Alergia u niemowlaka

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

12-02-2009 14:33:41

Alergia u niemowlaka może pojawić się już w pierwszych tygodniach życia. Jest to alergia pokarmowa, która może wystąpić zarówno u dzieci karmionych mieszankami mlecznymi jak i mlekiem mamy.  Pokarm matki również może uczulać niemowlę. Jakie są objawy alergii pokarmowej u niemowlaka?



czytaj więcej

gbdarecka (offline)

15-05-2009 23:04:52

Problem alergii i u nas się pojawił. Po trzecim zapaleniu krtani w ciągu czterech miesięcy u mojego 18-miesięcznego synka i nieustającym katarku udaliśmy się z wizytą do pediatry alergologa pulmonologa w jednym. Po dokładnym wywiadzie i zbadaniu małego pacjenta, lekarz zdiagnozował alergię. Moje pytanie: "Na co?".Jego zdanie na temat testów alergicznych jest takie,że u tak małych dzieci nie są wiarygodne a w tej chwili należy dziecko wesprzeć w obronie przed objawami alergii, przyczyniającymi się do rozwijania infekcji w organizmie. Już jakiś czas stosujemy syrop, który łagodzi objawy związane m.in. z wydzieliną z noska, która niewidoczna spływała gardłem i przyczyniała się do podatności mojego synka na infekcje.
Wiem,że to za krotki okres, żeby wyciągać konkretne wnioski a poza tym zapeszać nie chcęwinking smiley

Chciałabym jeszcze podkreślić, że dużą rolę odgrywa przyjazny mądry lekarz, który swoim podejściem do dziecka i rozmową z rodzicami wcale nie musi zabiegać o zaufanie.

donnavito (offline)

13-01-2015 12:49:35

Iława
Z alergia jest tak, ze nie zawsze przebiega książkowo, czasem syndromem jest tylko zatkany nosek i sapka, czasem ciągłe ulewanie...ja jestem na etapie szukania przyczyny nadmiernego ulewania być moze w alergii, być moze tylko w za częstym karmieniu, w kazdym razie wszystko co niepokoi powinno być zbadane takze pod katem alergii.

moniaijulka (offline)

16-01-2015 00:53:26

Nowe
Moi bracia oby dwoje mają alergię prawie na wszystko i astmę, 3 kuzynów również, najwidoczniej dotyka to tylko męskich potomków w mojej rodzinie. Jeżdżą na comiesięczne wizyty do alergologa i odczulanie- zastrzyki. No niby pomagają ale z alergii i astmy nie można się wyleczyć

martynka002 (offline)

19-01-2015 14:57:55

u mnie maluda alergi an szczescie nie ma , by najmniej nic na nią nie wskazuję

donnavito (offline)

29-01-2015 01:08:10

Iława
U mnie chyba tez nie, badania wszystkie o.k, ale ulewanie i kupy nie całkiem,jednak nie od alergii.

mikaa997 (offline)

03-02-2015 10:16:50

Wrocław
nigdy nie mieliśmy doczynianie z alergią, aż do momentu gdy synek skończył 10 miesięcy. Obecnie jestesmy na diecie eliminacyjnej, zgodnie z zaleceniami alergologa. Usuneliśmy gluten i białko. Synek ma plamy na skórze, które niestety mu wracają. Nie jestem w stanie wyłapać co jest alergenem.
Polecam wszystkim mamą udanie się z Maluchem do alergologa dziecięcego, mają na prawdę większe doświadczenie w tym zakresie i o dziwo nawet maluszkom można robić testy alergiczne z krwi, tylko należy pamiętać że powinno się je robić nie wcześniej niż 2-3 miesiące po wystąpieniu alergii.

wojtaszek (offline)

