ubranka - jakie sa najlepsze

Wysłane przez karma 

karma (offline)

07-10-2010 18:09:41

Warszawa
Właśnie po raz kolejny zaczęłam się zastanawiać - co jest w ubrankach dla niemowląt najważniejsze. Ja mam swoje przemyślenia i doświadczenia ale z chęcią zapoznam się z opiniami innych mam - może zmienicie moje patrzenie na ta sprawę.
Zacznę od mojego podejścia do kwestii ubranek dla niemowląt i małych dzieci.
Przede wszystkim zawsze zastanawiam się czy dziecku będzie w tym wygodnie. Wygoda w spaniu, leżeniu, zabawie - a więc wszelkiego rodzaju ozdobniki ubrankowe nie sa dla mnie istotne. Pozniej rodzaj materiału aby dziecka absolutnie nie uczulało !!! a więc bawełna z certyfikatem Bezpieczne dla dziecka. Ubranka z bawełny organicznej są super (tak się domyslam) ale niestety dla mnie za drogie sad smiley wiec przetestowałam te z certyfikatami i jestem bardzo zadowolona z ich jakości. Mam jeszcze jeden warunek jaki musi spelniac ubranko dzidziusia - system zapięć dostosowany do rozwoju a wiec body rozpinane kopertowo - aby dziecka nie przeciskac przez czarny tunel ubranka, spodenki rozpinane w kroczku, pajacyki rozpinane po całości, kaftaniki i bluzy rozpinane a nie przez głowę. Biorąc pod uwagę, że ubrieram dziecko "na cebulkę" muszę szybko i sprawnie je rozbierać. Próbowałam kiedyś podczas snu :sleeping_baby_55: zdjęć bluzę przez głowę - nagle się bardzo rozciepliło - nawet sie nie pytajcie co sie działo. Od tej pory powiedziałam - nie - wszystko musi się rozpinać. A pozniej moja córeczka zaczęła chodzić i okazało się, że jej tempo życia zmusiło mnie do poszukiwań innych ubranek a więc takich gdzie nie ma dużo napek - tylko myk przez głowę bo ona już gdzieś biegła. Ale bluzy nadal - podtrzymuję muszą byc rozpinane bo .... spać na spacerku jeszcze czasami jej się zdarza.
Ale się rozpisałam a to dlatego, że bardzo lubię poruszać ten temat i wymieniać się doświadczeniami.

ja_iwka (offline)

07-10-2010 21:27:42

Mam dość podobne wymagania - ma być wygodnie, bez zbędnych falbanek, guziczków, cekinów itp - szczególnie dla bardzo małego dzidziusia. Poza tym bawełna, żadne stylony albo szyfony :e_wink:

Mam tę możliwość żeby kupować ubranka z bawełny organicznej i rzeczywiście jestem bardzo zadowolona. Dobrze się piorą, są bardzo przyjemne w dotyku, naprawdę same zalety.



karma (offline)

08-10-2010 13:56:29

Warszawa
A gdzie kupujesz ubranka z bawełny organicznej? Może jakieś idealne miejsce odkryłaś gdzie nie kosztują 50 zł? Dla mnie taka cena jest niestety nie do zaakceptowania. sad smiley Ja ubranka dla mojej córeczki kupuję w [link widoczny po zalogowaniu] i jestem bardzo zadowolona z ich jakości, fasonów no i przede wszystkim ceny bo za body z certyfikatem Bezpieczne dla dziecka i w bardzo fajnych kolorach płacę 21 zł i takie pieniądze mogę na to przeznaczyć żartowniś .

ja_iwka (offline)

08-10-2010 14:21:16

Mieszkam w Norwegii, tutaj mam pod tym względem więcej możliwości.


Fotelik24 (offline)

16-11-2010 17:08:22

Moim zdaniem warto kupowac ubranka w sklepach internetowych. Akurat tych z artykułami dla dzieci nie brakuje,a wybór jest naprawde spory. A w które najbardziej opłaca sie zainwestowac? To już trudne pytanie i zależne od kilku czynników,w tym również ceny.

minuLuli (offline)

22-11-2010 23:42:11

Xxx
dla mnie tez podstawa to dobrej jakosci material i wygoda. Szczerze mowiac nie wiedzialam nic o bawelnie organicznej, patrze tylko, zeby byly 100% bawelna, nigdy nie mielismy alergii od ciuszka...
Nie lubie ciuszkow z welurku. Sa bardzo ladne, ale moim zdaniem nie oddychaja, dziecko sie w nich poci.

Jesli chodzi o body, to nigdy nie bylo problemu z jego ubieraniem przez glowke, za to byl problem z body zapinanymi kopertowo na haftki, bo mala duzo na brzuszku lezala i czasem jej sie te haftki z boku odciskaly, wiec nie bylam zadowolona... Pajacyki tylko rozpinane na calej dlugosci, a spiochy obowiazkowo w kroku.

Przez pierwsze miesiace podstawa to bylo body na krotki plus pajac, lub body na dlugi plus spiochy.
Teraz raczej dresy i antyposlizgowe skarpetki smiling smiley

Mi sie bardzo podobaja rozne falbanki, kwiatuszki itd, ale to na wyjscia, na chwilke, potem przebieram w dresiki i juz smiling smiley w ecie sprawdzilo sie polaczenie body z kiecka, po prostu w pasie byla przyszyta jakby spodniczka, ladnie to wygladalo a nie podwijalo sie az pod pachy jak sukienka i nie sciskalo gumka w pasie jak spodniczka - polecam smiling smiley


amie7 (offline)

25-11-2010 17:05:40

Suwałki
Nie będę oryginalna - dla mnie też pierwszy wymóg to 100% bawełny i wygoda.

U nas się nie sprawdziły:
- ubranka z kołnierzykami
- pajacyki z weluru zapinane na całej długości ale na plecach (Jaś dostał takie bardzo piękne od cioci. Ale jak piękne tak niepraktyczne. W dodatku napki były wypukłe)

Fotelik24 (offline)

14-12-2010 15:33:23

Do bawełnianych ubranek faktycznie można się bardzo szybko przekonac,są bardzo miłe w dotyku i ciepłe. Dlatego szczególnie ważne jest odpowiednie ubieranie podczas zimy i jesieni. Pozostaje pytanie czy będa to ubranka markowe czy też nie.. Wiadomo,że za dobrą firme trzeba zapłacic.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548790, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.