Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Nowe słowa: KanguroMania i chustonoszenie

Rodzice, bierzcie chusty do rąk

Dzieci noszone w chustach mniej płaczą, są spokojniejsze, lepiej się rozwijają. Chustonoszenie w radykalny sposób poprawia relacje dziecko – opiekun. Chusty polecane są także dla wcześniaków, dla których są w pewnym sensie przedłużeniem zbyt wcześnie skończonego życia płodowego.

Chusty to także wybawienie dla zagonionych rodziców, którzy z maluchem w chuście mogą uporać się z codziennymi obowiązkami, jak sprzątanie czy gotowanie.

 

Właśnie rusza pierwsza w Polsce społeczna kampania propagująca noszenie dzieci w chuście. Portal eBobas.pl o wyższości chusty nad nosidełkiem pisze od dawna.

 

Podczas społecznej akcji nie tylko można się dowiedzieć jakie zalety dla rodzica i dziecka ma chustonoszenie, ale także wziąć udział w warsztatach, podczas których rodzice nauczą się dobierać chustę do wieku dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb, no i co najważniejsze, jak na różne sposoby można wiązać chustę, aby zapewniła zdrowie i komfort dziecku.

 

Inicjatorami i pomysłodawcami akcji są doświadczeni trenerzy Kasia Dudo-Zakrzewski i Marcin Zakrzewski, którzy w zakresie chustonoszenia przeszkolili już ponad tysiąc osób. Podczas kampanii czuwają nad merytoryczną jakością materiałów edukacyjnych oraz strony www.kanguromania.pl. Przeprowadzają także szkolenia i warsztaty w ramach kampanii. Pierwsze odbędą się w Łodzi 24-25.10.2009 r.

 

Kasia i Marcin są rodzicami (oczywiście noszonych w chustach) dwóch synów: Feliksa i Bruna. Kasia i Marcin od 5 lat propagują chusty na terenie całej Europy. Prowadzą warsztaty z chustonoszenia dla rodziców, szkolą personel medyczny, występują w mediach. Są autorami serwisu Chustomania.pl - pierwszego w Polsce portalu o chustonoszeniu. W zeszłym roku sprowadzili do Polski drezdeńską Szkołę Noszenia. Należą do trójki trenerów Die Trageschule.

 

Uwaga! Ogłaszamy konkurs "Maleństwo i Kangurzyca"! Napisz o zaletach chusty, nagrody czekają!

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

Wybierając produkty spożywcze w ciąży, warto zwracać szczególną uwagę na ich skład.

Czego nie powinna jeść kobieta w ciąży?

O tym, które produkty spożywcze mogą zaszkodzić przyszłej mamie i jej dziecku rozmawiamy z dr n. med. Katarzyną Walicką – Serzysko, specjalistą chorób dzieci, pulmonologiem z Przychodni Specjalistycznej Prosen.

czytaj

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj