Wzmożone napięcie mięśniowe. Przyczyny i objawy

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 15:06:49

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe to często spotykany problem u dzieci. Bardzo łatwo je zauważyć. Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne prężenie się i wyginanie do tyłu w literę C.
 

czytaj więcej

sabina_red (offline)

06-11-2013 16:32:51

Bardzo żałuję, że nie natrafiłam na ten artykuł wcześniej, że nie szukałam pomocy w internecie, z czego tak śmieją się lekarze, którym głupio udałam, gdy mówili, że dziecku nic nie jest. Dokładnie objawy wymienione wyżej. Dopiero po 8m Marcinkowi zdiagnozowano wzmożone n.m. Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej dostaliśmy z łaski na kolejnej wizycie u neurologa, który nie wisiał nic podejrzanego w tym, że się dziecko wygina, nie daje ubierać, jest sztywne, szczególnie z jednej strony, głowę ma asymetryczna od trzymania na jednej stronie, jak mi go po porodzie przynieśli na salę, od razu trzymał główkę do góry, położne nie widziały w tym nic dziwnego a ja głupia ufalam... bo czemu mieli by oszukiwać? A skoro z dziećmi mają na codzień do czynienia, więc się pewnie znają. Rodzina, która dzieci kilkoro wychowywał też nie widziała nic podejrzanego, więc co.... meczylismy się, bardzo, przy każdej zmianie pieluszki. Kąpiel niewykonywalna zupełnie... dziecko 3m nóżkami stoły ciężkie drewniane przestawialo, gdy było w pozycji 'siedzacej' na przeciwko....

Rehabilitację skończone, 10 x pół godziny, niczego do domu nie chcieli nauczyć... czy to coś dało? Może minimalnie.

Czy to częste, takie zaniedbania przez lekarzy są typowe? Czy pediatrzy w ogóle się znają na dzieciach?

kasiatarka (offline)

23-09-2014 18:56:41

Łódź
Mój synek urodził się jako wczesny wcześniak ,wychodząc ze szpitala kazali nam się zapisać na rehabilitacje .....czekamy ....pierwsza rehabilitacja zaczyna się w 7 miesiącu życia,lekarz wyznaczył na metodę Voity (oczywiście że poczytałam w internecie na temat tej metody ) Weszłam z dzieckiem na wielką salę gimnastyczną (chłodno !!! jakiś grzejnik z boku włączony) pani rehabilitantka kazała rozebrać dziecko do golaska, położyć na leżance i zaczęła pokazywać jakie niećwiczenia mam wykonywać w domu !!! Max zanosił się od płaczu do połowy zrobił się siny (miał dysplazję oskrzelową-płucną) i posikał się a pani to zupełnie nie przeszkadzało ??? Zabrałam Maxa i prosto do lekarza o zmianę metody !!!
Takie był początki z rehabilitacją w ICZMP w ŁODZI z panią Betą sad smiley
Max ma 4 lata i nadal się rehabilitujemy metodą ndt bobath.

matesko (offline)

25-09-2014 16:31:04

Łaskarzew
Córka urodziła się ze wzomożonym napięciem mięśniowym i obniżonym napięciem osiowym. Przez rok trzy razy w tygodniu korzystaliśmy z rechabilitacji. Zaczęła chodzić mając rok i osiem miesięcy, siadać też zaczęła dużo później

kasztanka2 (offline)

12-11-2014 11:58:42

Bartłomiejowice
U mnie w rodzinie chłopczyk miał wzmożone napięcie mięśniowe. Był strasznie wygięty w tył, bardzo mocno ściskał zabawki i dużo się przy tym denerwował. Gdy go zobaczyłam pół roku później napięcia już nie było - rehabilitacja pomogła i ćwiczenia w domu z jego dzielną mamą. Taka choroba to nic strasznego, można ją szybko pokonać!

wojtaszek (offline)

12-11-2014 15:14:21

Tarnów
Bardzo ciekawy artykuł. Będę baczniej obserwować synka, szczególnie że bardzo często zaciska paluszki i podczas noszenia wygina bardzo główkę do tyłu. Poradzę się pediatry i dziękuję za ten artykuł.

pasia24 (offline)

30-11-2014 05:15:56

Kanada
Wojtaszek- najprawdopodobniej jesli syn mialby napiecie lekarz by to zobaczyl. Ja tego sama nie zobaczylam. Dopiero teraz gdy ogladam zdjecia widze to jak dziecko bylo przekrzywione na jedna strone w charekterystyczne "C"
A artykul SUPER szkoda ze tak poznio go czytam.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

03-12-2014 18:02:21

Tarnów
Niestety okazuje się że słusznie się martwiłam >lekarz do którego chodziłam twierdziła że nie mam się czym martwić bo on jest leniem i nie chce mu się np podnosić główki. Konsultacja au innego lekarza potwierdziła moje obawy- asymetria ułożeniowa, wzmożone napięcie mięśniowe. czekamy na wizytę u neurologa a w przyszłym tygodniu mam się spotkać z rehabiltantką.

pasia24 (offline)

10-12-2014 21:01:08

Kanada
Wojtaszek - jak przebiega rehabilitacja? Pewnei maluch placze- jak to znosisz? Ja bylam dzielna, wiedzialam ze dziecku nei dzieje sie krzywda. Nasza rehabilitacj skonczyla sie po roku - ked lekarz zobaczyl I krokui dziecka


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

11-01-2015 20:53:28

Tarnów
Pasia 24 mój synek bardzo płacze kiedy jesteśmy u rehabilitantki natomiast kiedy ćwiczymy w domu jest lepiej. Są dni w których gorzej to znosi ale generalnie jakiś postęp już jest. Dwa dni temu byłam z nim na badaniu USG przezciemiączkowym i wszystko jest ok więc pewnie przez jakiś czas poćwiczymy i zobaczymy czy synek nadrobi zaległości. Neurolog mówiła że przez rok będziemy pod jej opieką i póki co mam się cieszyć dzieckiem i zdecydowanie wspomagać go ruhowo a później zobaczymy jak sytuacja się potoczy. Poleciła nam również tą rehebilitantkę do której jeżdżę z synkiem więc jestem dobrej myśli. Pomimo iż rehabilitantka była średnio zadowolona z efektów ćwiczeń ja widziałm poprawę ale na ostatniej wizycie już sama potwierdziła że COŚ się zaczyna już dziać. Ja muszę jej kiedyś nagrać jak Wojtuś ćwiczy ze mną w domu ponieważ lepiej mu to wychodzi , a u niej jest zdenerwowany i strasznie się spina.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 19302.