są dobre ale nie mozna za często ich robic, moje dziecko wyladowalo w szpitalu, wymiotowało żółcią. Teraz na kaszel daje normalny syrop, mam dicotus, kosztuje grosze bo około 6 zł, a dziecko wykrztusza dobrze,a kolejny plus to taki, ze przy suchym hamuje odruch . chyba każda z nas ma sprawdzony "złoty środek" i póki skuteczny to uzywajmy smiling smiley

ellaa (offline)

11-03-2016 19:34:54

Łuków
Mój mały ma astmę, więc często ,niestety, stosujemy sterydy. Ostatnio jednak sprawdziły się syropki: Prospan i Pelavo oskrzela.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19305.