Autyzm

Wysłane przez Agatka2012 

Agatka2012 (offline)

27-03-2011 13:50:11

U mojej 2 letniej córeczki jest podejrzenie autyzmu, bardzo się boję. Mała od jakiegoś czasu przestała się rozwijać a wręcz zaczęła się cofać. Gubi nabyte umiejętności, unika naszego spojrzenia, nie patrzy nam w twarz. Jest ale jakby żyła w swoim świecie, sama dla siebie.
Nie wiem jeszcze co nas czeka, jeśli któraś z was miała w domu taki przypadek, proszę piszcie jak u was wyglądała ta sytuacja i czy pociecha z tego wyszła i w jaki sposób, będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam, zrozpaczona mama...



Basia z dzieciaczkami :-)


Sympatyczna (offline)

27-03-2011 21:56:31

Agatka - tu jest wątek mam dzieci niepełnosprawnych [ebobas.pl] udziela się na nim Edyta - mama autystycznego Krystiana - jest skarbnicą wiedzy na ten temat - w jej profilu znajdziesz kontakt, blog, na wątku podawała nawet numer gg




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

racjooleq (offline)

16-05-2011 20:16:50

Poznań
Wiesz, z tym autyzmem to bardzo płynna sprawa jest... Tym bardziej u dwulatka.
Bardzo dobrze, że jesteś czujna bo im wcześniejsze wykrycie tym lepiej. Autyzm orzeka się dużo później (dobre to i niedobre jednocześnie).
Dwa lata to taki wiek, w którym regresy w rozwoju Dzieciaka są całkiem naturalne, a być może bunt dwulatka demonstrowany jest poprzez wspomniane niepatrzenie w oczy?smiling smiley

Głowa do góry Rodzicielko.

Jeśli nadal szukasz informacji na ten temat odezwij się do mnie na PW/gg na pewno coś poradzimy - wykwalifikowanym terapeutom jestemsmiling smiley


"Dzieci przychodzą na świat, by być kochane i noszone blisko serca, nie by być częścią czyjegoś planu na życie, gdzie mają wyglądać ładnie, tylko pachnieć i koniecznie spać w innym pokoju, bo rodzicom tak wygodniej.
Człowiek jest stworzony, by kochać i być kochanym, gdy te dwa warunki nie są spełnione, jego egzystencja jest chwiejna i nie rozkwita on w pełni."

Fotelik24 (offline)

23-05-2011 15:06:21

Przede wszystkim nie martw się na zapas,poczekaj na dokładną diagnozę bo inaczej naprawdę sie zamartwisz. Na forum jest sporo artykułów,odbywają się także spotkania dla takich dzieci. Dowiesz się napewno o wiele wiecej czytając je.

Muminka (offline)

01-06-2011 19:28:42

Warszawa
W przedszkolu do którego chodzi moje dziecko właśnie rusza grupa terapeutyczna dla dzieci dotkniętych autyzmem. Znam też kilka przypadków, zarówno ciężkich jak i lżejszych i po pierwszym szoku wywołanym diagnozą rodzicie chowają w domu prawdziwe perełki. Diagnoza, a później systematyczna praca. Trzymam kciuki!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545841, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.