25-03-2015 20:22:49

Tarnów
Mój synek ma skończone 7 miesięcy i póki co zaobserwowałam że kiedy pierwszy raz po porodzie zjadłam deser z malin - po karmieniu piersią synek miał uczulenie w postaci kilku krostek ale bardzo szybko mu zeszły. W tej chwili obserwuję jego buzię a konkretnie policzki które moim zdaniem są lekko zaczerwienione a skóra jest sucha. Do tej pory myję mu twarz przegotowaną wodą i smaruję kremem na każdą pogodę Nivea ale zastanawiam się nad zmianą kremu szczególnie że na wiosnę nie ma już konieczności stosowania takiego kremu. Co do kolki o której wielu rodziców pisze to u nas wystąpiła między 2 a 3 miesiącem życia , pomimo iż starałam się jeść posiłki lekkostrawne to niestety kilka tygodni mieliśmy z nią problem.

Modzelka8 (offline)

25-03-2015 20:49:54

Biała Piska
Niestety alergia nie ominęła i mojego synka. Skaza białkowa ujawniła się u niego po ukończeniu 3. tygodnia życia. Najpierw na twarzy Jasia pojawiła się wysypka, dokładnie pamiętam, niewielkie skupisko drobnych krostek na prawym policzku. Byłam przekonana, że to potówki, więc zaczęłam lżej ubierać synka. Jednocześnie "poiłam się" mlekiem, bo myślałam że mam mało pokarmu. Skutek był oczywisty, cała twarz mojego synka była zsypana krostkami. Jednakże najgorsze były bóle brzuszka, dokuczliwe i bardzo bardzo częste. Serce mi się krajało, kiedy widziałam jak Jaś się męczy. Po każdym karmieniu podkurczał nóżki i zanosił się płaczem. Kilka dni po wystąpieniu wysypki i bólu brzuszka pojawił się wodnisty katar, trudny do zwalczenia. Postanowiłam nie czekać dłużej i udałam się do lekarza, który stwierdził alergię na białko mleka krowiego. Zalecił mi dietę eliminacyjną i przepisał probiotyk "Osłonka Baby". Po kilku dniach zaobserwowałam poprawę, ale nie był to taki efekt na jaki czekałam. Katar powracał niczym bumerang a moje dziecko męczyło się coraz bardziej. Wówczas lekarz rodzinny zasugerował mi przejście na mleko modyfikowane, bo stwierdził że karmiąc piersią nie uda mi się pokonać alergii. Wysłuchałam go pokornie a po wyjściu z gabinetu wyśmiałam. Czy jest coś lepszego niż karmienie piersią? Oczywiście, że nie. Zaostrzyłam swoją dietę, białko wyeliminowałam zupełnie ze swojej diety, zaczęłam więcej uwagi poświęcać domowym, zdrowym posiłkom. Piekłam sobie pasztety z królika, gotowałam na parze lekkostrawne mięsa, jadłam dużo warzyw i owoców i przede wszystki wspierałam się witaminami i tranem. Na efekty nie musiałam czekać długo, bóle brzuszka znacznie rzadziej występowały a po ukończeniu przez Jasia 4. miesiąca zniknęły zupełnie. O wysypce również dawno zapomnieliśmy smiling smiley przez jakiś czas podawałam jeszcze probiotyk, bo rzeczywiście pomaga małemu brzuszkowi w trawieniu. A teraz, kiedy na wizycie Pan Doktor pyta, czym karmione jest dziecko z uśmiechem odpowiadam "Piersią Panie Doktorze, tylko i wyłącznie" smiling smiley

Modzelka8 (offline)

25-03-2015 20:58:09

Biała Piska
Zapomniałam jeszcze o najistotniejszych objawach jakie pojawiały się u mojego synka, oczywiście brzydka, zielona kupa o bardzo nieprzyjemnym zapachu, często ze śluzem oraz problemy z wypróżnianiem. Jaś strasznie prężył się i płakał a zrobienie kupy to był dla niego ogromny wyczyn. Jednocześnie widziałam u niego wielką ulgę, kiedy w końcu mu się udawało.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548570, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19573.