BUNT DWULATKAdziecko z procą

Wysłane przez Amaranth 

Amaranth (offline)

12-09-2012 14:05:25

Piekary Śl.
Witam Was drogie Mamy.
Przeszukiwałam forum w poszukiwaniu takiego wątku, temat na kilku forach przewinął się, ale nie było stricte takiego tematu. Jeśli przeoczyłam to najmocniej przepraszam.

Założyłam ten wątek, ponieważ mój 19 miesięczny synek coraz częściej przejawia zachowania, które można pod ten tzw. bunt dwulatka podciągnąć. Szukałam informacji w artykułach w internecie, ale wiem, że zdanie doświadczonych Mam jest o wiele cenniejsze.

Tak więc, jakie u Waszych dzieci były zachowania podczas tego trudnego dla nich (i dla rodziców) okresu???
Ja Wy sobie z tym radziliście...może macie jakieś sprytne sposoby na złagodzenie ich.

W moim przypadku chodzi o to, że synuś jeszcze nie mówi, nie potrafi do końca wyjaśnić o co mu chodzi, a to powoduje frustracje u niego.
Zawsze chętnie myje rączki, a nieraz przed posiłkiem krzyku narobi z tego powodu, co niemiara. O nocniku nawet nie będę wspominała, bo to wróg nr 1. Gdy próbuję mu tłumaczyć do czego służy, czy biegającemu bez pieluchy przypominam gdzie nocnik jest, to On zawsze "zmienia temat"winking smiley Brzmi to śmiesznie, ale po swojemu zaczyna coś opowiadać, pokazywać itd...
Ogólnie jest bardzo grzecznym dzieckiem, ale chcę wiedzieć na co powinnam się przygotować, czego spodziewać i jak reagowaćgrinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
[link widoczny po zalogowaniu]
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-12 14:16 przez Amaranth.

maxim16 (offline)

12-09-2012 15:13:41

Łomianki / Warszawa
Amaranth - moja Gabi przechodzi bunt dwulatka od jakiegoś czasu teraz po przyjściu na świat siostry jest coraz gorzej niestety bo czasem nie mam jak jej upilnować ogólnie jest bardzo kochanym dzieckiem ale jak jej się powie nie jest wrzask pisk i rzuca się na podłogę aby wymuszać a jak jej coś nie wyjdzie jest podobnie nocnik też wróg ale gada bardzo dużo można się z nią porozumieć jak chce oczywiście tyle że rozrabia ostatnio nam ściany pomalowała kredkami, wstawiała sama pranie jak karmiłam małą itp


Gabrysia urodzona 7.09.2010 o godzinie 16:05, waga 4220g, wzrost 57 cm.
Antosia urodzona 3.07.2012 o godzinie 1:14, waga 3695g, wzrost 53 cm.

BeataS (offline)

12-09-2012 17:20:25

Mój synek jest bardzo ruchliwym i żywiołowym dzieckiem w związku z czym ciągle muszę mieć oczy wokół głowy. No i oczywiście rozrabia dużo - bierze to czego nie może, wchodzi tam gdzie nie może, ostatnio upodobał sobie telewizor czyli podstawia pufę pod szafkę, wchodzi i bawi się TV. Kiedyś zablokował też automat tak że nie mogliśmy dojść jak go odblokować. Na słowo "nie" przeważnie reaguje wrzaskiem, jak się złości to rzuca smoczkami i chce żebym mu podnosiła a jak nie chcę to znów wrzask. Opisywać by było sporo. Najlepiej to mieć duuuże pokłady cierpliwości. Oczywiście ciągłe atrakcje typu plac zabaw, spotkania z innymi dziećmi czy wspólne zabawy w domu klockami czy czymś tam uspokajają go i jest grzeczniutki no ale wiadomo że trzeba czasem coś w domku zrobić czy coś....

Amaranth (offline)

12-09-2012 22:55:02

Piekary Śl.
Dzięki dziewczynygrinning smiley
Liczyłam, że uda się zebrać więcej Mam i Tatusiów również z doświadczeniem w tym temaciesmiling smileysmiling smileysmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
[link widoczny po zalogowaniu]
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

mamsynka (offline)

13-09-2012 10:04:31

U mnie był to książkowy przykład czyli - nie chcę. Na szczęście minęło a co ważne starczyło nam cierpliwości, choć bywały chwile gdzie trzeba było policzyć do 10. Dasz radę! A zobaczysz za chwilę jak zacznie mówić.

