Zespół Downa

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 14:58:17

Siedziałam kiedyś ponad godzinę na przedszkolnym zebraniu obok mamy z dzieckiem w wózku. Chłopczyk miał niespełna 10 miesięcy, siedział przypięty szelkami do wózka. Ściągał co chwilę swoje skarpetki i bawił się stopkami. Przyciągał moją uwagę, bo cały czas (wpatrzony w swoją mamę) szczebiotał do niej w swoim dziecięcym języku.

czytaj więcej

jowita (offline)

17-01-2010 20:40:37

Lublin
Mam 2-letnią siostrzyczkę,która ma zespół Downa... I choć na początku wszyscy byliśmy przerażeni to teraz nie wyobrażam sobie innej Julci smiling smiley jest cudowna!!! Jedyna i niepowtarzalna!!! Niesamowite,ile taka mała dziewczynka może dać szczęścia! Czasem zachowuje się tak,jakby rozumiała panującą atmosferę...potrafi pogłaskać,przytulić,dać buziaka...ale też klepnąć niesfornego brata w ramięsmiling smiley po jej narodzinach zaczęły się wizyty u wszystkich możliwych specjalistów-genetyk,endokrynolog,kardiolog itd.... dużo tego....czesto chorowała na zapalenie oskrzeli...miała inhalacje,problemy z przegrodą w sercu,słuchem,napięciem mięśni...na szczęście przegroda sama się zrasta,słuch jest dobry,Julka wędruje na czworaka po domu a na nóżkach jak ktoś ją trzyma za rączki...
Trzeba zaakceptować chorobę i tyle!
Nie jest wcale taka straszna.....uwierzciesmiling smiley



[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

karola823 (offline)

05-10-2012 23:29:19

piaski wlkp
witam. ja mam chlopca z zespolem downa.ma na imie aleks i ma skonczone 5 miesiecy.pierwsza mysl przerazenie a teraz nie moglabym zyc bez niego tak bardzo jest kochany. zawsze usmiechniety jak widzi inne dzieci. ma troje rodzenstwa wiec ma z kogo brac przyklad. to sa sloneczka nasze.

wojtaszek (offline)

25-12-2014 16:59:43

Tarnów
Moja znajoma w wieku 47 lat urodziła córeczkę z zespołem Downa. Przez wiele lat starała się bezskutecznie o dziecko a w okresie przekwitania po łyżeczkowaniu zaszła w ciążę. To był dla niej szok tym większy że okazało się że dziecko ma zespół Downa, wadę serduszka, niedosłuch. Teraz Gabrysia ma 10 lat i jest fajną pogodną dziewczynką troche niegrzeczną ale to dlatego że jest oczkiem w głowie rodziców i trochę ją rozpieścili. To fakt że dzieci z zespołem są cały czas uśmiechnięte i pogodne.

Modzelka8 (offline)

24-02-2015 20:20:04

Biała Piska
Ja miałam kiedyś styczność z grupą dzieciaków chorych na zespół Downa. To świetne, kochane dzieciaczki uwielbiające zabawę i przytulanie. Rzeczywiście potrzebują więcej miłości i bliskości. Wymagają też cierpliwości, podziwiam rodziców tych dzieci.

basic2008 (offline)

22-03-2015 21:32:59

Ośno Lubuskie
Po rozpoznaniu u Kuby zespołu Downa zostaliśmy my, rodzice, skierowani na badania genetyczne. Okazało się, że to ja jestem nosicielem translokacji chromosomalnej zrównowazonej, a Kubus odziedziczył dodatkowy chromosom w postaci niezrównowazonej, czyli ma dodatkowy chromosom, jednak nie w 21, a w 14 parze. Kuba jest juz juz dorodnym kawalerem, sprawia czasem problemy typowe dla nastolatka, ale jest cudownym, wspaniałym chłopcem.
I pomimo,ze w moim przypadku istniało bardzo wysokie ryzyko,że kolejne dziecko równiez będzie miało zespół Downa, Jas urodził się zdrowy. Taki to nasz promyczek-Aniołek smiling smiley Kuba jest przeszczęsliwy, ze w koncu spełniło się Jego marzenie i ze ma bratasmiling smiley

szmerek1 (offline)

10-07-2015 21:41:22

Dębogóra
Witam - mam 32 lata - spodziewam się 2 dziecka - tym razem chłopca - jestem w 28 tyg.ciąży - jakiś czas temu usłyszałam wyrok- moje dziecko ma zespół Downa... Ciężko to zaakceptować - myśli "dlaczego ja" pewnie każdemu towarzyszą po usłyszeniu że dziecko ma wadę genetyczną... W grupie ryzyka są kobiety po 35 - 40 r.ż. ale również młode mamy w wieku 20 lat rodzą takie dzieci...
To bardzo trudny temat - lekarze wciąż nie wiedzą co powiedzieć w takiej sytuacji - nie ma wsparcia z żadnej strony - jesteśmy tylko MY - nasze dzieci i doświadczenie rodzin w podobnej sytuacji...
Może to forum ożyje - i będzie miejsce gdzie będziemy mogły dzielić się wiedzą?
Pozdrawiam - Magda

kornnig12 (offline)

01-09-2015 15:02:37

Warszawa
Jeśli jest podejrzenie że dziecko choruje na downa, to najlepiej umówić się z lekarzem specjalistą od tych chorób. Warto wcześnie zacząć wizyty u lekarza i zaplanować dalsze kroki.


Obowiązkowe [link widoczny po zalogowaniu] przed pracą - [link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1549020, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19618.