Amaranth (offline)

14-09-2012 14:26:22

Piekary Śl.
mamsynka dziękismiling smiley
Póki co martwię się chyba na zapas, ale bierze się to z tego, że jak Tymulek będie miał 26 miesięcy ma sie pojawić rodzeństwo. Ja siedzę sama z nim w domu do 16-17, czasem weekendy, albo jak mąż w delegację jedzie to i w tygodniu. boję się czy dam radę z niemowlakiem i zbuntowanym dwulatkiemgrinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
[link widoczny po zalogowaniu]
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

maxim16 (offline)

16-09-2012 19:40:12

Łomianki / Warszawa
u nas różnica między dziewczynkami jest rok i 10 mies bez 4 dni i jakoś dajemy radę więc na pewno sobie poradzisz smiling smiley


Gabrysia urodzona 7.09.2010 o godzinie 16:05, waga 4220g, wzrost 57 cm.
Antosia urodzona 3.07.2012 o godzinie 1:14, waga 3695g, wzrost 53 cm.

catrinka (offline)

30-10-2012 14:24:15

Godziesze Małe
Witaj Kochana.
Mój Synek okres buntu ma już za sobą. Ma obecnie 2 lata i 4 miesiące i jest bardzo grzecznym dzieckiem.

Co prawda bywało różnie, ale teraz ten okres mamy już za sobą - niestety zaczyna się u córki smiling smiley)))

Nocnik wróg numer 1, kąpiel podobnie, ale największy problem mieliśmy z jego zachowaniem szczególnie wracając z dworu do domu. Tak wył, kopał nogami, że początkowo się przestraszyłam. Przeczytałam świetną książkę "Język dwulatka" i troszkę otworzyła mi oczy. Gdy Nikoś zaczynał swój koncert odwracałam się i przestałam zwracać uwagę. Początkowo histeria trwała bardzo długo, ale z czasem się skracała. Gdy się uspokoił brałam go na ręce, całował, mówiłam, że tak nie można się zachowywać i zawsze powtarzałam, ze bardzo go kocham.

Druga sprawa, gdy czegoś nie chcieliśmy mu dać bardzo się frustrował. Zresztą do tej pory tak jest. Grzecznie prosimy by poszedł do swojego pokoju, lub do innego pomieszczenia (w gościach) i się uspokoił. Gdy wraca ma krótką pogawędkę i nie wracamy do tematu.


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Siostra (offline)

06-11-2012 12:20:29

Wrocław
eeech, powiem szczerze, że po przeczytaniu tego co piszecie trochę się zmartwiłam :/ Mój mały ma 1,5 roku, co oznacza, że już niedługo będę miała podobne problemy sad smiley

Amaranth (offline)

03-12-2012 13:13:31

Piekary Śl.
Cytuj
Siostra
eeech, powiem szczerze, że po przeczytaniu tego co piszecie trochę się zmartwiłam :/ Mój mały ma 1,5 roku, co oznacza, że już niedługo będę miała podobne problemy sad smiley

Siostra, mój synuś ma niebawem 2 latka, ale póki co nie widzę u niego żadnych objawów buntu-na szczęście i oby tak pozostało. Może Twój przejdzie ten okres bardzo delikatnie ???


[link widoczny po zalogowaniu]
TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
[link widoczny po zalogowaniu]
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

grzebucha (offline)

04-12-2012 16:20:40

Dziecko mojej siostry w ten sposób okazywało poprostu niechęć smiling smiley jakoś przejdzie...

Batka_2011 (offline)

04-12-2012 21:03:13

Wrocław
Mojej kuzynki córeczka ma 2 latka i ostatnio strasznie pyskuje. I napyskowała do taty, tata kazał jej przemyśleć swoje zachowanie i przyjść i przeprosić. Mała przychodzi po chwili, tata się jej pyta: "Masz mi coś do powiedzenia ?" A mała na to: "Gówno". Chyba jest na etapie buntu smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

justynaXsanko (offline)

05-12-2012 13:06:25

Poznań
Witajcie
Mój synek ma rok i 10 miesięcy i od dwóch tygodni inaczej się zachowuje. Nie zawsze, ale już kilka razy zdarzyło się ,że "traci słuch" np.
- na spacerku wołam go , proszę aby szedł ze mną a on albo w drugą strone, albo stanie jak słup soli i stoi jak posąg- cwcześniej chodził grzecznie zemną tam gdzie ja szłam,
- w domu, wejdzie na przykaład za stół a ja go moge wołać , prosić ,a on tak nie wyjdzie, czeka aż się po niego łaskawie przyjdzie i zabierze
- zdarzało się że domagał się podania zabawki od której stał ok. 1 metra, jak mu nie dałam to kładł się na podłogę i piszczał.
Generalnie w miarę możliwości starałam się nie reagować na takie zachowania, trwało to około 2 tygodni i mam wielką nadzieję,że to już za nami bo od paru dni jest super grzeczny.


[ebobas.pl]

catrinka (offline)

05-12-2012 13:52:25

Godziesze Małe
kasiaPik też czytałam ten wywiad. Ja już przeszłam 2 takie etapy i jeszcze pewnie 1 mnie czeka. Najważniejsze nie zwracać na to uwagi, bo dziecko odbiera to jako aprobatę do dalszego takiego zachowania.


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.